sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Fakt  RSS
Wieczór wyborczy w RMF FM i na RMF24!

Dodano: 19.10.2018 23:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sondażowe wyniki głosowania, komentarze, relacje ze sztabów wyborczych - zapraszamy na wieczór wyborczy do RMF FM i na RMF24! Startujemy tuż po zamknięciu lokali wyborczych, czyli o 21:00. Fakty RMF FM poprowadzi Tomasz Staniszewski, z kolei na RMF24 rozpocznie się specjalny program Marcina Zaborskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

"Polskie władze powinny, nie kombinując i nie podejmując gier, wykonać to orzeczenie"

Dodano: 19.10.2018 20:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polskie władze powinny się dostosować do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zamrozić istniejący stan i czekać na ostateczny werdykt - powiedział w "Faktach po Faktach" Leszek Miller, były premier i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Inny były szef rządu, Kazimierz Marcinkiewicz, wyraził opinię, że piątkowa decyzja trybunału została wydana tak szybko, bo "cały czas były szybkie, nagłe ruchy władz polskich".

Wstyd, bałagan i rzeczywistości równoległe

Dodano: 19.10.2018 20:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


„Po co naszemu krajowi taki wstyd?” - pytała retorycznie prof. Małgorzata Gersdorf po decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zawiesił stosowanie niektórych przepisów znowelizowanej ustawy o Sądzie Najwyższym. Tych dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów SN po 65. roku życia. A także, między innymi, zakazał powoływania w jej miejsce nowego Pierwszego Prezesa SN czy choćby p.o. I Prezesa. Faktem jest, że obecnego bałaganu prawnego można było uniknąć. Nie tylko stosując się do zasady: lepiej zapobiegać niż leczyć…

Wiceminister sprawiedliwości: postanowienie TSUE nie jest podstawą do przywrócenia sędziów

Dodano: 19.10.2018 20:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Postanowienie jest zaadresowane do państwa polskiego, a nie do sędziów. Ono w żadnym razie nie stanowi samodzielnej podstawy do przywrócenia sędziów na stanowiska - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Sędziowie nie mogą wrócić na stanowiska - ocenił.

Źródło: https:

"Fakt okupacji terytorium przez Rosję nie jest przeszkodą dla członkostwa w NATO"

Dodano: 19.10.2018 16:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prowadzona przez Rosję okupacja części terytorium Ukrainy i Gruzji nie oznacza, że nie mogą one stać się członkami NATO – oświadczył specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych do spraw Ukrainy Kurt Volker podczas debaty w waszyngtońskim think tanku Atlantic Council.

Tagi: Volvo, NATO, KOD, TVN, Fakt
Źródło: https:

Jaką funkcję pełni Gersdorf? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Dodano: 18.10.2018 22:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

31 procent badanych uważa, że Małgorzata Gersdorf jest obecnie pierwszym prezesem Sądu Najwyższego - wynika z sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 32 procent respondentów. 37 procent ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie.

Tagi: TVN24, TVN, Fakt, Dania
Źródło: https:

Doradca prezydenta: rządzący byliby szaleńcami, gdyby mieli wizję polexitu

Dodano: 18.10.2018 20:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nasza część Europy ma także prawo do tego, żeby formułować swój głos. Jeśli z analiz prawnych wynikałaby pewna niezgodność, to być może trzeba otworzyć jakąś procedurę negocjacji z Unią Europejską - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Ambasador USA o zniesieniu wiz dla Polaków: jestem zdeterminowana, by to przeprowadzić

Dodano: 18.10.2018 18:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie mogę usprawiedliwić faktu, że nie byliście dotąd objęci programem bezwizowym. Powinniście być - powiedziała w czwartek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Tagi: USA, TVN, Fakt
Źródło: https:

Kto wygra wybory w Warszawie? Sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN

Dodano: 18.10.2018 18:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rafał Trzaskowski zdobył największe poparcie w sondażu kandydatów na prezydenta Warszawy, przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown dla TVN24 i "Faktów" TVN. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył w nim 42-procentowe poparcie. Drugiego w kolejności Patryka Jakiego wskazało 30 procent badanych. Według danych sondażowych, Trzaskowski z dużą przewagą wygra także w II turze.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone