środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Czarno na białym  RSS
Co się dzieje z groźnymi przestępcami, którzy po odbyciu kary wychodzą na wolność?

Dodano: 07.02.2019 7:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Po tym, jak Stefan W. niedługo po wyjściu z więzienia zamordował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, pojawiły się pytania o funkcjonowanie systemu kontroli i izolowania niebezpiecznych więźniów. Materiał "Czarno na białym" pokazuje, jak wiele luk jest w tym systemie.

Źródło: https:

Izba Pamięci Lecha Kaczyńskiego dostępna "właściwie tylko dla pana prezesa"

Dodano: 06.02.2019 17:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Reporter "Czarno na białym" przyjrzał się działalności Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, o którym głośno zrobiło się za sprawą tak zwanych taśm Jarosława Kaczyńskiego i spółki Srebrna. W Instytucie znajduje się m.in. Izba Pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale wejście do niej, jak się okazuje, jest mocno ograniczone.

Źródło: https:

Naczelna Rada Łowiecka przedstawiła stanowisko w sprawie odstrzału dzików

Dodano: 10.01.2019 14:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Naczelna Rada Łowiecka oraz Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego wyraziły "zdecydowaną dezaprobatę redukcji dzika poprzez strzelanie do ciężarnych i prowadzących potomstwo loch" - czytamy w stanowisku, do którego dotarł reporter "Czarno na Białym". Jest ono odpowiedzią na rządowe plany odstrzału dzików w ramach walki z afrykańskim pomorem świń.

Źródło: https:

Ostatnia droga biskupa Tadeusza Pieronka

Dodano: 03.01.2019 17:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie odbył się pogrzeb biskupa Tadeusza Pieronka. Mszy świętej przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, a homilię wygłosił metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Materiał o biskupie w dzisiejszym programie "Czarno na Białym".

Źródło: https:

"Mamy szansę normalnie umrzeć", ale jest ryzyko, że nasze dzieci wyginą

Dodano: 19.12.2018 20:48 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Refleksje po COP24 w Katowicach są gorzkie. Jeśli nie zmienimy tempa, w jakim postępuje globalne ocieplenie, wyginiemy. - Ta zmiana musi nastąpić. Problem polega na tym, że nasze neolityczne mózgi nie są zainteresowane tym, co będzie pojutrze - mówił geograf i meteorolog Michał Brennek. Materiał "Czarno na białym" TVN24.

Źródło: https:

"Tam jakieś procesy gnilne się rozpoczęły". Koszmar komendy w Białymstoku

Dodano: 27.11.2018 11:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Sprawa Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PdOZ) w Białymstoku to jeden z przykładów problemów policji, którymi nikt się nie zajmuje. Z kolei ci, którzy próbują coś zrobić, nagłaśniając tę sprawę, sami zaczynają mieć problemy. ("Czarno na Białym").

Źródło: https:

Ulica Polska. Dziś w "Czarno na białym"

Dodano: 19.11.2018 16:58 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Ulice Polskie są bardzo polskie. Kojarzą się z dramatycznymi momentami historii, niełatwą codziennością i nadzieją na lepszą przyszłość. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń przemierzył z kamerą ulice Polskie w Gdyni, Warszawie i w gminie Ujazd. Reportaż pokażemy dziś o 20.30 w magazynie "Czarno na białym".

Źródło: https:

Wyrok śmierci na nosorożce i tygrysy. Prawo dotyczące rogów, kości i kłów złagodzone

Dodano: 31.10.2018 12:12 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Chiny zezwalają na wykorzystywanie rogów nosorożców i kości tygrysów w medycynie. - To zielone światło dla kłusowników i wydanie wyroku śmierci na gatunki zagrożone wyginięciem - biją na alarm obrońcy praw zwierząt. - Kilogram sproszkowanego rogu nosorożca na czarnym rynku kosztuje teraz 80 tysięcy dolarów. To jest dwa razy więcej niż złoto czy kokaina - wyjaśniał podróżnik Tomasz Michniewicz. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Źródło: https:

"Prokuratura dostała polecenie od politycznych zwierzchników, żeby przygotować czarną listę"

Dodano: 07.09.2018 20:24 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Być może wkradła się pewna niezręczność w tym SMS-ie, natomiast nie można zmieniać prawa, nie badając orzecznictwa sądowego - tak w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł tłumaczył - ujawniony w programie "Czarno na białym" - fakt wysłania do prokuratorów SMS-ów na temat sędziów i ich decyzji aresztowych. - Jestem przekonany, że prokuratura dostała polecenie od politycznych zwierzchników, żeby przygotować taką czarną listę - ocenił z kolei Borys Budka.

"Prokuratorzy SMS-em będą kontrolowali sędziów"

Dodano: 06.09.2018 20:38 | 15 odsłon | 0 komentarzy

To pokazuje, że naprawa wymiaru sprawiedliwości zmierza w jakąś przepaść - ocenił w "Faktach po Faktach" prof. Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Skomentował w ten sposób ujawnioną przez reporterów "Czarno na białym" sprawę wysłania do prokuratorów SMS-ów, by pozyskać informacje o sędziach. Były marszałek Sejmu Ludwik Dorn powiedział natomiast, że nie widzi "nic zdrożnego" w tym, iż prokuratura chce mieć "rozeznanie". Przyznał jednak, że była to z jej strony "nadgorliwość i głupota".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone