wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Doda  RSS
"Zbyt wczesne jest mówienie o gratulacjach prezydenta Putina"

Dodano: 22.04.2019 22:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rosja respektuje wybór obywateli Ukrainy wyrażony w głosowaniu na prezydenta - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jednocześnie stwierdził, że prawomocność wyborów stanęła pod znakiem zapytania, gdy prawa głosu nie przyznano Ukraińcom żyjącym w Rosji. Dodał również, że "zbyt wczesne jest mówienie o gratulacjach prezydenta" Władimira Putina dla zwycięzcy wyborów na Ukrainie, Wołodymyra Zełenskiego.

Źródło: https:

"Oczywiste, że Jezus jest po stronie ofiar". Arcybiskup Ryś o pedofilii w Kościele

Dodano: 22.04.2019 20:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

To jest pytanie, które Kościół sobie przez dwa tysiące lat zadaje - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, pytany o to, co jego zdaniem Jezus zrobiłby z problemem pedofilii. - Jest oczywiste, że Jezus jest po stronie ofiar - podkreślił hierarcha. Jak dodał, "ocena po stronie Kościoła wszystkich tych wydarzeń bolesnych, złych, niegodziwych, dzisiaj jest jasna".

Źródło: https:

"Nadzieje, że Zełenski usunie problemy, które niepokoją władze Polski, uważam za błędne"

Dodano: 22.04.2019 19:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie, showman Wołodymyr Zełenski będzie słabym szefem państwa i raczej nie poradzi sobie z konfliktem z Rosją ani nie usunie nieporozumień w stosunkach z Polską - uważa ukraiński komentator Witalij Portnikow. - Nadzieje, że Zełenski usunie wszystkie problemy, które niepokoją obecnie władze Polski z punktu widzenia pamięci historycznej, uważam za błędne - dodał.

Źródło: https:

Papież ostrzega przed "kamieniem grzechu"

Dodano: 21.04.2019 8:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Kościół, podkreślił, nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

Źródło: https:

Dla kogo lotnisko w Radomiu? Wiceminister tłumaczy

Dodano: 21.04.2019 8:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Do czasu powstania CPK pilnie potrzebna jest dodatkowa infrastruktura lotnicza - uważa wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Jak mówi, konieczna jest rozbudowa Lotniska Chopina i portu w Radomiu. Nie ma planu zamknięcia w najbliższych latach Modlina - jest on na Mazowszu potrzebny - uważa Wild.

Źródło: https:

Msza Wigilii Paschalnej. Papież: Dzisiaj odkrywamy, że nasza droga nie jest daremna

Dodano: 20.04.2019 22:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę w Watykanie papież Franciszek mówił, że nie można dać się przytłoczyć przez "kamień" grzechu. Dodał, że Wielkanoc to "święto usuwania kamieni". Jak podkreślił, Kościół nie może tracić ducha w obliczu niepowodzeń.

Źródło: https:

"To może być medialna pułapka dla nauczycieli"

Dodano: 20.04.2019 17:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pięknym gestem solidarności z nauczycielami ze strony uczelni polskich byłoby przesunięcie rekrutacji - oceniła w programie "Babilon" TVN24 BiS filozofka Katarzyna Kasia, mówiąc o trwającym strajku nauczycieli. Krytyczka literacka Justyna Sobolewska dodała, że to, co proponuje nauczycielom rząd, "to nie jest w żaden sposób spełnienie postulatów".

Źródło: https:

Oklaski na stojąco. Eurodeputowany odegrał "Odę do radości" na harmonijce

Dodano: 19.04.2019 14:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy

To są nasze ostatnie decyzje podczas pełnienia tego mandatu. Chciałbym podziękować za pięć lat jedności i różnorodności - powiedział podczas czwartkowej sesji Parlamentu Europejskiego europoseł ze Słowenii, Alojz Peterle. - Wesołego Alleluja! - dodał, po czym wyciągnął harmonijkę ustną i odegrał na niej "Odę do radości", hymn Unii Europejskiej.

Źródło: https:

Schetyna: zaraz po wyborach spełnimy oczekiwania nauczycieli

Dodano: 19.04.2019 12:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Koalicja Europejska apeluje do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o zrealizowanie postulatów nauczycieli i zakończenie protestu - oświadczył Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. - Jeżeli rząd PiS nie zamknie, nie zakończy tego protestu, nie zrealizuje oczekiwań środowiska nauczycielskiego, my to zrobimy od razu po wyborach - dodał. Liderzy partii tworzących Koalicję Europejską podpisali deklarację na rzecz polskiej oświaty.

Tagi: Premier, TVN, Doda
Źródło: https:

Czechy: Dodatkowe kontrole importowanego mięsa drobiowego

Dodano: 18.04.2019 23:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy


​Czescy importerzy mięsa drobiowego, w którym Państwowy Zarząd Weterynaryjny (SVS) wykryje salmonellę, będą musieli zlecać kontrolę laboratoryjną dalszych dostaw z tego samego kraju przed wprowadzeniem mięsa na rynek - poinformowało czeskie ministerstwo rolnictwa.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone