piątek, 18 października 2019 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem Francja  RSS
"To było niezwykłe zjawisko, nieprzewidywalne, potężne"

Dodano: 15.10.2019 20:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trzy osoby zostały lekko ranne po tym, jak we wtorek nad ranem przez południowe regiony Francji przetoczyła się trąba powietrzna. Porywy wiatru osiągały prędkość około 200 kilometrów na godzinę. Żywioł zostawił po sobie wiele zniszczeń.

Tagi: Francja, TVN
Źródło: https:

Strzelili gola i znów zasalutowali. Kontrowersyjne świętowanie Turków

Dodano: 15.10.2019 12:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polityka na boisku obecna kolejny raz za sprawą tureckich piłkarzy. Wyrównującą bramkę w poniedziałkowym meczu z Francją na Stade de France świętowali, salutując kibicom. Ten sam gest wykonali w piątek, przy okazji spotkania z Albanią. UEFA zabrania manifestacji politycznych na stadionach i już zapowiedziała, że weźmie pod lupę zachowanie Turków.

Źródło: https:

Kolejne europejskie kraje zakazują eksportu broni do Turcji

Dodano: 12.10.2019 22:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ze skutkiem natychmiastowym Francja zawiesza eksport wszelkiej broni do Turcji w związku z jej inwazją na północno-wschodnią Syrię - przekazały w sobotę wieczorem we wspólnym komunikacie resorty spraw zagranicznych i obrony. Wcześniej tego dnia decyzję o zakazie eksportu nowej broni podjął rząd Niemiec.

Źródło: https:

Mazurek: Pięć litrów na głowę

Dodano: 12.10.2019 1:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Policzmy: jest nas jakieś 38 milionów, kilka osób wyjechało, przyjechali inni, na jedno wychodzi, zresztą nie będziemy się o milion kłócić, zwłaszcza że pierwszy i tak trzeba ukraść. Pijemy rocznie jakieś 5 litrów wina na głowę, no to porównajmy się, już nie mówię z Portugalią (62 litry) czy Francją (50), ale z Holandią (25), Anglią (23) czy taką Szwecją (29). Dlaczego zanudzam państwa liczbami, zwłaszcza że co źródło, to podaje inne?

Macron przestrzega przed kryzysem w UE

Dodano: 11.10.2019 20:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Francji Emmanuel Macron, po odrzuceniu w tym tygodniu francuskiej kandydatki Sylvie Goulard na stanowisko unijnego komisarza, komentował w piątek, że nie można dopuścić do rozwinięcia się kryzysu politycznego w Unii Europejskiej, po odrzuceniu w tym tygodniu francuskiej kandydatki Sylvie Goulard na stanowisko unijnego komisarza.

Francuzka bez poparcia europarlamentu. Macron: nie rozumiem, jak to możliwe

Dodano: 10.10.2019 21:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisje przemysłu oraz rynku wewnętrznego Parlamentu Europejskiego nie poparły w głosowaniu za zamkniętymi drzwiami francuskiej kandydatki na unijną komisarz do spraw rynku wewnętrznego Sylvie Goulard. Prezydent Francji Emmanuel Macron wyraził brak zrozumienia dla odrzucenia kandydatury Francuzki, powołując się na ustalenia z przyszłą szefową Komisji Europejskiej. Jego zdaniem stała się ona obiektem "politycznej rozgrywki".

Show French Touch w TVN. Na scenie m.in. Farna, Hyży, Sound'n Grace

Dodano: 10.10.2019 17:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielę (13 października 2019 roku) na antenie TVN - Show French Touch. Gala jest zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji przybliżającej Polakom kulturę francuską. Szykuje się prawdziwa uczta dla oka i ucha.

Tagi: Francja, TVN24, TVN
Źródło: feedproxy.google.com

Trump mówi o "złym pomyśle", Juncker przestrzega przed "ludzkim cierpieniem"

Dodano: 09.10.2019 19:57 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wzywam Turcję i inne strony do powściągliwości - powiedział w środę przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Zażądał, by Ankara wstrzymała rozpoczętą tego dnia ofensywę w północno-wschodniej Syrii. Donald Trump zaznaczył, że "Stany Zjednoczone nie popierają tego ataku". Szef NATO Jens Stoltenberg wyraził nadzieję, iż działania Turków będą "proporcjonalne i racjonalne". Francja, Niemcy i Wielka Brytania zażądały zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, a Egipt - Ligi Państw Arabskich.

Francuska kandydatka jak Wojciechowski. Bez zgody po pierwszym przesłuchaniu

Dodano: 09.10.2019 13:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dodatkowe odpowiedzi francuskiej kandydatki na komisarza UE Sylvie Goulard nie przekonały przedstawicieli frakcji politycznych. Zdecydowali oni w środę w Brukseli, że musi ona jeszcze raz stawić się na wysłuchanie przed komisjami europarlamentu – podały źródła w Parlamencie Europejskim. Wcześniej przed komisją rolnictwa dwukrotnie stawiał się Janusz Wojciechowski, polski kandydat na unijnego komisarza do spraw rolnictwa.

Źródło: https:

Macron złoży hołd ofiarom ataku nożownika. Opozycja za dymisją szefa MSW

Dodano: 06.10.2019 8:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Po ataku nożownika w prefekturze paryskiej policji prezydent Francji Emmanuel Macron we wtorek złoży hołd ofiarom - podał w sobotę Pałac Elizejski. Tymczasem w związku z atakiem opozycja wzywa szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do ustąpienia.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone