piątek, 19 lipca 2019 r.  Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Wiadomości z tagiem Czarno na białym  RSS
Krytykował nowe porządki w sądach. Wzywa go rzecznik dyscyplinarny, traci funkcję

Dodano: 09.07.2019 14:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sądów powszechnych wezwał sędziego Dariusza Mazura z Sądu Okręgowego w Krakowie do złożenia pisemnego wyjaśnienia w sprawie swoich wypowiedzi dla TVN24 - dowiedział się reporter TVN24 Tomasz Marzec. Chodzi o komentarz dotyczący sędziego Jerzego Daniluka dla programu "Czarno na Białym". - Dla mnie to jest powód do dumy, czuję się, jakbym został zaproszony do jakiegoś elitarnego klubu - przyznał Mazur w rozmowie z TVN24. Onet ujawnił z kolei we wtorek, że sędzia Mazur został odwołany z funkcji Koordynatora ds. Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka w Sprawach Karnych.

Źródło: https:

Jeden zapomniał, drugi miał opuchniętą twarz. Dlaczego zabrakło ich na plakatach z Wałęsą

Dodano: 06.06.2019 18:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nie wszyscy kandydaci Solidarności w wyborach czerwcowych 1989 mieli swoje plakaty z Lechem Wałęsą. Aż 23 ludzi z tak zwanej drużyny Lecha plakatów takich nie miało. Powody były bardzo różne - od zwykłego zapominalstwa, przez grę ambicji politycznych, aż po tak prozaiczne powody, jak spuchnięta twarz po wizycie u dentysty. Ustalenia historyka Europejskiego Centrum Solidarności w tej sprawie - w czwartek, w "Czarno na białym", o godzinie 20.30 w TVN24.

Źródło: https:

Mamy w Polsce "bilans wody porównywalny z Egiptem"

Dodano: 09.05.2019 15:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Są miejsca w Polsce, gdzie opady deszczu w kwietniu były nawet kilkanaście razy mniejsze od średniej tego miesiąca. Brak opadów może przyczynić się do nieurodzaju, który będzie oznaczał wzrost cen żywności. Materiał programu "Czarno na Białym".

Źródło: https:

Oskarżyła księdza Jankowskiego. Wróciła do miejsc pełnych bolesnych wspomnień

Dodano: 29.04.2019 16:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Dzieci podobno uciekały, gdy go widziały i wołały: Jankowski idzie. Ostrzegały się przed nim nawzajem. Ona też była wtedy dzieckiem, miała 11 lat i twierdzi, że była wielokrotnie molestowana przez księdza Henryka Jankowskiego, który potem stał się legendą Solidarności. Teraz Barbara Borowiecka opowiada o tym, co działo się 50 lat temu w Gdańsku i pokazuje miejsca pełne wciąż bolesnych dla niej wspomnień. Reportaż "Czarno na białym" w poniedziałek w TVN24.

Źródło: https:

"Kiedyś PZPR miało swoje służby, teraz PiS chce mieć swoje CBA"

Dodano: 19.04.2019 14:59 | 9 odsłon | 0 komentarzy

"Źle się dzieje w polskich służbach", "tam, gdzie zaczyna się interes partii, okazuje się, że przestaje działać służba państwowa" - mówi opozycja. W ten sposób komentuje opublikowane w czwartek przez magazyn "Czarno na białym" i portal tvn24.pl doniesienia o byłym agencie CBA Wojciechu J. i szerokich uprawnieniach, jakie miał dostać w celu poszukiwania informacji o byłych szefach służb. - Nie znam wszelkich okoliczności sprawy, poza tymi, które są znane opinii publicznej z doniesień medialnych - tłumaczył senator PiS Jan Maria Jackowski, odnosząc się do tych informacji.

Źródło: https:

Miał szukać haków na Pawła Wojtunika. Stał się problemem dla obecnego kierownictwa CBA

Dodano: 18.04.2019 21:16 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Były agent CBA Wojciech J. twierdzi, że miał za zadanie poszukiwać haków na byłych szefów służb, a znalazł materiały obciążające jednego z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarze magazynu "Czarno na Białym" i portalu tvn24.pl podążyli śladami J., żeby zweryfikować jego relację.

Związkowcy chcą odwołania Proksy. "Najlepiej w historycznej sali BHP w Gdańsku"

Dodano: 09.04.2019 20:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dolnośląska, gdańska, śląsko-dąbrowska i wielkopolska oświatowa Solidarność chcą ustąpienia Ryszarda Proksy ze stanowiska przewodniczącego. Reporterzy "Czarno na białym" TVN24 Paulina Tomanek i Artur Warcholiński dotarli do uchwał międzyregionalnych sekcji w tej sprawie. Autorzy tych dokumentów piszą o "utracie zaufania" i konieczności "przywrócenia wiarygodności" Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Pojawia się też postulat odwołania Proksy "w historycznej sali BHP w Gdańsku".

Polskie rodziny pod lupą Barnevernet. Musiały uciekać z Norwegii

Dodano: 23.03.2019 1:45 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Historie polskich rodzin, które przekonały się w praktyce jak o dobro dziecka dba Barnevernet. Jakie wydarzenia lub zachowania sprawiły, że zainteresował się nimi urząd do spraw dzieci? Katarzyna Lazzeri rozmawiała z ludźmi, których Barnevernet wziął pod lupę i, którzy z tego powodu z Norwegii uciekli. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Źródło: https:

Co się dzieje z groźnymi przestępcami, którzy po odbyciu kary wychodzą na wolność?

Dodano: 07.02.2019 7:07 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Po tym, jak Stefan W. niedługo po wyjściu z więzienia zamordował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, pojawiły się pytania o funkcjonowanie systemu kontroli i izolowania niebezpiecznych więźniów. Materiał "Czarno na białym" pokazuje, jak wiele luk jest w tym systemie.

Źródło: https:

Izba Pamięci Lecha Kaczyńskiego dostępna "właściwie tylko dla pana prezesa"

Dodano: 06.02.2019 17:55 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Reporter "Czarno na białym" przyjrzał się działalności Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, o którym głośno zrobiło się za sprawą tak zwanych taśm Jarosława Kaczyńskiego i spółki Srebrna. W Instytucie znajduje się m.in. Izba Pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale wejście do niej, jak się okazuje, jest mocno ograniczone.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone