środa, 17 października 2018 r.  Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wiadomości z tagiem Cypr  RSS
Porywacz stanie przed sądem w Kairze. Władze Cypru zezwoliły na jego ekstradycję

Dodano: 19.08.2018 6:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Mężczyzna, który w 2016 roku używając fałszywego pasa z materiałami wybuchowymi uprowadził egipski samolot, został przekazany w ręce władz Egiptu. Jego ekstradycja z Cypru była możliwa dzięki decyzji sądu.

Tagi: TVN, Cypr, LOT, Egipt
Źródło: https:

Co najmniej 16 ofiar zatonięcia statku u wybrzeży Cypru Północnego

Dodano: 18.07.2018 18:47 | 7 odsłon | 0 komentarzy


​Co najmniej 16 migrantów zginęło w wyniku zatonięcia statku u wybrzeży Tureckiej Republiki Cypru Północnego - podał w środę CNN Turk. Udało się uratować około 100 migrantów, a co najmniej 30 wciąż jest poszukiwanych. Operację ratunkową prowadzą oddziały straży przybrzeżnej Turcji oraz Cypru Północnego.

Źródło: www.rmf24.pl

Prezydent podpisał ustawy o wypowiedzeniu czterech umów międzynarodowych

Dodano: 23.05.2018 1:21 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawy o wypowiedzeniu czterech umów o wzajemnej ochronie inwestycji, zawartych z: Francją, Belgią, Cyprem i Holandią - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Prezydent podpisał ustawy o wypowiedzeniu czterech umów międzynarodowych

Dodano: 22.05.2018 20:11 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy o wypowiedzeniu czterech umów o wzajemnej ochronie inwestycji, zawartych z: Francją, Belgią, Cyprem i Holandią - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Źródło: www.rmf24.pl

Londyn atakował z baz na Cyprze. Rząd: nie uprzedzono nas

Dodano: 14.04.2018 13:03 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Władze Cypru odcięły się w sobotę od ataku na Syrię, twierdząc, że nie zostały wcześniej poinformowane, iż brytyjska baza znajdująca się na wyspie zostanie wykorzystana w nalocie.

Tagi: Syria, TVN, Cypr, Londyn
Źródło: https:

Film z bazy RAF na Cyprze

Dodano: 14.04.2018 9:57 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjskie myśliwce Tornado stacjonujące w bazie lotniczej Akrotiri na Cyprze wzięły udział w nalotach na cele w Syrii. - Szybkość, z jaką działamy, jest niezbędna w ramach współpracy z naszymi sojusznikami, aby załagodzić dalsze cierpienie humanitarne i zapewnić bezpieczeństwo naszych operacji - tłumaczyła brytyjska premier Theresa May.

Źródło: https:

Amerykański niszczyciel płynie w stronę Syrii. Co wiemy o USS Donald Cook?

Dodano: 12.04.2018 16:19 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Ma 154 metry długości, ponad 20 metrów szerokości, a na jego pokładzie służy ponad 300 oficerów i marynarzy. Jednostka wyposażona jest w system nowoczesnych i zaawansowanych technologii, dzięki którym można skutecznie namierzać zagrożenia i z chirurgiczną precyzją atakować cele oddalone o setki kilometrów. Pentagon poinformował, że amerykański niszczyciel USS Donald Cook, uzbrojony w rakiety Tomahawk, opuścił cypryjski port w Larnace. Według CNN okręt płynie ku wodom terytorialnym Syrii. Wcześniej rosyjskie media podawały, że Donald Cook znajduje się w okolicy morskiej bazy Rosji w syryjskim porcie Tartus.

Źródło: tvn24bis.pl

Platforma chce posiedzenia Sejmu w sprawie Srebrnej i Jakuba R.

Dodano: 29.03.2018 15:37 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Platforma Obywatelska złoży wniosek o zwołanie na środę nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu i przedstawienie informacji na temat spółki Srebrna i jej powiązań ze spółkami na Cyprze oraz o działalności "najważniejszych osób" w służbach specjalnych - zapowiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

"Jesteśmy państwem neutralnym", "jeszcze za wcześnie". Te unijne kraje nie wydaliły Rosjan

Dodano: 27.03.2018 13:26 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Nie wszystkie kraje Unii Europejskiej przyłączyły się do unijnej akcji wydalenia rosyjskich dyplomatów. Niektóre wprost przyznały, że nie mają zamiaru tego robić. - Chcemy utrzymać komunikację z Rosją - oświadczyli Austriacy. - Nasze państwo nie jest w stanie podejmować takich kroków przeciwko mocarstwom zasiadającym w Radzie Bezpieczeństwa ONZ - wyjaśnili Cypryjczycy. Według lokalnych mediów wyrzucenie dyplomatów wciąż rozważają Belgia i Portugalia.

Źródło: https:

Tusk: UE i Turcja nie doszły do żadnego konkretnego porozumienia

Dodano: 26.03.2018 23:22 | 15 odsłon | 0 komentarzy


​Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w Warnie dziennikarzom, że UE i Turcja nie doszły do żadnego konkretnego porozumienia podczas szczytu w Warnie. "W kwestiach konkretnych rozwiązań nie osiągnęliśmy dziś żadnego kompromisu" - oświadczył Tusk, wymieniając przede wszystkim różnice w kwestii Syrii, praw człowieka, Grecji i Cypru. "Mam jednak nadzieję, że będzie to możliwe w przyszłości (...) Jedynie postęp w tych kwestiach pozwoli nam polepszyć stosunki na linii UE-Turcja, w tym w sprawie procesu akcesyjnego" - podkreślił.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone