środa, 23 października 2019 r.  Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Wiadomości z tagiem Faktach po Faktach  RSS
"Problemem jest to, że PiS przygotowało grunt dla złożenia tego protestu"

Dodano: 22.10.2019 20:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Żeby można było uwzględnić protest, to trzeba jednak wykazać, że były jakieś naruszenia prawa i Kodeksu wyborczego - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzia Jerzy Stępień, odnosząc się do protestów wyborczych i wniosków PiS o ponowne policzenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Dr hab. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego ocenił, że "nie problemem tutaj jest to, że Prawo i Sprawiedliwość składa protest". - Problemem jest to, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowało grunt dla złożenia tego protestu - dodał.

"Liczymy, że może te głosy zostały źle policzone"

Dodano: 21.10.2019 20:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przecież nie prosimy o to, żeby przeliczyli te głosy raz jeszcze z nudów, tylko dlatego że liczymy, że może te głosy zostały źle policzone - powiedział w "Faktach po Faktach" wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa (Porozumienie). Odniósł się do wniosków PiS o ponowne przeliczenie głosów w wyborach do Senatu w sześciu okręgach. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec ocenił, że to "kontynuacja tej drogi, jaką była wcześniej próba przekupienia senatorów opozycyjnych".

"Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"

Dodano: 20.10.2019 21:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii, to Unia się jej bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem Ryszarda Schnepfa, byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił działania premiera Borisa Johnsona. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii.

Źródło: https:

"Kaczyński ma w tej chwili o wiele poważniejsze problemy niż sprawa Banasia"

Dodano: 20.10.2019 20:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po bardzo dobrym wyniku wyborczym Porozumienia i Solidarnej Polski może się okazać, że rządzenie przez Zjednoczoną Prawicę nie będzie takie łatwe, proste i oczywiste, jak było do tej pory - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Kasia, filozofka z "Kultury Liberalnej". Również Róża Rzeplińska ze Stowarzyszenia 61 wskazywała, że kluczową kwestią w obozie władzy są teraz warunki stawiane Prawu i Sprawiedliwości przez koalicjantów.

Źródło: https:

"Mam nadzieję, że następnym prezydentem Rzeczypospolitej będzie kobieta"

Dodano: 19.10.2019 21:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W sytuacji ewentualnej drugiej tury wyborów prezydenckich Andrzejowi Dudzie najtrudniej byłoby wygrać z Małgorzatą Kidawą-Błońską - wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Katarzyna Piekarska (KKW Koalicja Obywatelska) oceniła w "Faktach po Faktach", że wyniki tych pierwszych sondaży są "bardzo optymistyczne". - Sondażami nie wygrywa się wyborów - odpowiedział drugi gość programu, Jan Kanthak (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Sienkiewicz: to już nie jest państwo teoretyczne, a republika gangsterska

Dodano: 18.10.2019 20:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ktoś, kto miał bliski kontakt z sutenerami i kogo własność była wykorzystywana jako burdel, sprawuje jedną z najwyższych funkcji urzędniczych w państwie polskim, a rządząca partia nic nie jest w stanie z tym zrobić - komentował w "Faktach po Faktach" kontrowersje wokół prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia Bartłomiej Sienkiewicz. - To nie jest państwo. Nawet państwo teoretyczne - ocenił były szef resortu spraw wewnętrznych i nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Źródło: https:

"Jarosław Kaczyński w zderzeniu z tym pancerzem dysponuje siłą kapiszona"

Dodano: 17.10.2019 20:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Pancerny Marian" okazał się mieć pancerz wytrzymujący siłę panzerfausta Jarosława Kaczyńskiego - zauważył w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Tomasz Nałęcz. - Gdyby wynik wyborów był inny, gdyby PiS zdobyło te 260-270 mandatów, to prezes Banaś by chyba złożył dymisję. Kaczyński sprzed wyborów i po wyborach ma trochę inną władzę - ocenił Mariusz Janicki z tygodnika "Polityka".

"Nie będzie żadnego kandydata wszystkich partii opozycyjnych"

Dodano: 16.10.2019 18:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tak naprawdę liczy się kandydat Platformy Obywatelskiej i PSL, pod warunkiem że będzie to Władysław Kosiniak-Kamysz - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu Ludwik Dorn, mówiąc o tym, kto jego zdaniem może reprezentować opozycję w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Nie będzie żadnego kandydata wszystkich partii opozycyjnych, to należy między bajki włożyć - przekonywał.

Ziobro chce zablokować kandydaturę Morawieckiego? Gowin: na razie to domniemania

Dodano: 15.10.2019 19:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli ten rząd ma kontynuować swoje reformy, wszyscy musimy się o krok cofnąć - powiedział w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin, szef Porozumienia, które jest częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Komentował w ten sposób pogłoski o tym, że Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski - drugiego z ugrupowań koalicyjnych, próbuje zablokować kandydaturę Mateusza Morawieckiego na premiera.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone