sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Doda  RSS
Jaki: stoimy przed podobnym wyborem co w powstaniu warszawskim

Dodano: 19.10.2018 21:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Warszawiacy podczas powstania warszawskiego mogli podjąć decyzję: zostajemy w domu, będziemy pilnowali tylko, żeby nam się nic nie stało. Ale nie, masowo chwycili za broń. Kochali Warszawę, zawsze chcieli stanąć w obronie bliźnich, zawsze chcieli stanąć w obronie drugiego człowieka - mówił w piątek kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. - My dzisiaj stoimy przed podobnym wyborem - dodał.

Źródło: https:

Prawnik: sędziowie, którzy odeszli w stan spoczynku, mogą wrócić do pracy

Dodano: 19.10.2018 19:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sędziowie, którzy zostali powołani w nowym rozdaniu, powinni powstrzymać się przed wyrokowaniem - ocenił w "Tak jest" w TVN24 prawnik, profesor Artur Nowak-Far. - Sędziowie, którzy przeszli w stan spoczynku, w poniedziałek mogą się pojawić w pracy i normalnie wypełniać swoje obowiązki - dodał były wiceminister spraw zagranicznych.

Tagi: TVN24, TVN, Rzym, Doda
Źródło: https:

Kaczyński: odwołamy się od decyzji europejskiego trybunału

Dodano: 19.10.2018 19:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To wstępna decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i będziemy się od niej odwoływali - zapowiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Będziemy robili wszystko to, co robią normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie, ale w ramach prawa europejskiego - dodał.

Źródło: https:

"USA podejmą właściwą decyzję". Pompeo daje czas, Mnuchin odwołuje wizytę

Dodano: 18.10.2018 21:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że USA dadzą Rijadowi "kilka dodatkowych dni" na śledztwo w sprawie zaginięcia Dżamala Chaszodżdżiego. Dodał, że dał jasno do zrozumienia Saudyjczykom i Turkom, że Waszyngton traktuje tę sprawę bardzo poważnie. Swoją wizytę w Rijadzie odwołał natomiast sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

Źródło: https:

"Odsuńmy na bok spory". Prezydent apeluje ws. 11 listopada

Dodano: 18.10.2018 19:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


​Bądźmy razem 11 listopada. Odsuńmy na bok spory - zaapelował prezydent Andrzej Duda we Włocławku, podczas uroczystości w przeddzień 34. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dodał, że kapelan Solidarności z pewnością by tego chciał.

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie powinno być przymusu relokacji i nie będzie takiego modelu"

Dodano: 18.10.2018 19:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kraje unijne, które nie akceptują przymusowej relokacji migrantów, płaciłyby więcej na inne cele, na przykład na fundusz na rzecz Afryki - taką propozycję wysunął w czwartek przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk podkreślił, że "nie ma przymusowej relokacji". - Niektórzy mieli tutaj takie plany, ale one od początku wydawały się nie do przeprowadzenia - dodał.

Źródło: https:

Matyja o spocie PiS: Próba odgrzewania strachu

Dodano: 18.10.2018 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Gorący konflikt na linii PiS – PO służy obu tym partiom i osłabia 'trzecią siłę' w samorządach. (…). Nie sądzę, że można byłoby powiedzieć (po wyborach – Red.), że PiS zostanie bez opozycji. W wyborach zostanie zweryfikowana pozycja PiS-u z sondaży" - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Rafał Matyja, komentując finalny etap kampanii samorządowej. "To są bardzo ważne wybory (...), one są po 3-letnim poście" - dodał Matyja.

Źródło: www.rmf24.pl

Nowy serial Canal+ "Nielegalni" w serwisach NC+ przed premierą TV. Także w jakości 4K

Dodano: 18.10.2018 17:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Satelitarna platforma nc+ dzień przed premierą antenową udostępni dwa pierwsze odcinki serialu "Nielegalni" w serwisach nc+ GO TV i nc+ GO i kolekcjach Canal+ VOD 4K oraz Canal+ VOD. Dodatkowo w ramach tych samych usług abonenci zobaczą z ponad tygodniowym wyprzedzeniem odcinek trzeci.

Źródło: feedproxy.google.com

Warszawski sąd nie ujawnia odpowiedzi na pytania z Irlandii

Dodano: 18.10.2018 17:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Sąd Okręgowy w Warszawie wysłał dziś odpowiedź na dodatkowe pytania o niezależność polskich sędziów, zadane przez irlandzką sędzię Aileen Donnelly. Na pierwsze pytania odpowiadała prezes warszawskiego sądu i odpowiedź została ujawniona. Tym razem sędzia Donnelly zwróciła się z pytaniami do sędziego, który wydał Europejski Nakaz Aresztowania Artura C. – na ujawnienie jego akurat odpowiedzi jednak musimy poczekać – dowiedział się dziennikarz RMF FM Tomasz Skory.

Szef PKW o spocie PiS: Wprowadzanie ludzi w błąd

Dodano: 18.10.2018 16:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"To może być wprowadzenie ludzi w błąd" - tak szef Państwowej Komisji Wyborczej w rozmowie z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim skomentował antyuchodźczy spot Prawa i Sprawiedliwości. Wojciech Hermeliński przyznał, że nie widzi związku pomiędzy jego treścią a wyborami samorządowymi. "Należałoby przestrzegać pewnych zasad przyzwoitości, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd i nie manipulować, bo to jest - wydaje mi się – wprowadzanie ludzi w błąd, szerzenie takiej apokaliptycznej wizji” - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone