wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Holocaust  RSS
Jedną czwartą ofiar Holocaustu wymordowano w 100 dni

Dodano: 03.01.2019 16:52 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Zdecydowana większość ofiar najbardziej morderczej kampanii Holocaustu, Operacji Reinhard zginęła w ciągu trzech miesięcy 1942 roku - pisze na łamach czasopisma "Science Advances" Lewi Stone z Tel Aviv University. Wyniki jego badań wskazują na to, że intensywność dokonywanego w owym okresie przez Niemców ludobójstwa Żydów była znacznie większa niż do tej pory oceniano.

​Wulgarny napis i swastyki na cmentarzu żydowskim w Płocku. Policja szuka sprawców

Dodano: 31.07.2018 22:08 | 14 odsłon | 0 komentarzy


W Płocku w Mazowieckiem na cmentarzu żydowskim nieznani sprawcy wymalowali wulgarny napis na pomniku poświęconym ofiarom Holocaustu, a na pobliskim murze swastyki. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie.

Źródło: www.rmf24.pl

Studenci rozmawiają ze Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata

Dodano: 26.06.2018 17:52 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Instytut Polski w Tel Awiwie stworzył projekt dla studentów polskich i izraelskich „Ocaliłem/Ocalałem". Młodzież zbiera relacje tych, którzy pomogli Żydom w czasie Holocaustu.

Źródło: www.rp.pl

Prezes From The Depths i Ocalaly z Holocaustu apelują o nieusuwanie Pomnika Ofiar Katyńskich

Dodano: 03.05.2018 15:25 | 25 odsłon | 0 komentarzy


"Pamięć o masakrze w Katyniu jest częścią pamięci o Holokauście; zachęcamy do nieusuwania Pomnika Ofiar Katyńskich" - napisali w liście do burmistrza miasta Jersey City prezes fundacji From The Depths Jonny Daniels oraz ocalony z Holokaustu Edward Mosberg.

Źródło: www.rmf24.pl

Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Izraela. "To było nieakceptowalne sformułowanie"

Dodano: 18.02.2018 15:05 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Izraelskie media informują o odbytej telefonicznej rozmowie Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu. Doszło do niej po wczorajszym wystąpieniu polskiego premiera na konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Mateusz Morawiecki użył tam sformułowania "żydowscy sprawcy" Holocaustu, czym wywołał oburzenie w Izraelu, w tym szefa izraelskiego rządu. "To było nieakceptowalne sformułowanie" - tak Netanjahu miał ocenić słowa Morawieckiego. Kilkanaście godzin po wystąpieniu premiera RP, na wejściu do polskiej ambasady w stolicy Izraela pojawiły się...

Źródło: www.rmf24.pl

"Wybielanie historii". Co ocalali myślą o polskim prawie

Dodano: 04.02.2018 10:51 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Nowe prawo jest antyhistoryczne, antyliberalne. Krytykuję to nie tylko w oparciu o emocje, ale także w oparciu o wiedzę - powiedział jeden z ocalałych z Zagłady historyk Shimon Redlich, komentując nowelizację ustawy o IPN. - Działania, które podejmują obecni politycy, nie służą Polakom - wtórował mu Szmuel Atzmon. Ocalali z Holocaustu na łamach "The Jerusalem Post" odnieśli się do dyskusji, jaką wywołała ustawa o IPN i powiedzieli co myślą "o polskich obozach śmierci".

Tagi: USA, MON, TVN, IPN, Holocaust
Źródło: https:

Ocalała z Holokaustu. Wstrząsająca historia Krystyny Budnickiej

Dodano: 02.02.2018 22:04 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Z całą pewnością życie zawdzięczam Polakom, nie miałabym żadnych szans - mówiła w programie "Piaskiem po oczach" Krystyna Budnicka, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która w trakcie wojny straciła rodziców i siedmioro rodzeństwa. Podkreśliła, że Polska to jest jej miejsce na Ziemi.

Źródło: https:

Prawnicy: zmiana ustawy o IPN nie pomoże w ściganiu kłamstw o Holokauście

Dodano: 01.02.2018 18:26 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Przepis wprowadzający kary za przypisywanie Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu współodpowiedzialności za nazistowskie zbrodnie nie przyniesie oczekiwanych skutków - twierdzą prawnicy, których poprosiliśmy o opinie. Ich zdaniem przepis wcale nie pomoże w zwalczaniu określenia „polskie obozy śmierci”, a może doprowadzić do ograniczenia wolności badań naukowych, czy wypowiedzi świadków ocalałych z Holocaustu. Zastrzeżenia do tej ustawy znane są już od dwóch lat, gdy tylko pojawił się jej projekt.

Tagi: TVN, IPN, Holocaust
Źródło: https:

Ambasador Izraela o ustawie o IPN: może służyć do oskarżania ocalałych z Zagłady

Dodano: 30.01.2018 9:28 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ambasador Izraela Anna Azari w TVN24 wyjaśniała, skąd według izraelskiej strony biorą się kontrowersje wokół znowelizowanych przepisów o Instytucie Pamięci Narodowej. - W Izraelu ta ustawa jest taktowana jako możliwość oskarżania dziennikarzy czy samych ocalałych z Holocaustu, którzy dają świadectwo o swojej historii - stwierdziła. Podkreśliła, że jej zdaniem te przepisy mogą wywołać "o wiele większą burzę" w jej ojczyźnie niż w Polsce.

Źródło: https:

Były ambasador RP w Izraelu: Zaczęło się od dyplomatycznego zgrzytu, a teraz mamy poważny kryzys

Dodano: 29.01.2018 18:02 | 20 odsłon | 0 komentarzy


"Zaczęło się od dyplomatycznego zgrzytu, a teraz mamy już poważny kryzys" - powiedział o relacjach polsko-izraelskich Jan Wojciech Piekarski, były ambasador RP w Izraelu. "Nie widziałem ze strony Izraela planu dokopania Polsce. Wykorzystali świetnie okazję do tego, żeby mobilizować społeczeństwo wokół obrony dobrego imienia Izraela, obrony całej ideologii Holocaustu, kosztem niestety dobrego imienia Polski" - dodał gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. "Mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch polityk historycznych. Obydwie niestety oparte są na...

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone