wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Gimnazja  RSS
Maleje liczba strajkujących placówek, ale ZNP i ministerstwo podają rozbieżne dane

Dodano: 17.04.2019 18:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

67 procent publicznych przedszkoli oraz ponad 60 procent szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych funkcjonuje normalnie - poinformowało w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego przyznaje, że strajkujących placówek ubywa, ale zapewnia, że jest ich więcej, niż podaje MEN. Rozbieżność, jak tłumaczy ZNP, wynika z innego sposobu liczenia.

Tagi: TVN, Gimnazja, Azja
Źródło: https:

MEN: Ponad 60 proc. szkół funkcjonuje normalnie

Dodano: 17.04.2019 15:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Z danych przekazanych przez kuratorów oświaty od dyrektorów szkół wynika, że obecnie 67 proc. publicznych przedszkoli i ponad 60 proc. szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych funkcjonuje normalnie" - przekazało w środowym komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Źródło: https:

Strajk nauczycieli, egzaminy ósmoklasistów i kampania wyborcza w tle

Dodano: 14.04.2019 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po egzaminach gimnazjalnych – czas na egzaminacyjny maraton ósmoklasistów. Na początek test z języka polskiego. To jutro, a we wtorek – matematyka. W środę – język obcy. W tle – podobnie jak w zeszłym tygodniu – strajk nauczycieli i dyskusja o tym, ile powinni zarabiać pracownicy szkół i przedszkoli. Czym jeszcze w najbliższych dniach będą żyli politycy?

Szefowa MEN o maturach: Nie widzimy zagrożenia

Dodano: 12.04.2019 19:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska pytana w Polsat News o to, czy w związku ze strajkiem nauczycieli egzaminy dojrzałości są zagrożone, podkreśliła, że nie. "Nie widzimy zagrożenia. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół – jest ich około 50 proc. – szkół ponadgimnazjalnych, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne na 23, 24 (kwietnia – przyp. red.)" – poinformowała. Dodała, że w wielu szkołach "rady już się odbywają"

Źródło: https:

Gimnazjaliści zmierzyli się z językami obcymi. Zobacz arkusze egzaminacyjne

Dodano: 12.04.2019 18:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W piątek odbył się egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający znajomość języków obcych. Był trzecią i zarazem ostatnią częścią obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Odbywał się w nietypowych warunkach, bo w większości szkół w Polsce trwa strajk nauczycieli. Jak poinformował Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nie było sygnałów o nieprawidłowościach.

Tagi: TVN, Gimnazja, Azja
Źródło: https:

Egzamin gimnazjalny 2019. Język niemiecki, poziom podstawowy: ARKUSZ i ODPOWIEDZI!

Dodano: 12.04.2019 12:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Egzamin z języka obcego gimnazjaliści mają już za sobą! Zdecydowana większość z nich zdecydowała się na angielski. Drugim najpopularniejszym językiem był w uczniowskich wyborach niemiecki: na RMF 24 publikujemy arkusz zadań z tego języka i propozycje odpowiedzi dla poziomu podstawowego, opracowane przez współpracujących z Interią nauczycieli!

Źródło: https:

Egzamin gimnazjalny 2019. Język angielski, poziom podstawowy: ARKUSZ i ODPOWIEDZI!

Dodano: 12.04.2019 12:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Egzamin z języka obcego gimnazjaliści mają już za sobą! Zdecydowana większość z nich zdecydowała się przystąpić do testu z angielskiego: na RMF 24 publikujemy więc arkusz z tego właśnie języka i propozycje odpowiedzi dla poziomu podstawowego, opracowane przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 57 w Lublinie!

Źródło: https:

Wittkowicz: Nie czuję się odpowiedzialny za to, że w kilku szkołach nie było dziś egzaminów

Dodano: 10.04.2019 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


„Nie, nie czuję się za to odpowiedzialny. Odpowiedzialność spada na te osoby ze strony rządowej, które doprowadziły do tego, że w ogóle w polskiej oświacie po 30 latach zrobił się potężny strajk generalny” – tak Sławomir Wittkowicz odpowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM na pytanie czuje się odpowiedzialny za to, że w kilku szkołach nie było dziś egzaminów gimnazjalnych.

Trzy szkoły bez egzaminu z historii i WOS, w jednej nie odbył się sprawdzian z polskiego

Dodano: 10.04.2019 17:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W trzech szkołach w Polsce z powodu strajku nauczycieli nie odbyły się w środę egzaminy gimnazjalne z historii i wiedzy o społeczeństwie. W jednej z tych placówek nie przeprowadzono też sprawdzianu z języka polskiego. Powodem były kłopoty ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych. Dyrekcje placówek i kuratoria oświaty wzajemnie obciążają się odpowiedzialnością za te sytuacje.

Źródło: https:

Egzamin gimnazjalny. Zalewska: Żadnych zawirowań nie ma

Dodano: 10.04.2019 16:49 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Żadnych zawirowań nie ma. Egzaminy przebiegają spokojnie, zgodnie z prawem i zgodnie z procedurami" - powiedziała w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska. "W związku z tym nie ma żadnych powodów do tego, żeby zmieniać coś w kalendarzu szkolnym" - dodała. Z kolei dyrektor CKE Marcin Smolik powiedział na konferencji, że egzamin z historii nie odbył się w trzech szkołach, wynikało to z niekompletnych zespołów nadzorujących. Dyrektorzy szkół bardzo szybko zareagowali i zgłosili tę kwestię do kuratorów oświaty - powiedział Smolik....

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone