sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Frans Timmermans  RSS
"Nowe niepokojące wydarzenia". Komisja Europejska nie wycofa skargi przeciwko Polsce

Dodano: 19.02.2019 18:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska nie wycofa skargi przeciwko Polsce z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Sądu Najwyższego. Niepokoi ją poza tym sytuacja Trybunału Konstytucyjnego, sądów powszechnych i sędziów z postępowaniami dyscyplinarnymi - oświadczył wiceszef KE Frans Timmermans po posiedzeniu unijnych ministrów do spraw europejskich. Ministrowie zajmowali się Polską w ramach procedury z art. 7 traktatu o UE.

"Nacjonaliści chcą przepisać na nowo historię dla własnych celów"

Dodano: 17.02.2019 21:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ostrzegł w sobotę w Budapeszcie przed nacjonalistami, którzy chcą "kontrolować ludzi przy pomocy strachu". Mówił o tym na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP).

Źródło: https:

Timmermans: Nie możemy wykreślić backstopu z umowy o brexicie

Dodano: 23.01.2019 16:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Unijna 27 zgodziła się, że będziemy wspierać Irlandię, żeby nie powróciła twarda granica z Irlandią Północną. Dla nas backstop jest taką częścią porozumienia, którego nie możemy wykreślić z umowy z rządem brytyjskim - powiedział w Krakowie wiceszef KE Frans Timmermans.

"Wiedział, że nienawiści nie da się zwalczyć nienawiścią". Timmermans o Adamowiczu

Dodano: 23.01.2019 15:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyjechał w środę do Krakowa. Na Uniwersytecie Jagiellońskim spotkał się z mieszkańcami miasta. Swoją przemowę zaczął od wspomnienia zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego działań na rzecz powstrzymywania mowy nienawiści. Stwierdził, że Adamowicz, choć "był atakowany, nigdy nie oddawał, bo wiedział, że nienawiści nie da się zwalczyć nienawiścią".

"Za Adamowiczem będą tęsknili mieszkańcy miasta, Polacy, ale też cała Europa"

Dodano: 15.01.2019 15:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy

- Tragiczne wydarzenie nie tylko dla Gdańska, nie tylko dla Polski, ale też dla Unii Europejskiej - powiedział we wtorek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, komentując zabójstwo Pawła Adamowicza. Wiceszef Komisji Frans Timmermans dodał, że we wszystkim, co robił prezydent Gdańska, "widoczne były polskie tradycje, ale miał też w sobie bardzo dużo europejskości".

Timmermans o praworządności w Polsce. Morawiecki: jest w trybie wyborczym

Dodano: 13.12.2018 16:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Bez rozwiązania wszystkich kwestii dotyczących praworządności w Polsce nie może być mowy o zakończeniu procedury z artykułu 7. - oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Wśród kwestii tych wymienił między innymi sprawy Krajowej Rady Sądownictwa czy procedury dyscyplinarne wobec sędziów. Holendrowi odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: https:

Komisja Europejska: dialog w sprawie praworządności w Polsce musi być kontynuowany

Dodano: 12.12.2018 14:12 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Podczas wysłuchania Polski w Radzie Unii Europejskiej wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział, iż nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to dobry kierunek, ale pozostały inne wątpliwość Komisji dotyczące praworządności w Polsce i w tej sprawie musi być kontynuowany dialog - przekazał w środę rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone