środa, 16 stycznia 2019 r.  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Wiadomości z tagiem Henryk Kowalczyk  RSS
Gdzie odbędą się polowania? "Ogłoszenia w gminach, teren oznakowany"

Dodano: 11.01.2019 14:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Na trzy weekendy stycznia zaplanowano wielkoobszarowe polowania na dziki w kilku powiatach na terenie trzech województw. Dokładnej lokalizacji nie podano, by - jak tłumaczył minister środowiska - "nie było tam protestów". Henryk Kowalczyk zapewnił jednak, że okoliczni mieszańcy nie mają się czego obawiać. Informacja o terminie i miejscu odstrzału powinna pojawić się w biuletynie urzędu gminy, a obszar polowania ma być oznakowany.

Źródło: https:

Kowalczyk: Nie chcę wybić wszystkich dzików w Polsce

Dodano: 10.01.2019 20:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Nie było żadnego zarządzenia, rozkazu wybijania dzików, a plan jest nakreślony jak co roku - mówi minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Źródło: https:

Minister środowiska: będzie zalecenie, by myśliwi nie strzelali do ciężarnych loch

Dodano: 10.01.2019 20:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Na ten sezon łowczy 2018/2019 zaplanowane jest pozyskanie (czyli zabicie - red.) 185 tysięcy dzików - mówił w "Faktach po Faktach" minister środowiska Henryk Kowalczyk, tłumacząc plany odstrzału dzików w ramach walki z afrykańskim pomorem świń. - Do tej pory zastrzelono 168 tysięcy dzików - dodał minister. Zapowiedział, że wyda zalecenie, "aby myśliwi nie strzelali do loch ciężarnych i do tych, które prowadzą młode".

Źródło: https:

Minister Kowalczyk: Masowy odstrzał dzików zgodnie z planem

Dodano: 09.01.2019 20:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Masowy odstrzał dzików odbędzie się w najbliższych tygodniach zgodnie z planem. Nie możemy patrzeć obojętnie na rozwój Afrykańskiego Pomoru Świń w Polsce" - przekonuje minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Źródło: https:

"Niecywilizowana masakra" kontra "po prostu rozrzedzamy populację"

Dodano: 09.01.2019 17:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 300 naukowców związanych z Polską Akademią Nauk podpisało się pod listem skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego. Apelują o powstrzymanie odstrzału dzików. To kolejny głos protestu wobec planowanej redukcji populacji tych zwierząt w ramach walki z afrykańskim pomorem świń (ASF). W odpowiedzi minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnia, że polowania wielkoobszarowe "są ograniczone jedynie do kilku powiatów", a myśliwi przekonują, że nie będą "strzelać do wszystkiego, co się rusza". W sprawie dzików w czwartek prezydent Andrzej Duda zamierza spotkać się z dwoma ministrami i głównym lekarzem weterynarii.

Źródło: https:

Bono w Katowicach? Kowalczyk: Nie umawiam się z celebrytami

Dodano: 28.11.2018 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Mam wpisane w kalendarz spotkania z ministrami środowiska z różnych krajów" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM minister środowiska Henryk Kowalczyk pytany o to, czy na szczycie klimatycznym w Katowicach spotka się z liderem grupy U2 - Bono. "Nie umawiam się z celebrytami, umawiam się z ministrami środowiska, których będzie naprawdę wielu. Będziemy rozmawiać o ochronie klimatu" - tłumaczył Kowalczyk.

Warszawa jak Neapol. "Grozi nam paraliż śmieciowy"

Dodano: 28.11.2018 16:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Minister środowiska Henryk Kowalczyk oskarża władze stolicy o zaniedbania. Chodzi o wciąż nierozstrzygnięty przetarg na wywóz śmieci, a obecne umowy kończą się pierwszego stycznia. "Grozi nam paraliż śmieciowy, Warszawa może być drugim Neapolem, jeśli chodzi o zawalenie odpadami" - ostrzega minister środowiska. Z kolei miasto oskarża ministra o zamykanie kolejnych instalacji do odbioru odpadów ze stolicy.

Eksperci UNESCO sprawdzają, jakie zmiany zaszły w Puszczy Białowieskiej

Dodano: 26.09.2018 20:29 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci UNESCO i Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) rozpoczęli misję kontrolną w Puszczy Białowieskiej. - Może być wpisana na listę obiektów w zagrożeniu, co byłoby ogromną utratą wizerunkową dla całego kraju. Nie mamy nic lepszego niż Puszcza Białowieska, więc należy się nią chwalić i o nią dbać - podkreśla mieszkanka Hajnówki Joanna Łapińska. Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapewnia z kolei, że rekomendacje zespołu będą podstawą do stworzenia planu ochrony puszczy.

Źródło: https:

Minister powołał do rady zmarłego profesora

Dodano: 26.08.2018 9:05 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powołał do Państwowej Rady Ochrony Przyrody profesora Zygmunta Jasińskiego. Wykładowca ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zmarł w kwietniu ubiegłego roku.

Źródło: https:

Zandberg: Chcecie uczcić powstanie? Zdejmijcie opaski

Dodano: 04.08.2018 21:49 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- Powstanie warszawskie to nie była konferencja prasowa w ministerstwie. Na godzinę „W” nie przywoził szofer klimatyzowaną limuzyną. Minister udający powstańca jest po prostu żałosny - ocenił Adrian Zandberg z Partii Razem, komentując środową konferencję kierownictwa resortu środowiska, na której minister Henryk Kowalczyk i wiceminister Mariusz Orion Jędrysek wystąpili z założonymi na garnitury powstańczymi opaskami.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone