czwartek, 15 listopada 2018 r.  Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
Wiadomości z tagiem Henryk Kowalczyk  RSS
Eksperci UNESCO sprawdzają, jakie zmiany zaszły w Puszczy Białowieskiej

Dodano: 26.09.2018 20:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci UNESCO i Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) rozpoczęli misję kontrolną w Puszczy Białowieskiej. - Może być wpisana na listę obiektów w zagrożeniu, co byłoby ogromną utratą wizerunkową dla całego kraju. Nie mamy nic lepszego niż Puszcza Białowieska, więc należy się nią chwalić i o nią dbać - podkreśla mieszkanka Hajnówki Joanna Łapińska. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnia z kolei, że rekomendacje zespołu będą podstawą do stworzenia planu ochrony puszczy.

Źródło: https:

Minister powołał do rady zmarłego profesora

Dodano: 26.08.2018 9:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał do Państwowej Rady Ochrony Przyrody profesora Zygmunta Jasińskiego. Wykładowca ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zmarł w kwietniu ubiegłego roku.

Źródło: https:

Zandberg: Chcecie uczcić powstanie? Zdejmijcie opaski

Dodano: 04.08.2018 21:49 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Powstanie warszawskie to nie była konferencja prasowa w ministerstwie. Na godzinę „W” nie przywoził szofer klimatyzowaną limuzyną. Minister udający powstańca jest po prostu żałosny - ocenił Adrian Zandberg z Partii Razem, komentując środową konferencję kierownictwa resortu środowiska, na której minister Henryk Kowalczyk i wiceminister Mariusz Orion Jędrysek wystąpili z założonymi na garnitury powstańczymi opaskami.

Krótsza lista ochrony zwierząt? Minister Kowalczyk: zwierzę nie jest ważniejsze od człowieka

Dodano: 10.07.2018 18:57 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Nie zgadzam się, że zwierzę jest ważniejsze od człowieka. Musimy zachować proporcje - powiedział w programie "Bilans" w TVN2 BiS Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Kowalczyk mówił również o walce rządu z nielegalnymi składowiskami śmieci oraz programie budowy drewnianych domów.

Źródło: https:

Minister środowiska: żyjemy w czasach nadmiernej wrażliwości w ochronie zwierząt

Dodano: 04.07.2018 16:54 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nie mamy zamiaru zdejmować ochrony gatunkowej, ponieważ będzie konflikt z Europą. Lepiej robić to małymi krokami, a też skutecznie, czyli wyrażając zgodę na każdy wniosek dotyczący redukcji chronionych gatunków zwierząt - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk w czasie spotkania z mieszkańcami Mławy.

Źródło: https:

Kowalczyk: Musimy się uporać z nielegalnym sprowadzaniem odpadów

Dodano: 01.07.2018 21:49 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Kontrole miejsc magazynowania i przetwarzania odpadów po wejściu w życie nowych regulacji, dotyczących inspekcji ochrony środowiska zapowiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas spotkania z mieszkańcami Mławy (Mazowieckie). „W tym momencie te narzędzia przygotowujemy. I gdy tylko wejdą w życie, będziemy bardzo uważnie obserwować i kontrolować magazynowanie, instalacje przetwarzania odpadów, składowiska odpadów również” – oświadczył.

Kowalczyk: płatne foliówki przynoszą efekt - mniej z nich korzystamy

Dodano: 07.06.2018 1:21 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie od początku roku dodatkowej opłaty za torby foliowe spotkało się z pozytywnym odbiorem społecznym; mamy sygnały, że zużywamy ich mniej - ocenił we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kowalczyk: Za 3-4 miesiące powstanie spółka Polskie Domy Drewniane

Dodano: 30.05.2018 1:21 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli projekt ustawy powołujący spółkę Polskie Domy Drewniane zostanie uchwalony przez parlament do lipca, to chciałbym, by spółka powstała za trzy, cztery miesiące, czyli w okolicach września, października - powiedział we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Minister środowiska: Szyszko starał się zrobić dobrze, tylko przyjął nieodpowiednią metodę

Dodano: 18.04.2018 18:02 | 13 odsłon | 0 komentarzy


"Nie mam za co przepraszać" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM polityk Prawa i Sprawiedliwości i minister środowiska Henryk Kowalczyk pytany o to, czy przeprosi za to, co przez wiele miesięcy działo się w Puszczy Białowieskiej. Czy minister Jan Szyszko i rząd popełnili błąd rozszerzając wycinkę w puszczy? "Starał się zrobić dobrze, natomiast przyjął może metodę nieodpowiednią. (...) Zabrakło dialogu, natomiast działania były w dobrej woli" – uważa gość Marcina Zaborskiego. Pytany o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w...

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie jest dla mnie zaskoczeniem". Minister Kowalczyk o wyroku w sprawie Puszczy

Dodano: 17.04.2018 17:22 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Zwykle nie ocenia się wyroków sądu. Je się uznaje, respektuje - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk. Tak zareagował na wtorkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który orzekł, że zwiększona wycinka Puszczy Białowieskiej naruszyła prawo UE.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone