czwartek, 22 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem Faktach po Faktach  RSS
Miller: w Ministerstwie Sprawiedliwości intensywny zapach zdechłej myszy

Dodano: 21.08.2019 20:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiceminister w żadnym urzędzie nie sprawuje samodzielnej pozycji. Działa w obszarze wyznaczonym przez ministra i jest przez tego ministra kontrolowany - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Leszek Miller. - Minister ponosi polityczną i prawną odpowiedzialność za funkcjonowanie swojego urzędnika - dodał. Jego zdaniem, nieprawdopodobne jest, "aby minister Ziobro nie był informowany o wydarzeniach" związanych z publikacjami dotyczącymi akcji hejtowania wymierzonej w sędziów.

Źródło: https:

"Żaden wiceminister nie pozwoliłby sobie na takie działanie, gdyby nie było ogólnego przyzwolenia"

Dodano: 20.08.2019 20:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Mamy do czynienia z grupą i jest to obowiązkiem prokuratury, aby to wyjaśnić. Nie jestem tak naiwny, żeby sądzić, że będzie to miało miejsce jutro lub pojutrze - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". - Nie wierzę, że w chwili obecnej mamy do czynienia z niezależną prokuraturą. Prokuratura miałaby wyjaśniać to, co się dzieje w Ministerstwie Sprawiedliwości, na którego czele stoi prokurator generalny Zbigniew Ziobro? Miałaby zaszkodzić swojemu szefowi? - pytał.

Kolejna grupa ratowników w akcji. "Zaginieni grotołazi mogą odczuwać już bardzo poważne skutki"

Dodano: 19.08.2019 22:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Średnia temperatura w tych jaskiniach wynosi od trzech do pięciu stopni. Zależy jeszcze, gdzie przebywają, w jak dużym są pomieszczeniu i na ile potrafią się ogrzać. W tej chwili mogą odczuwać bardzo poważne skutki, bo przebywają w środku już czwartą dobę. Istotne jest to, ile mają jeszcze wody i jedzenia - tak o sytuacji zaginionych grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Kozłowski, psycholog i instruktor ratownictwa górskiego.

Źródło: https:

Lubnauer: nie ma decyzji, by Kwiatkowski dostał poparcie Koalicji Obywatelskiej

Dodano: 19.08.2019 20:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Krzysztof Kwiatkowski ogłosił na razie, że zamierza startować. Na pewno nie ma go na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - powiedziała w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej odniosła się do ogłoszonej w poniedziałek przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli decyzji o rezygnacji z pełnionej funkcji i o starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Źródło: https:

Noc nie przerywa akcji. "W jaskini działamy w kompletnej ciemności"

Dodano: 18.08.2019 20:42 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wydaje się, że jesteśmy blisko rejonu, w którym powinni być grotołazi - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 Jan Krzysztof, naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak mówił, poszukiwania uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach będą prowadzone także w nocy.

Źródło: https:

"Wszyscy byśmy chcieli, żeby był fajny prezydent"

Dodano: 18.08.2019 20:29 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jak Lewica zrobi dobry wynik w wyborach do parlamentu, to będzie moment na rozmowy o wyborach prezydenckich - powiedział w "Faktach po Faktach" Robert Biedroń, szef Wiosny. Zapytany o swój ewentualny start, żartobliwie przypomniał, że już był prezydentem - Słupska - i przyznał, że propozycja taka już pod jego adresem padła. - Wszyscy byśmy chcieli, żeby był fajny prezydent - dodał.

Źródło: https:

Nowicka: w poniedziałek ogłoszenia dotyczące wspólnej listy opozycji do Senatu

Dodano: 17.08.2019 20:42 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek zostaną ogłoszone uzgodnienia dotyczące wspólnej listy opozycji w wyborach do Senatu. Wszystko się wyjaśni - zapowiedziała w "Faktach po Faktach" Wanda Nowicka, była wicemarszałek Sejmu. - Wspólna lista opozycji to sytuacja, w której tonący brzytwy się chwyta - ocenił warszawski radny PiS i kandydat do Sejmu Jacek Ozdoba.

Źródło: https:

"Jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia"

Dodano: 16.08.2019 21:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jest kilka pól spornych, ale to są dobre negocjacje - mówił w "Faktach po Faktach" sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, mówiąc o wspólnym starcie lewicy i Platformy do Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Wszędzie tam, gdzie Platforma uzgodni z nami miejsca, to będziemy współpracować, a tam, gdzie nie uzgodni, to może się zdarzyć, że kandydaci będą się dublowali - mówił z kolei poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Sawicki.

"Coraz silniejsza wydaje się teza, że KRS została powołana z naruszeniem prawa"

Dodano: 16.08.2019 20:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Wszystko wskazuje na to, że wieloletnie ukrywanie i odmowa przedstawienia dokumentów jest obroną przed tym, że zostało naruszone prawo przy powoływaniu tej grupy sędziów - mówił w "Faktach po Faktach" były minister spraw wewnętrznych i jednocześnie kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Bartłomiej Sienkiewicz. Odniósł się w ten sposób do braku publikacji list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Źródło: https:

Defilada w Katowicach, a nie w Warszawie. "Ciężko nie zauważyć zbiegu okoliczności"

Dodano: 15.08.2019 20:49 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Próbuję zauważyć, że to nasze wspólne święto, ale jednocześnie nie zamykać oczu na smutną rzeczywistość, że zostało niepotrzebnie użyte w kampanii - powiedziała w "Faktach po Faktach" liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka. Odniosła się do centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego, które odbyły się w czwartek w Katowicach. Senator PiS Konstanty Radziwiłł przekonywał z kolei, że "miast, w których mogłyby się odbyć takie uroczystości jest bardzo wiele".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone