czwartek, 22 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Wiadomości z tagiem Donald Tusk  RSS
"A tyle było krzyku, kiedy mówiłem o współczesnych bolszewikach"

Dodano: 20.08.2019 16:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował doniesienia o tym, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał "aranżować i kontrolowac" akcję hejtu wobec niektórych sędziów. "Oni są ministrami sprawiedliwości właśnie dlatego, że są do tego zdolni, a nie mimo tego" - napisał były premier w mediach społecznościowych. We wtorek po południu Piebiak złożył rezygnację z funkcji wiceszefa resortu.

Źródło: https:

Tusk: Tyle było krzyku, gdy mówiłem o bolszewikach

Dodano: 20.08.2019 14:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Oni są ministrami sprawiedliwości właśnie dlatego, że są do tego zdolni, a nie mimo tego" - stwierdził przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, komentując ujawnioną przez Onet aferę w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wiceszef resortu Łukasz Piebiak miał aranżować i kontrolować akcję, której celem było skompromitowanie szefa Stowarzyszenia "Iustitia".

Źródło: https:

"Przepraszam" niejedno ma imię

Dodano: 11.08.2019 11:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepraszają, ale zazwyczaj tylko tych, którzy poczuli się urażeni. Z ust polskich polityków słowo "przepraszam" nie pada zbyt często. Dlatego przypominamy momenty politycznej skruchy z ostatnich lat. Przepraszali między innymi Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Ewa Kopacz, Joachim Brudziński i Janusz Palikot.

Źródło: https:

Kaczyński "podtrzymuje" słowa o lotach Tuska z 2011 roku

Dodano: 08.08.2019 15:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Podczas czwartkowej konferencji, na której poinformowano o dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, przypomniano słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku, kiedy premierem był Donald Tusk. - To jest prawo premiera, każdy ma prawo być w swoim domu. Nie można przyjąć, że każdy, kto jest premierem, musi mieszkać w Warszawie - mówił wówczas o lotach szefa rządu. Teraz zapewnił, że podtrzymuje te słowa. Jednocześnie wyliczał, że w ciągu 6 lat i 10 miesięcy na czele Rady Ministrów, Tusk odbył 281 lotów do rodzinnego Gdańska.

Źródło: https:

Ile wylatał premier Donald Tusk

Dodano: 08.08.2019 12:28 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Sprawdźcie, ile było lotów premiera Donalda Tuska - zachęcał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sprawdziliśmy - 520 lotów za blisko 8 mln zł.

Źródło: https:

Co Kaczyński mówił o lotach Tuska do Sopotu w 2011 r.?

Dodano: 05.08.2019 18:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W 2011 roku "Wprost" ujawnił, że w latach 2007-2011 Donald Tusk latał rządowym samolotem 175 razy do swojego domu w Sopocie. Sprawę tę przypomniał na konferencji prasowej Marka Kuchcińskiego zastępca rzecznika PiS, Radosław Fogiel. - Wystarczy czasami 30 sekund w wyszukiwarce, żeby przeczytać artykuły medialne nt. lotów innych urzędników państwowych, chociażby w randze premiera - mówił doprecyzowując następnie, że chodzi mu o Donalda Tuska. A co w 2011 roku o lotach Tuska mówili politycy PiS?

Źródło: https:

Ani słowa o lotach Szydło, bo "najszybciej w Google wyskoczył Tusk"

Dodano: 05.08.2019 15:49 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wystarczy nie więcej niż 30 sekund w wyszukiwarce internetowej, żeby przeczytać artykuły medialne na temat lotów innych urzędników państwowych - przekonywał w poniedziałek zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Jako przykład przytoczył loty Donalda Tuska. Reporter TVN24 zainteresował się, dlaczego nie wspomniał o Beacie Szydło, która jako premier przez dwa lata 77 razy leciała rządową CASĄ. - Najszybciej w Google wyskoczył Donald Tusk - odparł Fogiel.

"Postęp w sprawie umowy handlowej nie jest zadowalający"

Dodano: 03.08.2019 7:32 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow dał w piątek powściągliwą odpowiedź na zadane mu pytanie, czy prezydent Donald Tump opóźni bądź wstrzyma nałożenie karnych ceł na kolejną grupę chińskich towarów, jeśli Chiny podejmą jakieś pozytywne działania. Jak dodał, dla prezydenta "postęp w sprawie umowy handlowej nie jest zadowalający".

Źródło: https:

Leszek Miller nie zagłosowałby na Biedronia. Woli Tuska

Dodano: 02.08.2019 10:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Nie ma dzisiaj bardziej kompetentnego i doświadczonego polskiego polityka, który mógłby być świetnym prezydentem, niż Donald Tusk - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE były premier Leszek Miller, pytany o ewentualny start w wyborach prezydenckich lidera Wiosny Roberta Biedronia.

Źródło: https:

Język określa świadomość

Dodano: 26.07.2019 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Donald Tusk wywołał kiedyś wielkie poruszenie, mówiąc, że Polska bardziej potrzebuje spawaczy niż politologów. Natychmiast ruszył festiwal oburzingu. Specjaliści od humanistyki prześcigali się w tym, kto mu mocniej dołoży. W jednym z pewnością Tusk miał rację – politologia coraz rzadziej inspiruje, a coraz częściej do myślenia o polityce pobudzają kognitywistyka czy neuronauka.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone