wtorek, 20 listopada 2018 r.  Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Wiadomości z tagiem Fakt  RSS
Olechowski o planie "Zdzisława": to są działania w rosyjskim stylu

Dodano: 19.11.2018 20:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli taka myśl była i taka myśl była realizowana, to mamy do czynienia z bardzo poważną polityczną aferą - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych i były minister finansów Andrzej Olechowski. Odniósł się do afery w Komisji Nadzoru Finansowego oraz doniesień o planie mającym polegać na doprowadzeniu do upadku Getin Noble Bank należącego do Leszka Czarneckiego, a następnie na przejęciu go za bezcen.

Kołodko: ta afera długo pozostanie największą drugiego stulecia niepodległości

Dodano: 18.11.2018 20:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Afera KNF wymaga bezwzględnego wyjaśnienia. To jest być albo nie być tej władzy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów. - Dzieje się to na jej zegarze, za jej czasów - wyjaśniał. - To jest absolutnie największa afera drugiego stulecia niepodległości i długo taką pozostanie - ocenił.

"Dopiero się zapowiedzieliśmy, więc proszę nam dać szansę"

Dodano: 17.11.2018 20:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Średnio widzę szanse tego projektu - oceniła w "Faktach po Faktach" TVN24 Katarzyna Piekarska z SLD, komentując powstanie partii Teraz. - Dopiero się zapowiedzieliśmy, więc proszę nam dać szansę - zaapelowała Joanna Scheuring-Wielgus, która obok Ryszarda Petru jest jedną z liderek nowego ugrupowania.

Źródło: https:

"Jeśli ta sprawa dotyczy tylko szefa KNF, to pół biedy"

Dodano: 16.11.2018 21:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Trzeba naprawić tę sytuację i pokazać, że Komisja Nadzoru Finansowego jest czysta, nawet jeśli jej szef tak bardzo zbłądził - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek. Były premier stwierdził przy tym, że jeżeli tzw. afera w KNF dotyczy tylko byłego już szefa tej instytucji Marka Chrzanowskiego, to "pół biedy". - Niewątpliwie jego powiązania, które są dzisiaj oczywiste, ze szczytami obecnej władzy w Polsce, są bardzo groźne dla przejrzystości systemu finansowego w Polsce - zauważył.

Biedroń: będę kandydował zarówno do europarlamentu, jak i do Sejmu

Dodano: 16.11.2018 20:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Trzeciego lutego ogłosimy projekt, który zmieni oblicze polskiej polityki i sprawi, że będziemy mieli realną szansę odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy - zapowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ustępujący prezydent Słupska Robert Biedroń, który buduje własną formację polityczną.

Siemoniak: Były szef KNF na pewno nie działa sam. Trzeba dojść, kto jest w tym układzie

Dodano: 15.11.2018 21:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Mamy do czynienia z chorobą, która sięga bardzo wysoko - mówił w "Faktach po Faktach" Tomasz Siemoniak. W ocenie byłego ministra obrony i wiceprzewodniczącego PO były już szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, który miał złożyć propozycję korupcyjną bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, "na pewno nie działa sam".

Źródło: https:

Odkopano starożytne miasto Tenea. "Znaleźliśmy świadectwo życia i śmierci"

Dodano: 15.11.2018 14:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Archeologowie pracujący w pobliżu greckiego miasteczka Chiliomodi na półwyspie Peloponez natrafili na szereg artefaktów, które świadczą o obecności w tym miejscu starożytnego, zamożnego miasta Tenea. Miało ono zostać założone przez jeńców z wojny trojańskiej w XII-XIII wieku przed naszą erą.

Tagi: TVN, Fakt
Źródło: https:

Smog – jak się chronić, co robić? Naukowe spojrzenie

Dodano: 15.11.2018 11:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy w Polsce rozpoczyna się sezon grzewczy, to pojawia się i smog. Postanowiliśmy więc uporządkować informacje na jego temat i sprawdzić, jak można się przed nim chronić lub minimalizować nasz kontakt z nim. [tekst pochodzi z roku 2017, został zaktualizowany 15 listopada 2018] Czy ten cały smog to faktyczny, czy wydumany problem? Najkrótsza odpowiedź brzmi [...]

Źródło: https:

Szymański o porozumieniu ws. Brexitu: Zagwarantuje ochronę praw polskich obywateli

Dodano: 14.11.2018 22:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy


To, że doszło do porozumienia między Brukselą a Londynem ws. warunków Brexitu, jest faktem bardzo pozytywnym i bardzo obiecującym. Jest to sukces zespołów negocjacyjnych Michela Barniera i Theresy May – ocenił w rozmowie z PAP wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Brytyjska premier Theresa May oświadczyła środę wieczorem, że brytyjski rząd poparł przyjęcie proponowanego tekstu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Źródło: https:

Szymański: porozumienie zagwarantuje ochronę praw polskich obywateli na Wyspach

Dodano: 14.11.2018 22:41 | 3 odsłon | 0 komentarzy

To, że doszło do porozumienia między Brukselą a Londynem w sprawie warunków brexitu, jest faktem bardzo pozytywnym i bardzo obiecującym - ocenił wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone