niedziela, 16 czerwca 2019 r.  Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Wiadomości z tagiem Guy Verhofstadt  RSS
"Od czasu brexitu europejska idea jest popularniejsza niż kiedykolwiek"

Dodano: 23.05.2019 21:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Decyzja o brexicie była "tragedią dla Europy", ale spowodowała ona, że nikt inny na kontynencie nie chce, by jego kraj opuścił Unię Europejską – oświadczył w czwartek przewodniczący frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt w Budapeszcie.

Źródło: https:

Verhofstadt rozpoczął kampanię billboardową przeciwko Orbanowi

Dodano: 06.11.2018 14:52 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Lider Liberałów w PE Guy Verhofstadt uruchomił we wtorek w Brukseli kampanię billboardową wymierzoną w premiera Węgier Viktora Orbana. Jak powiedział, premier Węgier "bierze pieniądze z Brukseli", a jednocześnie "nie lubi europejskich wartości".

Źródło: https:

"Populistyczna droga do autorytaryzmu". Kozłowska i Verhofstadt o polskim rządzie

Dodano: 26.09.2018 19:49 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Polskiemu rządowi nie wolno dezintegrować Unii Europejskiej od wewnątrz z wykorzystaniem Systemu Informacyjnego Schengen do prześladowania krytyków – powiedziała w środę w Brukseli prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska. Władze naszego kraju krytykował też lider unijnych liberałów Guy Verhofstadt.

Źródło: https:

Verhofstadt chce, by KE zajęła się sprawą Kozłowskiej

Dodano: 25.09.2018 21:53 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Do wiceszefa KE Fransa Timmermansa wpłynął list od szefa Liberałów w PE Guy Verhofstadt i wiceszefowej tej partii Sophie in ‘t Veld. Europosłowie apelują, by zajęto się sprawą szefowej fundacji Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej.

Juncker złożył gratulacje Putinowi. Od razu został skrytykowany

Dodano: 20.03.2018 19:50 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Szef liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt skrytykował we wtorek przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera za to, że ten pogratulował Władimirowi Putinowi wyboru na prezydenta Rosji.

Verhofstadt: Po odwołaniu Czarneckiego nie zgłosimy kandydata na wiceszefa PE

Dodano: 24.01.2018 22:10 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Nie przedstawimy własnego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego po odwołaniu Ryszarda Czarneckiego” – zapewnił w rozmowie z brukselską korespondentką RMF FM Katarzyną Szymańską-Borginon szef europejskich liberałów Guy Verhofstadt. Oznacza to, że zasada, że stanowisko wiceprzewodniczącego należy do konserwatystów z EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), wśród których jest PiS – wciąż obowiązuje i że Polak wciąż ma szanse. W związku z planowanym odwołaniem Czarneckiego pojawiły się spekulacje, że liberałowie zamierzają złamać...

Źródło: www.rmf24.pl

"Odwołamy Czarneckiego, nie zgłosimy nikogo na jego miejsce"

Dodano: 24.01.2018 21:30 | 18 odsłon | 0 komentarzy

- Nie przedstawimy własnego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego po odwołaniu Ryszarda Czarneckiego - zapowiedział w rozmowie z RMF RM Guy Verhofstadt, przywódca frakcji ALDE w Parlamencie Europejskim. Polski eurodeputowany może zostać odwołany ze stanowiska.

Źródło: www.rp.pl

Odwołanie Ryszarda Czarneckiego wydaje się przesądzone. A Guy Verhofstadt ma chytry plan

Dodano: 23.01.2018 16:47 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Odwołanie Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego wydaje się przesądzone - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Chodzi o kontrowersyjną wypowiedź Czarneckiego nt. europosłanki PO Róży Thun: w związku z jej udziałem w nadanym przez niemiecką telewizję reportażu, który krytykował Polskę, polityk PiS porównał Thun do szmalcownika. Jak jednak donosi nasza dziennikarka, może nie skończyć się tylko na ukaraniu europosła PiS: stanowisko wiceprzewodniczącego w PE może...

​Verhofstadt niewinny, Czarnecki może zostać ukarany. W PE znaleziono odpowiedni paragraf

Dodano: 19.01.2018 19:00 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Belgijski eurodeputowany Guy Verhofstadt nie zostanie ukarany za swoją wypowiedź z listopada zeszłego roku o nazistach biorących udział w Marszu Niepodległości - wynika z listu szefa europarlamentu Antoniego Tajaniego do polskich eurodeputowanych PiS, którzy domagali się ukarania Verhofstadta. Sytuacja Czarneckiego nie jest natomiast dobra. Jak ustaliła nasza dziennikarka Katarzyna Szymanska-Borginon, w gabinecie Tajaniego gotowa jest już argumentacja. Znalazł się na niego odpowiedni paragraf w Regulaminie Parlamentu Europejskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone