niedziela, 16 czerwca 2019 r.  Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Wiadomości z tagiem Faktach po Faktach  RSS
"Grzegorz Schetyna powinien odejść. To nie jest lider, który budzi nadzieję"

Dodano: 15.06.2019 21:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czy ktoś, kto ma tak negatywny elektorat, jest w stanie zmienić się w tak krótkim czasie? Ale to nie wina Grzegorza Schetyny, to wina Platformy Obywatelskiej, w której nie ma nikogo, kto mógłby Schetynę zastąpić – mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Władysław Frasyniuk, działacz demokratycznej opozycji w czasach PRL.

Frasyniuk: uwaga, obywatele, wyłączcie myślenie, bo za to mogą was spotkać represje

Dodano: 15.06.2019 20:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Żeby we współczesnym świecie profesorom prawa ograniczać wydawanie opinii w sprawie kodeksu, to oznacza, że za chwilę każdy badacz, każdy naukowiec może poczuć się zagrożony - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Władysław Frasyniuk, działacz opozycji z czasów PRL. W ten sposób skomentował zapowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości, które chce złożyć pozew przeciwko prawnikom z Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytycznym wobec nowelizacji Kodeksu karnego.

Źródło: https:

Gen. Różański: Mój podwładny proponował zakup F-35. Został zwolniony

Dodano: 14.06.2019 20:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ostatnie kilka lat, trzy lata, przyzwyczaiły opinię publiczną i media do tego, że składanych jest wiele deklaracji, które niekoniecznie są później realizowane - stwierdził w "Faktach po Faktach" generał broni dr Mirosław Różański, prezes fundacji Stratpoints i były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Odniósł się do deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy, o gotowości zakupu od Stanów Zjednoczonych 32 samolotów F-35. - Dzisiaj Ministerstwa Obrony Narodowej nie stać na taki zakup - ocenił generał.

Źródło: https:

Rafał Matyja: warto pamiętać Prawu i Sprawiedliwości całą kadencję rządzenia

Dodano: 13.06.2019 20:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W wyborach do europarlamentu opozycja bardzo często zajmowała się sobą, spory między Robertem Biedroniem a politykami Platformy Obywatelskiej były strasznie ważne, dyskusje na tematy światopoglądowe nagle stawały się osią sporu wewnątrz - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Rafał Matyja. Jak dodał, w wyborach do parlamentu polskiego powstaje pytanie "jak peleton będzie gonił uciekiniera". Sytuacja jak w wyścigu. Uciekający może popełniać błędy, pytanie, czy wtedy opozycja będzie potrafiła je wykorzystywać - mówił.

"Nie jesteśmy już członkiem NATO drugiej kategorii"

Dodano: 12.06.2019 22:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce to przełomowa decyzja – ocenił generał Roman Polko w "Faktach po Faktach” w TVN24. – Siły sojuszu przesunęły się na wschodnią flankę, co pokazuje, że nie jesteśmy już członkiem NATO drugiej kategorii. Dla nas jest to wzrost bezpieczeństwa – dodał były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Źródło: https:

Borowski: jeśli pokaże się nowe nagranie, to wtedy możemy mieć burzę

Dodano: 11.06.2019 23:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Jeżeli jest tu coś na rzeczy, jeżeli politycy PiS-u albo to zaaranżowali albo wykorzystali, to jest to rzecz, która nie może być zamieciona pod dywan - mówił w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski, odnosząc się do listu, jaki Marek Falenta wysłał do prezydenta. - Jeśli pokaże się jakieś nagranie, no to wtedy możemy mieć burzę - ocenił.

Źródło: https:

"Bez afery podsłuchowej PiS nie miałby najmniejszej szansy na wygranie wyborów"

Dodano: 11.06.2019 20:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Skoro Falenta twierdzi, że przynajmniej dwanaście osób z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości było zaangażowanych w tę aferę, to jest to okoliczność, która musi być zbadana przez prokuraturę - stwierdził w "Faktach po Faktach" Roman Giertych. Adwokat odniósł się do listu, w którym Marek Falenta, skazany na 2,5 roku więzienia za udział w aferze podsłuchowej, miał domagać się ułaskawienia od prezydenta Andrzeja Dudy.

"To, co pisze Falenta, nabiera wszelkich cech prawdopodobieństwa"

Dodano: 10.06.2019 20:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli chociażby część tego, co jest zawarte w publicznym już szantażu wobec głowy państwa, jest prawdą, to są powody do strachu - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Skomentował list, jaki do prezydenta Andrzeja Dudy wysłał Marek Falenta, domagający się ułaskawienia biznesmen skazany na 2,5 roku więzienia za udział w aferze podsłuchowej.

"Musimy teraz zakasać rękawy i ostro pruć do przodu"

Dodano: 09.06.2019 20:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- To jest taki moment, że trzeba pokazać, że budujemy trzon koalicji - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Skomentował w ten sposób decyzję o utworzeniu wspólnego klubu parlamentarnego z Platformą Obywatelską. Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk podkreślał, że Zjednoczona Prawica przed wyborami parlamentarnymi nie zmieni swojej "strategii".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone