wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Beata Szydło  RSS
Morawiecki zaprasza nauczycieli na Stadion Narodowy

Dodano: 18.04.2019 16:59 | 3 odsłon | 0 komentarzy

- Zapraszamy serdecznie z panią premier (Beatą Szydło) już na przyszły piątek, 26 kwietnia, na godz. 12.00 - powiedział premier Mateusz Morawiecki, informując o terminie obrad "okrągłego stołu" ws. oświaty. - Zapraszamy na Stadion Narodowy, bo spodziewamy się dużej frekwencji, spodziewamy się dużego zainteresowania - dodał szef rządu. Zaproszenie zostało wystosowane nie tylko do nauczycieli, ale także do opozycji.

Źródło: https:

Broniarz: Szydło w ramach prezentu zaproponowała wzrost pensum i rekompensatę

Dodano: 18.04.2019 13:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Kolejne spotkanie i po raz kolejny nieudane. Czwartkowe negocjacje rządu i związków zawodowych w sprawie podwyższenia wynagrodzeń w oświacie zakończyły się fiaskiem. Strona związkowa zaproponowała podzielenie podwyżki wynagrodzeń zasadniczych, której się domaga, na trzy transze, wypłacane kolejno w październiku, listopadzie i grudniu tego roku. - Ta propozycja jest praktycznie taka sam jak poprzednio - oceniła wicepremier Beata Szydło. Jednocześnie zaproponowała stopniowe podnoszenie wynagrodzeń od września 2020 roku, ale też dłuższy czas pracy. Związkowcy uznali to za "prowokację".

Źródło: https:

Szef kancelarii premiera o tym, z czym rząd przyjdzie na spotkanie ze związkowcami

Dodano: 17.04.2019 14:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rząd jest nastawiony na dyskusję, dlatego będziemy, pod przewodnictwem wicepremier Beaty Szydło w czwartek na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Będziemy ze sobą mieli wypracowane porozumienie, które na razie zostało podpisane przez rząd i Solidarność - poinformował w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Związek Nauczycielstwa Polskiego konsekwentnie podkreśla, że do porozumienia tego się nie przyłączy.

Źródło: https:

"Żadnych dźwięków nie było". Świadkowie zeznają w sprawie wypadku Szydło

Dodano: 15.04.2019 15:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu przesłuchiwani są świadkowie wypadku z udziałem limuzyny ówczesnej premier, a obecnej wicepremier Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku. Jak mówił jeden z nich, pan Marek, pytany o to, czy auta rządowe poruszały się jak kolumna uprzywilejowana - z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi - "żadnych dźwięków nie było".

Źródło: https:

Okrągły stół ws. edukacji. Wkrótce poznamy termin rozmów

Dodano: 15.04.2019 14:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Dziś lub jutro zostanie zaproponowana koncepcja okrągłego stołu, zostanie zaprezentowany termin, miejsce gdzie będziemy się spotykać i rozmawiać na temat postulatów, które pojawiają się zarówno ze strony społecznej, również ze strony rodziców, zaprosimy też do okrągłego stołu ekspertów" - mówiła w Łącku wicepremier Beata Szydło.

Źródło: https:

Szydło: Broniarz wie, że jest gotowe porozumienie do podpisania

Dodano: 12.04.2019 15:23 | 3 odsłon | 0 komentarzy


"Od 2018 roku realizujemy program podwyżek dla nauczycieli. W 2017 roku odmroziliśmy pensje nauczycielskie, które został w 2012 roku zamrożone przez PO i PSL (...) W porównaniu do grudnia 2017 roku wzrost wynagrodzeń to średnio 21 proc." - mówiła w Sejmie wicepremier Beata Szydło. Dodała, że kolejna propozycja zawarta w porozumieniu to skrócenie stażu, przyśpieszenie awansu zawodowego, co również przekłada się na wzrost wynagrodzeń. "Ta oferta cały czas jest aktualna i przewodniczący Broniarz wie, że jest gotowe porozumienie do podpisania" -...

Źródło: https:

Szydło dziękuje: zdaliście dzisiaj wielki egzamin

Dodano: 10.04.2019 16:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dziękuję nauczycielom, pedagogom, dyrektorom szkół, wojewodom, kuratorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że młodzież w całej Polsce mogła rozpocząć egzaminy – powiedziała w środę wicepremier Beata Szydło. Dodała, że wierzy, iż kolejne egzaminy także będą przebiegały spokojnie.

Źródło: https:

Szydło znów oferuje strajkującym porozumienie z rządem

Dodano: 10.04.2019 13:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli związki będą chciały przystąpić do porozumienia z rządem zrobimy to z wielką radością - zapowiedziała wicepremier Beata Szydło w trzecim dniu strajku nauczycieli. Szydło podkreśliła, że rozmowy ze związkowcami nie zostały zerwane. - Tutaj cały czas jest sprawa otwarta - dodała.

Źródło: https:

Nauczyciele do Pierwszej Damy: Nie możemy dłużej milczeć

Dodano: 09.04.2019 23:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Związkowcy nie przerywają protestu. Egzaminy się odbywają, a to ułatwi wicepremier Beacie Szydło negocjacje ze strajkującymi nauczycielami. 10 kwietnia to trzeci dzień strajku nauczycieli a jednocześnie pierwszy dzień egzaminów gimnazjalistów.

Źródło: https:

Strajk nauczycieli. Rządowe gry na przeczekanie

Dodano: 09.04.2019 17:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Związkowcy nie przerywają protestu. Egzaminy najpewniej się odbędą, a to ułatwi wicepremier Beacie Szydło negocjacje ze strajkującymi nauczycielami.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone