wtorek, 18 czerwca 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Donald Tusk  RSS
"Potwierdziło się, że ta komisja ma napisany werdykt"

Dodano: 17.06.2019 22:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Werdykt jest jasny: mafie VAT-owskie hulały. Poseł Horała dostał partyjne polecenie, że ma tak spreparować dane i tak je zmanipulować, żeby tę fałszywą tezę udowodnić - oceniła w "Faktach po Faktach" wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Izabela Leszczyna, odnosząc się do przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. VAT. - Donald Tusk (...) dzisiaj zdawał się grać osobę, która nie wiedziała, że te miliardy przepływały między palcami - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Tusk: Arabski nie ponosi odpowiedzialności za katastrofę smoleńską

Dodano: 17.06.2019 20:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Tomasz Arabski był pod każdym względem świetnym szefem kancelarii premiera i nie ponosi w najmniejszym stopniu żadnej odpowiedzialności za katastrofę smoleńską – podkreślił były premier Donald Tusk.

Źródło: https:

Horała mówi o Liechtensteinie i Andorze, Tusk wytyka mu "pewne nieścisłości"

Dodano: 17.06.2019 18:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie mam żadnych złudzeń. Jestem tutaj nie dlatego, żebym wierzył w pana dobre intencje na rzecz wyświetlenia prawdy - mówił Donald Tusk przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT, zwracając się do przewodniczącego Marcina Horały z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem tutaj dlatego, że szanuję instytucje państwa polskiego - dodał były premier. - Więc z poszanowania do tej instytucji proszę odpowiadać na pytania, a pan kolejną już minutę czyni wycieczki w innym kierunku - odparł Horała. Utarczek słownych między oboma politykami było w czasie przesłuchania więcej.

Źródło: https:

Nowy szef PO? Kluzik-Rostkowska: Musielibyśmy być szaleni

Dodano: 17.06.2019 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"To Donald Tusk przesłuchał dziś sejmową komisję do spraw VAT. Nie mam wątpliwości, że to Donald Tusk panował nad sytuacją" – uważa posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska. Według gościa Popołudniowej rozmowy w RMF FM, "komisje śledcze przestały działać". "Jest ich tak dużo i poziom szczegółowości jest tak wielki, że tylko dla osób, które się tym bardzo interesują to może być ważne" – powiedziała Kluzik-Rostkowska. I dodała: "To przesłuchanie miało jeszcze ten walor, że można było strzelić radykalny pasek w TVP Info".

Źródło: https:

"Rośnie układ tak chory, że nawet autorom powieści kryminalnych by się to nie śniło"

Dodano: 17.06.2019 16:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Będziecie musieli odpowiedzieć, dlaczego prowadzicie prace komisji z próbą insynuowania, że ktoś z ówczesnych rządzących był zainteresowany, aby opóźnić wprowadzenie odwróconego VAT - powiedział w poniedziałek były premier Donald Tusk, zeznając przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT. Jak podkreślił, "najgorliwszymi przeciwnikami odwróconego VAT był PiS i jego eksperci". - Opór PiS był też przy podnoszeniu wieku emerytalnego i nie przeszkodziło to wam w miesiąc go podwyższyć - ripostował przewodniczący komisji Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: https:

"Pytanie? Tusk nie wie albo opowiada refleksje"

Dodano: 17.06.2019 16:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Kiedy pada konkretne pytanie, to pan Donald Tusk albo nic nie wie, albo opowiada jakieś ogólne refleksje - tak przesłuchanie byłego premiera przez sejmową komisję śledczą ds. VAT komentował jej przewodniczący, Marcin Horała (PiS).

Źródło: https:

Tusk broni Arabskiego: Nie ponosi żadnej odpowiedzialności

Dodano: 17.06.2019 16:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tomasz Arabski "w sprawie Smoleńska był człowiekiem, który nie tylko przestrzegał przepisów prawa, ale wykonał jeszcze o wiele więcej niz wymagały tego przepisy i jego urzędowe zobowiązania" - powiedział były premier Donald Tusk, broniąc skazanego w zeszłym tygodniu byłego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: https:

Tusk po przesłuchaniu: chodzi o propagandę, nie sprawiedliwość

Dodano: 17.06.2019 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Tu nie chodzi o żadne szukanie sprawiedliwości. Wszystko podporządkowane jest wyłącznie propagandzie - powiedział były premier Donald Tusk po przesłuchaniu przez sejmową komisję śledczą ds. VAT.

Źródło: https:

Tusk przed komisją ds. VAT: Ten problem był rozciągnięty w czasie

Dodano: 17.06.2019 11:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy


To, że dochodzi do wyłudzeń podatku VAT, było wiedzą powszechną na tyle, że nie zastanawiałem się nawet, skąd o tym wiem. Raczej oczekiwałem od ministra finansów, że ukróci ten proceder - powiedział przed komisją śledczą ds. VAT b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Źródło: https:

Komisja śledcza przesłuchała byłego premiera

Dodano: 17.06.2019 6:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Zjawisko wyłudzania podatku VAT dotyczy nie tylko Polski, ale i innych państw Unii Europejskiej, a skala procederu na tle innych państw nie była w Polsce najwyższa. Nie lekceważąc tego zjawiska chcę podkreślić, że Polska nie była tutaj przypadkiem wyjątkowym - mówił były premier Donald Tusk, przesłuchiwany przez sejmową komisję śledczą ds. podatku VAT.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone