środa, 24 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Wiadomości z tagiem Internet Rzeczy  RSS
6 megatrendów będzie miało największy wpływ na kształt globalnej gospodarki

Dodano: 15.07.2018 1:21 | 24 odsłon | 0 komentarzy

– Momentami przełomowymi w historii ludzkości było wynalezienie maszyny parowej, żarówki i komputera, a potem internetu. Obecnie czynników, które mogą mieć równie znaczący wpływ na gospodarkę i społeczeństwo jest znacznie więcej. Są to automatyzacja i robotyzacja, internet rzeczy czy sztuczna inteligencja. Eksperci firmy doradczej Deloitte wskazali sześć megatrendów, które w najbliższych latach zmienią oblicze polskiej i światowej gospodarki. To przemysł 4.0, model gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważone finanse, rynek talentów, „srebrna ekonomia” oraz elektromobilność.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

TVP testuje nowe badania oglądalności. Internet rzeczy i opaski do analizy zachowań widzów

Dodano: 09.02.2018 7:57 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Telewizja Polska pracuje nad udoskonaleniem własnego systemu pomiarów oglądalności. Publiczny nadawca korzysta w tej chwili z rozwiązania bazującego na danych z dekoderów Netii. Równolegle prowadzi pilotażowe testy nowego systemu telemetrycznego opartego o internet rzeczy i specjalne opaski dokładnie rejestrujące zachowania widzów przed telewizorami.

Źródło: feedproxy.google.com

Rusza Akademia Kodowania: pierwszy konkurs dla młodzieży na projekty Internetu Rzeczy

Dodano: 03.04.2017 11:33 | 35 odsłon | 0 komentarzy

Akademia Kodowania to konkurs skierowany do uczniów. Ma ich zainspirować do odkrywania świata nowych technologii. Zadanie: zaprojektować inteligentny system lub urządzenie z kategorii Internetu Rzeczy, które będą przydatne w szkole. Crazy Nauka jest patronem medialnym tego konkursu

Źródło: www.crazynauka.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone