piątek, 18 października 2019 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem Irak  RSS
"Zasadniczo zmienił się kierunek polityki tureckiej. Erdogan wraca do polityki osmańskiej"

Dodano: 12.10.2019 21:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Europa doprowadziła do takiego podziału, jaki jest na Bliskim Wschodzie, Syrii czy Iraku po I wojnie światowej, kiedy tworzono tam terytoria mandatowe i w gruncie rzeczy Europa nigdy tam nie posprzątała - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Marek Nowakowski, były ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii, komentując rozwój tureckiej ofensywy militarnej na kontrolowanym przez Kurdów północnym wschodzie Syrii. Drugim gościem programu był politolog i amerykanista Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

Źródło: https:

Antyrządowe demonstracje w Iraku. Zginęły 104 osoby, tysiące rannych

Dodano: 06.10.2019 19:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Co najmniej 104 osoby nie żyją, a ponad 6 tys. odniosło obrażenia na skutek antyrządowych demonstracji, które odbywają się od wtorku w Bagdadzie i na południu Iraku - poinformował rzecznik MSW w państwowej telewizji.

Tagi: MON, Irak
Źródło: https:

Tysiące Irakijczyków domaga się ustąpienia rządu. Policja otworzyła ogień

Dodano: 05.10.2019 19:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Tysiące Irakijczyków wyszło na ulice, by piąty dzień z rzędu domagać się ustąpienia rządu. Obywatele Iraku oskarżają władzę o korupcję. W Bagdadzie w starciach zginęło pięć osób, które zostały zastrzelone przez policję. Kilka innych zostało rannych.

Tagi: Policja, Irak, UPC
Źródło: https:

"Tylu ludzi straciło życie, tylu odniosło obrażenia, tyle było zniszczenia"

Dodano: 04.10.2019 15:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Najwyższy przywódca religijny szyitów w Iraku ajatollah Ali Sistani wezwał siły bezpieczeństwa i demonstrantów do niestosowania przemocy. Skrytykował też władze za nieskuteczną walkę z korupcją. Irański ajatollah Mohammad Emami Kaszani za ostatnie niepokoje obwinił USA i Izrael. W kraju od kilku dni trwają gwałtowne protesty antyrządowe. W zamieszkach zginęły już co najmniej 44 osoby.

Tagi: USA, MON, TVN, Irak, UPC, Izrael
Źródło: https:

Protesty w Iraku: 28 zabitych, ponad tysiąc rannych

Dodano: 03.10.2019 22:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po trzech dniach demonstracji antyrządowych w Iraku bilans ofiar starć policji z ich uczestnikami wzrósł do 28 zabitych - 26 demonstrantów i dwóch policjantów. Liczba rannych przekroczyła 1050 osób. Do największych zgromadzeń doszło w czwartek w Bagdadzie.

Tagi: Policja, MON, Irak
Źródło: https:

Silne eksplozje i antyrządowe protesty. Niespokojnie w Bagdadzie

Dodano: 03.10.2019 13:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Eksplozje wstrząsnęły w nocy ze środy na czwartek silnie ufortyfikowaną Zieloną Strefą w Bagdadzie, gdzie mieszczą się budynki rządowe i ambasady. Telewizja Al-Arabiya poinformowała, nie podając szczegółów, że był to atak rakietowy. Trzeci dzień w Iraku trwają antyrządowe demonstracje. W czasie protestów w nocy ze środy na czwartek zginęło 11 osób, w tym jeden policjant - podały w czwartek policja i źródła w służbach medycznych. W sumie od wtorku zginęło już 18 osób.

Tagi: Policja, MON, TVN, Irak
Źródło: https:

Władze Iraku wprowadziły godzinę policyjną

Dodano: 02.10.2019 23:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Po dwóch dniach protestów i zamieszek władze Iraku wprowadziły w środę godzinę policyjną w trzech miastach: An-Nasirijji na południu, Al-Amarze na południowym wschodzie i Al-Hilli w środkowej części kraju - podał Reuters powołując się na źródła policyjne.

Tagi: Policja, Irak
Źródło: https:

Amerykanie mają nowego pierwszego żołnierza

Dodano: 01.10.2019 13:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na czele Kolegium Szefów Sztabów sił zbrojnych USA stanął generał Mark Milley. 61-letni weteran wojen w Iraku i Afganistanie zastąpi na tym stanowisku generała Josepha Dunforda. Jest to najwyższe stanowisko w hierarchii sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Źródło: https:

Irak: Eksplozja minibusa w Karbali. Nie żyje 12 osób

Dodano: 20.09.2019 22:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Dwanaście osób poniosło śmierć, a pięć zostało rannych w piątek w eksplozji minibusa niedaleko świętego dla szyitów miasta Karbala w środkowym Iraku - poinformowały irackie służby bezpieczeństwa.

Tagi: USA, Irak
Źródło: https:

Płomiński: Iran jest naturalnym celem. Trzeba się liczyć z konfrontacją zbrojną

Dodano: 18.09.2019 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Oczekuję, że to się specjalnie na portfelach polskich i światowych nie odbije" – mówi Krzysztof Płomiński, były ambasador Polski w Iraku i Arabii Saudyjskiej. "W ostatnim czasie podaż ropy naftowej była większa niż popyt. Wszystkie kraje uprzemysłowione mają rezerwy na 90 dni – Polska również. Saudyjczycy zmagazynowali ogromne ilości zapasów. Podobne zapasy mają najwięksi konsumenci i producenci, czyli Stany Zjednoczone i Chiny" – argumentuje gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM, nawiązując do ataku na instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone