poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem Frank-Walter Steinmeier  RSS
"Niemcy wykazali daleko idący spokój i pokazali klasę"

Dodano: 02.09.2019 20:46 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Najważniejsze słowa padły z ust prezydenta Niemiec - ocenił w poniedziałkowych "Faktach po Faktach" Paweł Kowal, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Odniósł się do niedzielnych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas których głos zabrał między innymi Frank-Walter Steinmeier. - Chciałbym, żeby polska polityka była prowadzona z taką konsekwencją i mądrością. Niestety, tak nie jest - ocenił były europoseł SLD Janusz Zemke.

Steinmeier do Polaków: ​Nigdzie indziej nie jest mi trudniej mówić w moim ojczystym języku

Dodano: 01.09.2019 13:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"II wojna światowa była niemiecką zbrodnią. Przed osiemdziesięciu laty moja ojczyzna - Niemcy - napadła na swoich sąsiadów. To byli moi rodacy" - powiedział prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas warszawskich uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Źródło: https:

"Stoję dzisiaj przed polskim narodem bosy, obarczony wielkim, historycznym brzemieniem"

Dodano: 01.09.2019 13:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Nie ma drugiego takiego miejsca w Europie, w którym z takim trudem przychodziłoby mi zabrać głos - powiedział podczas obchodów na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. - Jako prezydent Niemiec, wspólnie z kanclerz federalną Niemiec, mówię dzisiaj wszystkim Polkom i Polakom: nie zapomnimy. Nie zapomnimy ran, które Niemcy zadali Polakom. Nie zapomnimy cierpienia polskich rodzin, tak samo jak ich odwagi stawiania oporu. Nigdy nie zapomnimy - mówił.

Źródło: https:

Steinmeier: Moja obecność tu to dowód cudu pojednania

Dodano: 01.09.2019 12:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma takiego drugiego miejsca na świecie, w którym tak trudno mi zabrać głos w moim ojczystym języku - mówił prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas uroczystych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Źródło: https:

80. rocznica wybuchu II wojny światowej: Poranne obchody w Wieluniu i na Westerplatte

Dodano: 01.09.2019 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy w miejscach pamięci oraz spacerem z młodzieżą po trasie zniszczonych w trakcie bombardowania obiektów upamiętnili w Wieluniu pierwsze ofiary II wojny światowej prezydenci Polski Andrzej Duda i Niemiec Frank-Walter Steinmeier. O poranku odbyły się też uroczystości na Westerplatte, organizowane przez władze Gdańska. Rozpoczęły się one - zgodnie z tradycją - dźwiękiem syren, tuż przed 4.45. O tej godzinie bowiem 1 września 1939 r. nastąpił niemiecki atak na polską Wojskową Składnicę Tranzytową, ulokowaną na...

Prezydent Niemiec w Wieluniu: Proszę o przebaczenie

Dodano: 01.09.2019 4:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Chylę czoła przed polskimi ofiarami niemieckiej tyranii i proszę o przebaczenie - mówił po polsku prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w czasie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu.

Źródło: https:

Duda: Pamiętamy. Musimy pamiętać

Dodano: 31.08.2019 23:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dokładnie 80 lat temu, od bombardowania Wielunia i ataku pancernika Schleswig-Holstein na Wojskową Składnicę Tranzytową na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. W uroczystych obchodach tej rocznicy zorganizowanych w Polsce biorą udział m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Francji Édouard Philippe, a także przywódcy i przedstawiciele wielu europejskich państw.

"Pytanie, co powie Pence?". Niemieckie media o wizycie wiceprezydenta USA w Polsce

Dodano: 31.08.2019 14:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Media w Niemczech zastanawiają się, co powie w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence. O jego zbliżającej się wizycie wspominają w obszernych zapowiedziach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których wezmą udział prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier i kanclerz Angela Merkel.

"Pytanie, co powie Pence?". Niemieckie media o wizycie wiceprezydenta USA w Polsce

Dodano: 31.08.2019 13:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Media w Niemczech zastanawiają się, co powie w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence. O jego zbliżającej się wizycie wspominają w obszernych zapowiedziach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w których wezmą udział prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier i kanclerz Angela Merkel.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone