wtorek, 22 stycznia 2019 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Fakt  RSS
"Płakałem, obok była Dzidzia, przeżywaliśmy to bardzo"

Dodano: 21.01.2019 20:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Kiedy zobaczyłem policję konną z Poznania, która siedząc na koniach napisała "jesteśmy z Tobą, jesteśmy z Wami" i kiedy usłyszałem niesamowicie wstrząsający głos żony prezydenta Gdańska i kiedy są kierowane słowa do Ciebie z imienia, to nie siedzisz obojętnie - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jerzy Owsiak, tłumacząc, co skłoniło go do decyzji o powrocie do kierowania Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Źródło: https:

"Sianie nienawiści jest metodą rządzenia i utrwalania władzy"

Dodano: 20.01.2019 21:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Uważam, że będzie mniej pobłażliwości prokuratury na rozmaite przejawy nienawiści, a także trochę więcej wstrzemięźliwości w operowaniu słowem, które może linczować - przyznał europoseł PO Janusz Lewandowski w "Faktach po Faktach", pytany o to, co może zmienić się po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Podkreślił jednocześnie, że w Polsce "sianie nienawiści jest metodą rządzenia i utrwalania władzy".

Źródło: https:

Łętowska: Powinno nas to czegoś nauczyć. Czy nauczy? Jestem sceptyczna

Dodano: 20.01.2019 20:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Śmierć prezydenta Gdańska może ośmieli tych, którzy chcą mówić swoim głosem i nazywać rzeczy po imieniu - mówiła w "Faktach po Faktach" prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku i była rzecznik praw obywatelskich. Podkreśliła, że uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza "powinny nas czegoś nauczyć" i dodała, że w szkołach należy organizować lekcje, na których będzie poruszany temat mowy nienawiści.

Źródło: https:

Bogdan Bartnikowski. "Woda. Ulga. To jeszcze nie teraz. Jeszcze wrócimy do baraku"

Dodano: 20.01.2019 17:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

– 9 sierpnia byłem jeszcze uczestnikiem Powstania Warszawskiego, a w nocy z 11 na 12 sierpnia byłem już więźniem Auschwitz-Birkenau. Miałem przecież jeszcze dwa dni wcześniej normalne życie. Ojca jeszcze miałem, miałem matkę. Nagle nie mam nikogo – opowiada Bogdan Bartnikowski w rozmowie z Magdą Łucyan, reporterką "Faktów" TVN.

Tagi: LG, Auschwitz, TVN, Fakt
Źródło: https:

"Baliśmy się powrotów prezydenta z weekendu, wracał z głową pełną kolejnych pomysłów"

Dodano: 19.01.2019 21:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wokół prezydenta zawsze pojawiali się ludzie, on się ludźmi lubił otaczać - tak prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wspominała w "Faktach po Faktach" jego rzeczniczka Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Pisarz, profesor Stefan Chwin, wspominając zmarłego, podkreślał, że potrafił on "podchodzić z poczuciem humoru do własnej roli".

Źródło: https:

"Nie bardzo wierzę w to, że z powodu zamachu nastąpi jakiś cudowny przełom"

Dodano: 19.01.2019 20:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jest lęk przed tym, że krystalizuje się już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce - mówił w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" Bronisław Komorowski. W rozmowie przeprowadzonej w Europejskim Centrum Solidarności były prezydent komentował sytuację w Polsce po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, którego pożegnaliśmy w sobotę.

"Bardzo wierzę w siłę transformacyjną takich przeżyć"

Dodano: 18.01.2019 21:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Moc przemiany, dostrzeżenia lepszego świata, mimo zbrodni, która się stała, jest potężna - mówiła w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" Barbara Labuda, działaczka opozycji w PRL, odnosząc się do społecznego wymiaru uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk stwierdził, że uroczystości pogrzebowe "to jest dzisiaj taka lekcja wychowania obywatelskiego". - To jest jedna wielka lekcja miłości do ojczyzny - dodał.

Źródło: https:

Tłumy żegnają Adamowicza. Nowe fakty ws. podejrzanego o szpiegostwo Piotra D. [PODSUMOWANIE DNIA]

Dodano: 17.01.2019 20:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


[wyroznij-prawo]

Tagi: Fakt
Źródło: https:

"Straciliśmy poczucie wspólnoty narodowej"

Dodano: 17.01.2019 20:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Odczuwam bardzo gorzki żal, zastanawiając się, co się z nami stało jako narodem - podkreślił w czwartek w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. - Mam wrażenie, że żaden wróg zewnętrzny nie byłby w stanie osiągnąć takiego efektu. Wobec wroga zewnętrznego byśmy się zjednoczyli, tymczasem pojawiła się wśród nas choroba, która jest naprawdę ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich - dodał.

Źródło: https:

"Zwyczajna dziewczyna" w lutowym cyklu "Kino Mówi: Scenariusz" na antenie Ale kino+

Dodano: 17.01.2019 17:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Scenariusz jest jednym z najbardziej determinujących składników dzieła filmowego. W lutym Ale kino+ zaprasza widzów do rozważań nad jego faktyczną rolą w procesie powstawania kinowego obrazu.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone