sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Czarnobyl  RSS
Dwóch Polaków zatrzymanych w strefie zamkniętej w Czarnobylu

Dodano: 15.08.2018 17:35 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ukraińska policja zatrzymała dwóch obywateli Polski, którzy nielegalnie znajdowali się w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Grozi im mandat i wydalenie z Ukrainy - poinformowała w środę policja obwodu kijowskiego.

Źródło: https:

Polacy weszli do zamkniętej strefy w Czarnobylu, grozi im wydalenie z Ukrainy

Dodano: 15.08.2018 16:22 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Ukraińska policja zatrzymała dwóch obywateli Polski, którzy nielegalnie przebywali w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Grozi im mandat i wydalenie z Ukrainy - poinformowała policja obwodu kijowskiego.

Źródło: www.rmf24.pl

Czworonożni mieszkańcy Czarnobyla. Już wkrótce trafią do adopcji

Dodano: 28.04.2018 8:42 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Czarnobyl to miejsce, które wielu ludziom wydaje się całkowicie opustoszałe. Tymczasem, 32 lata po katastrofie elektrowni jądrowej, miasto stanowi dziś dom dla setek bezpańskich psów. Już wkrótce część z nich zostanie wystawiona do adopcji.

Tagi: Czarnobyl, TVN
Źródło: https:

32 lata po Czarnobylu widzimy, co jest prawdziwym problemem

Dodano: 26.04.2018 20:46 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Gdy 32 lata temu w Czarnobylu zdarzyła się katastrofa, nikt nie spodziewał się, że największym problemem nie będzie wcale promieniowanie. Dopiero dziś zaczynamy dostrzegać prawdziwe skutki tego wypadku. Dziś rocznica katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu. W tym roku minęło też 8 lat od awarii w Fukushimie. Środowiskowe i zdrowotne efekty tych zdarzeń okazały się znacznie [...]

Źródło: https:

Pożar wśród rakiet i głowic termojądrowych. Rosjanie przyznają, że było blisko katastrofy

Dodano: 26.02.2018 18:52 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Po niemal siedmiu latach od wypadku na pokładzie atomowego okrętu podwodnego Jekaterynburg rosyjski minister obrony przyznał, że było blisko od trudnej do wyobrażenia katastrofy. Siergiej Szojgu potwierdził w wywiadzie, że kiedy na pokładzie zacumowanej w stoczni jednostki wybuchł pożar, były na niej rakiety balistyczne i torpedy. Wcześniej nieoficjalne informacje na ten temat podawały rosyjskie media, pisząc, że było "blisko katastrofy niewidzianej od czasu Czarnobyla".

Źródło: https:

Spotkanie ze stadem koni Przewalskiego pod Czarnobylem. "Stały i patrzyły"

Dodano: 18.02.2018 9:59 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Stado koni Przewalskiego, zwierząt uznawanych za wymarłe na wolności, zaobserwowała grupa Polaków w strefie zamkniętej wokół Czarnobyla. - Jechaliśmy do Prypeci, gdy nagle je zauważyliśmy. Zatrzymaliśmy się, przypatrywały nam się chwilę, a my im, po czym odeszły w pole - mówi Krystian Machnik.

Źródło: https:

31 lat po katastrofie. "Wielu ludzi określa politykę władz jako 'polityczny Czarnobyl'"

Dodano: 27.04.2017 8:04 | 41 odsłon | 0 komentarzy

W hołdzie pamięci ofiarom katastrofy czarnobylskiej w Mińsku odbył się w środę Czarnobylski Szlak - marsz opozycji przypadający w 31. rocznicę awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu. W pochodzie wzięło udział około 300 osób. Nie ma informacji o zatrzymaniach.

Źródło: www.tvn24.pl

"Możemy do was przyjść albo przyjechać na traktorze"

Dodano: 26.04.2017 14:42 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który w środę spotkał się w Czarnobylu z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką, wyraził przekonanie, że granica między obu krajami zawsze będzie "granicą pokoju" i nikomu nie uda się wciągnąć Mińska w wojnę z Kijowem.

Źródło: www.tvn24.pl

Oto grobowiec Czarnobyla. Zobacz niezwykły model 3D

Dodano: 26.04.2017 12:14 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Dokładnie 31 lat temu w elektrowni atomowej Czarnobylu doszło do wybuchu czwartego reaktora siłowni, co doprowadził do skażenia części terytoriów Ukrainy i Białorusi. Substancje radioaktywne dotarły też nad Skandynawię, Europę Środkową, w tym Polskę, a także na południe kontynentu - do Grecji i Włoch. Według niektórych badań, w wyniku katastrofy około 600 tysięcy ludzi na całym świecie narażonych zostało na podwyższoną dawkę promieniowania, równoważną dwóm zdjęciom rentgenowskim. Liczbę zgonów z powodu nowotworów, jakie rozwinęły się u osób silnie napromieniowanych, oszacowano na około 4 tysiące. W listopadzie ubiegłego roku nad zniszczony przez wybuch reaktor nr 4 nasunięto nową osłonę w postaci stalowej arki, która pokryła stary sarkofag, chroniący to niebezpieczne miejsce przez 30 lat.

Źródło: tvn24bis.pl

Ta konstrukcja ma uchronić nas przed promieniowaniem. Mija 31 lat od katastrofy w Czarnobylu

Dodano: 26.04.2017 12:01 | 37 odsłon | 0 komentarzy

W środę mija 31 lat od katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W jednym z bloków energetycznych doszło wówczas do eksplozji, a uwolniony przy wybuchu materiał radioaktywny doprowadził do skażenia znacznej części środkowej, wschodniej i północnej Europy. Teraz przed promieniowaniem z reaktora numer 4 chroni nowy sarkofag. To stalowa kopuła o trzech ścianach, która wygląda jak olbrzymi, przekrojony walec. Jest to największa i najwyższa na świecie budowla o takim kształcie. Trwałość sarkofagu szacuje się na 100 lat. Oto jak powstawał. Materiał programu "24 Godziny".

Źródło: tvn24bis.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone