sobota, 23 marca 2019 r.  Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Wiadomości z tagiem Bruksela  RSS
Spór o brexit w dziesięciu punktach

Dodano: 13.03.2019 12:36 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rezygnacja z awaryjnego mechanizmu w sprawie Irlandii, tak zwanego backstopu, podważałaby istotę Unii Europejskiej. Akceptacja tego mechanizmu podważałaby z kolei istotę brexitu - podkreśla Maciej Sokołowski. Korespondent TVN24 i TVN24 BiS z Brukseli w punktach wyjaśnia źródła sporu o treść umowy, na której warunkach Wielka Brytania chce opuścić Unię.

Taki sam produkt, gorsza jakość. Bruksela szykuje duże kary

Dodano: 08.03.2019 11:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska chce skończyć z podwójną jakością towarów. Różny skład wyrobów opatrzonych tą samą etykietą ma być zakazany – wynika z propozycji nowelizacji dyrektywy. Prace nad nią zakończyć się mają jeszcze w tej kadencji europarlamentu – pisze piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: https:

Prokuratura nie jest w stanie przesłuchać Elżbiety Bieńkowskiej

Dodano: 06.03.2019 12:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prokuratura nie jest w stanie przesłuchać w charakterze świadka Elżbiety Bieńkowskiej - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Jak twierdzą śledczy, polska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług unika stawienia się w śledztwie dotyczącym podejrzeń powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych przez księdza Kazimierza Sowę. W oświadczeniu przesłanym naszej korespondentce w Brukseli Katarzynie Szymańskiej-Borginon, biuro komisarz Elżbiety Bieńkowskiej poinformowało, że "informacja o tym, że Pani Komisarz nie stawiła się na...

Przełom w sprawie czeskich kontroli polskiej wołowiny coraz bliższy

Dodano: 04.03.2019 23:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W środę może dojść do przełomu w sprawie czeskich kontroli polskiego mięsa wołowego. Czeski minister rolnictwa Miroslav Toman będzie rozmawiał w Brukseli na ten temat z komisarzem ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andrukaitis.

Źródło: https:

Rzecznik KE o przekopie Mierzei Wiślanej: Żadne decyzje nie zapadły

Dodano: 04.03.2019 17:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Na piątkowym spotkaniu w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej nie zapadły żadne decyzje – powiedział rzecznik KE Enrico Brivio w rozmowie z dziennikarką RMF RMF FM w Brukseli. Tym samym oficjalnie zdementował twierdzenie zawarte w komunikacie prasowym Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które po technicznych rozmowach w Brukseli stwierdziło, że "przedstawiciele Komisji Europejskiej potwierdzili konieczność budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną".

Waszyngton nie obniży rangi unijnego przedstawicielstwa. Bruksela zadowolona

Dodano: 04.03.2019 13:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

USA postanowiły wycofać się z decyzji o obniżeniu rangi dyplomatycznej przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Waszyngtonie. Komisja Europejska wyraziła zadowolenie z decyzji, którą podjął sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

Opozycja o exodusie ministrów PiS: Uciekają przed odpowiedzialnością

Dodano: 02.03.2019 17:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Niektórzy ministrowie uciekają z rządu do Brukseli przed odpowiedzialnością i nie będą spieszyli się do powrotu" - tak politycy opozycji komentują słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowie Krzysztofa Ziemca w RMF FM tak mówił o ewentualnych zmianach w rządzie po eurowyborach. "Będzie troszkę inny… Możemy zaryzykować tego rodzaju posunięcie" – mówił prezes PiS. Żadnych nazwisk nie chciał jednak ujawnić. "Gdyby pan mógł zajrzeć do mojej głowy, to by pan znalazł jakieś nazwiska, ale proszę wybaczyć, będę dyskretny" - powiedział.

Źródło: https:

Krzyżak: Do Brukseli uciekacie przed rzezią?

Dodano: 22.02.2019 16:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Bracia moi kochani, nie spodziewałem się, że po trwającym prawie miesiąc wyciszeniu nabierzecie aż takiego przyspieszenia. Ale cóż, rozumiem. Wszak kolejne wybory za pasem. Z zainteresowaniem wielkim obserwuję Wasze przygotowania.

Czaputowicz: ciągle oczekujemy, że szef dyplomacji Izraela wycofa swoje słowa

Dodano: 22.02.2019 12:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ciągle oczekujemy wycofania się Israela Kac ze swoich słów - powiedział w piątek w Brukseli minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz. Dodał, że jeśli tak radykalne wypowiedzi padają ze strony osoby pełniącej funkcję szefa dyplomacji, to "jest to niepokojące".

Źródło: https:

Kopcińska: Wybory do PE traktujemy tak samo poważnie, jak każde inne

Dodano: 20.02.2019 23:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Wybory do Europarlamentu traktujemy tak samo poważnie, jak każde inne wybory, dlatego na listach Zjednoczonej Prawicy znaleźli się doświadczeni politycy, którzy w pełni zaangażują się w obronę polskich interesów w Brukseli" - powiedziała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. W ten sposób odniosła się do ujawnionych we wtorek nazwisk polityków, którzy zajmą czołowe miejsca na listach Prawa I Sprawiedliwości w wyborach do PE.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone