sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Gdańsk  RSS
Piłą przycięli słonicy cios. Ona w tym czasie zjadła wiadro jabłek

Dodano: 20.09.2019 13:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeden cios Katki zaczął pękać. Pracownicy gdańskiego zoo musieli zacząć działać. - Stwierdziliśmy, że lepiej zrobić to raz, a dobrze - opowiada Mirosław Kalicki, weterynarz. - W ciągu 20 minut przycięliśmy ząb ręczną piłą a słonica grzecznie stała. Zjadła w tym czasie ponad wiadro jabłek - dodaje. Zapewnia też, że zabieg był bezbolesny. Chciała jedynie dostać więcej jabłek.

Źródło: https:

"Motyw". TVN kręci nowy serial kryminalny

Dodano: 18.09.2019 10:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W Gdańsku rozpoczęły zdjęcie do nowego serialu kryminalnego TVN. "Motyw" to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie. W rolach głównych m.in. Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki.

Źródło: feedproxy.google.com

Biegli: Przy ratowaniu życia Adamowicza nie popełniono błędów

Dodano: 16.09.2019 15:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Z opinii biegłych, którą dostała właśnie prokuratura wynika, że po ataku nożownika, ratownicy medyczni nie popełnili błędów ratując prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Źródło: https:

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Ratownicy działali prawidłowo

Dodano: 16.09.2019 15:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęła opinia biegłego dotycząca akcji reanimacyjnej po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W ocenie eksperta ratownicy działali prawidłowo i zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

Źródło: https:

Działacz Greenpeace: Węgiel to w Polsce "czarne złoto"? 20 mln ton sprowadziliśmy z zagranicy

Dodano: 13.09.2019 18:02 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Powrócił temat odejścia Polski od węgla, który powinien być tematem w kampanii wyborczej" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM działacz Greenpeace Paweł Szypulski pytany o to, co zmieniły ostatnie akcje organizacji, takie jak protest w terminalu węglowym w Gdańsku. Gość Pawła Balinowskiego stwierdza: "Zdecydowana większość Polaków, tak pokazują badania opinii publicznej, chciałaby, żeby kryzys klimatyczny był tematem kampanii wyborczej. To drugi co do ważności temat po opiece zdrowotnej". Dodaje: "Dzięki tym protestom szereg ministrów,...

Źródło: https:

Protest Greenpeace'u w Gdańsku: Zakończyły się przesłuchania zatrzymanych aktywistów

Dodano: 12.09.2019 23:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Prokuratura przesłuchała i zwolniła wszystkich działaczy Greenpeace'u zatrzymanych po zakończonym w czwartek proteście w porcie w Gdańsku. W środę grupa aktywistów wspięła się na dwa portowe dźwigi, blokując tym samym rozładunek węgla w porcie. Była to forma protestu przeciwko polityce węglowej polskiego rządu.

Źródło: https:

Posiedzenie Sejmu przełożone. Śniadek tłumaczy: Prezes Kaczyński ma konwencję

Dodano: 11.09.2019 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Pobieramy uposażenie poselskie. Jesteśmy zobowiązani do świadczenia pracy" – tak Janusz Śniadek z PiS tłumaczył zwołanie posiedzenia Sejmu obecnej kadencji po wyborach, kiedy znani będą już nowi parlamentarzyści. We wtorek wieczorem prezydium Sejmu zdecydowało, że środowej posiedzenie zostanie przerwane i wznowione po wyborach 15 i 16 października. Czyżby powodem było zaplanowana na czwartek przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego konwencja PiS w Gdańsku i Słupsku? "Kampania PiS toczy się według zaplanowanych zdarzeń i przedsięwzięć" –...

Źródło: https:

Protest Greenpeace. "Nie było bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym"

Dodano: 11.09.2019 13:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek aktywiści Greenpeace'u rzucili kotwicę przy terminalu węglowym w Gdańsku i uniemożliwili tym samym rozładunek transportu węgla z Mozambiku. 18 osób zostało wtedy siłą zatrzymanych, a we wtorek do prokuratury wpłynęły akta sprawy dwojga z nich. Śledczy stwierdzili jednak, że ekolodzy "nie sprowadzili bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym". Grożą im za to inne zarzuty.

Źródło: https:

​Onet: Do 2030 roku Polska musi zrezygnować z węgla - mówią aktywiści Greenpeace

Dodano: 10.09.2019 13:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Aktywiści Greenpeace w rozmowie z Onetem przekonują, że do 2030 roku Polska musi zrezygnować z węgla. Taka gwałtowna zmiana odbije się negatywnie na interesie lobby, które obecnie znajduje się bliżej władzy niż organizacje ekologiczne. Dyskusja wokół węgla rozgorzała na nowo, po ostatnim zatrzymaniu przez Greenpeace statku z węglem z Mozambiku, wpływającego do gdańskiego portu.

Źródło: https:

Aktywiści zablokowali transport węgla do portu w Gdańsku

Dodano: 09.09.2019 22:44 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Żaglowiec Rainbow Warrior, który należy do Greenpeace, wpłynął do portu w Gdańsku i zrzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek surowca z płynącego do Polski z Mozambiku statku - poinformowała Greenpeace Polska w przesłanym oświadczeniu. - W ubiegłym roku sprowadziliśmy 20 milionów ton węgla, który kosztował osiem miliardów złotych - przypomniał Marek Józefiak z Greenpeace.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone