niedziela, 20 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Bronisław Komorowski  RSS
"Nie bardzo wierzę w to, że z powodu zamachu nastąpi jakiś cudowny przełom"

Dodano: 19.01.2019 20:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jest lęk przed tym, że krystalizuje się już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce - mówił w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" Bronisław Komorowski. W rozmowie przeprowadzonej w Europejskim Centrum Solidarności były prezydent komentował sytuację w Polsce po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, którego pożegnaliśmy w sobotę.

"Już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce"

Dodano: 19.01.2019 19:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Jest lęk przed tym, że krystalizuje się już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce. Motywowana politycznie chęć zaszczuwania ludzi, niszczenia ludzi, ich rodzin, dobrego imienia. To się jakoś utrwali, jeśli pozostanie bezkarne - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski w dniu pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Źródło: https:

Znak pokoju dla rodziny Pawła Adamowicza

Dodano: 19.01.2019 14:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W sobotę odbyła się msza pogrzebowa zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W mszy wziął udział między innymi prezydent Andrzej Duda, szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. W końcowej części mszy przekazali znak pokoju rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska.

Komorowski: Wiem, kto się dorobił na operacji przerzutu Żydów

Dodano: 22.12.2018 23:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Siedziałem któregoś dnia, przeglądając oferty kupna Legii, i nagle patrzę, jest oferta od jednego z najbogatszych ludzi w Polsce. Okazało się, że to był mój niedobry znajomy ze szkoły średniej. Podobno wzbogacił się na operacji przerzucania rosyjskich Żydów na Zachód - mówi były prezydent Bronisław Komorowski.

"Brutalnie przeprowadzona akcja odwrócenia uwagi"

Dodano: 10.12.2018 21:24 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Do tej pory nie jest wyjaśnione, dlaczego pan prezydent (Lech Kaczyński - red.), zamiast zgodzić się na objęcie nadzorem i gwarancjami oszczędności w SKOK-ach w wyniku nadzoru KNF-u, blokował to na różne sposoby, odsuwał w czasie, a potem skierował do Trybunału Konstytucyjnego, twierdząc, że jest tam coś niekonstytucyjnego - mówił w "Kropce nad i" były prezydent Bronisław Komorowski.

Komisja śledcza ws. afery KNF? "PiS nie dopuści do jej powstania"

Dodano: 19.11.2018 18:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja śledcza ws. afery KNF? "Trzeba wyjaśnić okoliczności tej sprawy" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Bronisław Komorowski. Zdaniem byłego prezydenta, moment jest zły, bo PiS nie dopuści do powstania takiej komisji, ale według Bronisława Komorowskiego: popełnia błąd.

Źródło: https:

"To było po prostu chamstwo"

Dodano: 12.11.2018 21:22 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Mądrzy i kulturalni ludzie wiedzą, że jest jakaś granica, której się nie przekracza chcąc nawet utrzeć nosa przeciwnikowi politycznemu - mówił Bronisław Komorowski w "Kropce nad i" w TVN24, komentując brak oficjalnego powitania Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej podczas obchodów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - To, co się tam wydarzyło, jest nie kwestią polityki, ale po prostu wychowania. To było po prostu chamstwo, takie prymitywne, nieokrzesane - ocenił były prezydent.

Komorowski: Pominięcie Tuska nie było nietaktem. To głupota

Dodano: 12.11.2018 15:43 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- Dobre wychowanie i przyzwoitość wymagały przywitania się. To nie był Donald Tusk, to był przewodniczący Unii Europejskiej - uważa były prezydent Bronisław Komorowski.

Źródło: https:

Komorowski: liczę na to, że w Poznaniu znajdę lepszy sposób świętowania

Dodano: 11.11.2018 18:12 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Ja się cieszę, że w Poznaniu jest porządek i że on się także wyraża w formie obchodzenia święta niepodległości w sposób różny niż w wielu miejscach kraju - mówił w niedzielę w stolicy Wielkopolski Bronisław Komorowski. - Liczę na to, że w Poznaniu znajdę lepszy sposób świętowania święta niepodległości, lepszy i paradoksalnie chyba nowocześniejszy - powiedział. Były prezydent życzył Polakom "więcej radości".

Źródło: https:

"Takie zmiany decyzji ze strony głowy państwa wyglądają bardzo komicznie"

Dodano: 29.10.2018 17:35 | 8 odsłon | 0 komentarzy

- Widać, że pan prezydent sam nie wie, co z tym zrobić. Jeżeli chodzi o przygotowania do obchodów stulecia niepodległości, to nie zostało zrobione kompletnie nic - komentował decyzję Andrzeja Dudy, który nie weźmie udziału w marszu organizowanym przed środowiska narodowców, Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. - Ta decyzja została zapewne podjęta po konsultacjach. Jak prezydentem był Bronisław Komorowski, też odbywał różnego rodzaju konsultacje z organizatorami Marszu 11 listopada - stwierdził Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone