czwartek, 18 października 2018 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem FBI  RSS
"Nie uciekaj wzrokiem, patrz na mnie". Trudne chwile senatora w windzie

Dodano: 29.09.2018 10:24 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Brett Kavanaugh otrzymał pozytywną rekomendację senackiej komisji sądownictwa na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, jednak jego przeszłością zajmie się FBI. Kandydat musi poczekać tydzień, aż nad jego sprawą pochyli się Senat, bo sprawę oskarżeń o molestowanie mają najpierw wyjaśnić śledczy. Wniosek o takie rozwiązanie złożył republikański senator Jeff Flake (w komisji głosował "za"), który zapowiedział, że zagłosuje na Kavanaugha tylko wtedy, gdy przeprowadzone zostanie śledztwo. Według dziennikarzy wpływ miały na to trwające w Stanach Zjednoczonych demonstracje oraz konfrontacja samego senatora z protestującymi. - To, co robicie, to pozwalanie komuś, kto skrzywdził kobietę, by zasiadał w Sądzie Najwyższym. Nie uciekaj wzrokiem, patrz na mnie i powiedz mi, czy to, co mi się przydarzyło, nie ma znaczenia? - mówił do senatora jedna z protestujących.

Tagi: NATO, MON, TVN, Rzym, FBI, Senat, Wzrok
Źródło: https:

Trump o wymiarze sprawiedliwości i FBI. "Znaleźli się tam źli, nieodpowiedni ludzie"

Dodano: 22.09.2018 11:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Amerykański prezydent chce "zdemaskować złe rzeczy w FBI" i odtajnić między innymi dokumenty związane ze śledztwem dotyczącym ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie oraz kontaktów ludzi z jego otoczenia z przedstawicielami Kremla. Na początku tego tygodnia Donald Trump nakazał ujawnić dokumenty między innymi resortowi sprawiedliwości, ale teraz wstrzymał swoją decyzję. Zamiar odtajnienia dokumentów, w tym SMS-ów śledczych i tożsamości byłych szefów FBI, został skrytykowany i przez opozycję, i przez "bliskich sojuszników" Stanów Zjednoczonych, co przyznał w mediach sam prezydent. Odebrano to jako próbę chronienia Białego Domu przed efektami śledztwa w sprawie nazywanej "Russiagate". Trump twierdzi, że FBI było do niego "totalnie uprzedzone".

Trump opóźnia odtajnienie dokumentów ze śledztwa ws. Russiagate

Dodano: 21.09.2018 21:28 | 6 odsłon | 0 komentarzy


​Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że opóźnia odtajnienie wszelkich dodatkowych informacji związanych ze śledztwem ws. ingerencji Rosji w wybory prezydenckie. Wśród dokumentów, które chce ujawnić prezydent, są też SMS-y śledczych i byłych szefów FBI.

Trump chce zdemaskować "złe rzeczy w FBI". Ale na razie opóźnia odtajnienie dokumentów

Dodano: 21.09.2018 20:54 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że opóźnia odtajnienie wszelkich dodatkowych informacji związanych ze śledztwem w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie. Zmienił zdanie, bo jeszcze w poniedziałek zalecał odtajnienie natychmiastowe, bez redagowania, między innymi SMS-ów śledczych i byłych szefów FBI.

Źródło: https:

Były prawnik Trumpa oddał się w ręce FBI. Jego zeznania obciążą prezydenta?

Dodano: 21.08.2018 20:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Były osobisty prawnik Donalda Trumpa Michael Cohen oddał się w ręce FBI - podała telewizja CNN. AP napisała jedynie, że widziano, jak Cohen, który postanowił przyznać się do zarzutów dotyczących oszustw podatkowych i bankowych, wszedł do budynku FBI.

Źródło: www.rmf24.pl

Pisał krytycznie o Trumpie. Agent FBI zwolniony za SMS-y

Dodano: 13.08.2018 22:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Doświadczony agent FBI Peter Strzok, który pisał krytyczne SMS-y na temat Donalda Trumpa już podczas kampanii wyborczej, został zwolniony z pracy - podają w poniedziałek amerykańskie media.

Tagi: TVN, FBI, Media, Ameryka, SMS
Źródło: https:

Trump "bada mechanizmy" odebrania certyfikatów bezpieczeństwa krytykom

Dodano: 23.07.2018 22:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent USA Donald Trump chce odebrać certyfikaty bezpieczeństwa sześciu wysokiej rangi funkcjonariuszom z czasów administracji Baracka Obamy, w tym byłemu szefowi CIA Johnowi Brennanowi i byłemu dyrektorowi FBI Jamesowi Comeyowi.

Źródło: https:

"Ustawione polowanie na czarownice". Trump oskarża FBI

Dodano: 22.07.2018 19:11 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent USA Donald Trump ocenił w niedzielę, że coraz więcej wskazuje na to, iż jego kampania przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku była poddana bezprawnej inwigilacji z korzyścią dla jego rywalki, demokratki Hillary Clinton.

Trump zapłacił modelce "Playboya" za milczenie? FBI znalazło nagranie

Dodano: 20.07.2018 21:23 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Osobisty prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa, Michael Cohen na dwa miesiące przed wyborami w 2016 roku nagrał rozmowę, podczas której omawiał z nim opłacenie byłej modelki "Playboya" Karen McDougal. Trump miał mieć z nią romans - podał "New York Times".

Źródło: www.rmf24.pl

Dyrektor FBI: Rosja do dzisiaj angażuje się w działania mające zgubny wpływ

Dodano: 19.07.2018 14:26 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA - oświadczył dyrektor FBI Christopher Wray. Przychylił się do oceny agencji wywiadowczych, że Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone