niedziela, 16 czerwca 2019 r.  Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Eksperci obejrzeli wrak jaka-52. "Być może w samolocie była kamera"

Dodano: 15.06.2019 22:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dokonali w sobotę wstępnych oględzin wraku samolotu Jak-52, który runął do Wisły w Płocku. W wypadku, do którego doszło w sobotę podczas 7. Pikniku Lotniczego w Płocku (Mazowieckie) zginął pilot z Niemiec. Sekcja zwłok mężczyzny ma zostać przeprowadzona "możliwie jak najszybciej".

Źródło: https:

Jechał tirem pod prąd, uszkodził 12 pojazdów. "Mam drugie życie, ja, żona i znajomi"

Dodano: 15.06.2019 10:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wstępne badania wykazały, że kierowca tira, który spowodował karambol na drodze krajowej nr 1 w Częstochowie był pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna w piątek wieczorem pomylił zjazdy opuszczając stację benzynową i ruszył pod prąd. Jedna osoba trafiła do szpitala na badania. Dwa tiry, bus i dziewięć samochodów osobowych zostało uszkodzonych. Pierwsze zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Źródło: https:

Jechał tirem pod prąd. Uszkodził 12 pojazdów

Dodano: 14.06.2019 23:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Droga krajowa nr 1 została w piątek wieczorem zablokowana w Częstochowie w kierunku Warszawy po tym, jak tir pomylił zjazdy opuszczając stację benzynową i ruszył pod prąd. Jedna osoba trafiła do szpitala na badania. Dwa tiry i dziesięć samochodów osobowych zostało uszkodzonych. Pierwsze zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Źródło: https:

Jak policja szuka zabójcy? "Najważniejsze są oględziny. Ślady DNA, krew, zapach sprawcy"

Dodano: 14.06.2019 13:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ciało 10-letniej dziewczynki znaleziono w lesie w okolicy miejscowości Pożarzysko. Prokuratura jest pewna, że doszło do zabójstwa. Sprawcy szuka policja. O działaniach i metodach śledczych na pierwszym etapie badania sprawy mówił Dariusz Nowak, były policjant. - Jestem przekonany, że ten człowiek zostanie szybko złapany - podkreślił rozmówca TVN24.

Źródło: https:

Potrącił dziewczynkę i uciekł. W pościg ruszył strażnik miejski po służbie

Dodano: 12.06.2019 23:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


O krok od tragedii w Rybniku w Śląskiem: 21-letni kierowca potrącił tam dziewczynkę, wracającą poboczem drogi ze szkoły. Uciekł z miejsca wypadku, ale szybko został złapany. Badania wskazały, że był pod wpływem alkoholu, być może również narkotyków.

Zabójstwo w szkole w Wawrze. Sąd powołał biegłych psychiatrów

Dodano: 07.06.2019 15:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Sąd powołał biegłych psychiatrów, którzy mają ocenić, czy nieletni - zatrzymani w związku z zabójstwem nastolatka w szkole w warszawskim Wawrze - będą odpowiadać jak dorośli. Chodzi o badania trojga nastolatków, którzy poza głównym sprawcą także mają odpowiadać za tę tragedię.

Źródło: https:

Przemysł emituje znacznie więcej metanu, niż myśleliśmy

Dodano: 07.06.2019 15:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przemysłowe emisje groźnego gazu cieplarnianego, metanu, są prawdopodobnie znacznie większe niż do tej pory szacowano - alarmują na łamach czasopisma "Elementa" naukowcy z Cornell University. Badania przeprowadzone z pomocą precyzyjnych czujników metanu zainstalowanych na samochodach Google Street View pokazały, że emisje metanu z fabryk nawozów sztucznych w Stanach Zjednoczonych nawet 100 razy przekraczają granice emisji, do których same te zakłady się przyznają. Problem może się zresztą do zakładów przemysłowych nie ograniczać.

Źródło: https:

Gronkiewicz-Waltz do Senatu? "Nie wykluczam"

Dodano: 06.06.2019 22:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wykluczyła możliwości startu w wyborach do Senatu. - Ale tylko w przypadku, gdy będą robione badania - zastrzegła w TVN24.

"Nieubłagane są liczby. Kto jest najsilniejszy, tego należy zaproponować"

Dodano: 06.06.2019 20:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nigdy nie mówię "nigdy" ani "zawsze", ale z warszawskiego okręgu wyborczego musi wystartować osoba, która ma najwięcej szans. Tę osobę trzeba wyłonić w badaniach - powiedziała w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o to, czy bierze pod uwagę kandydowanie do Senatu w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Będzie propozycja, będą badania, to się wtedy zastanowię. Nie wykluczam. Nigdy niczego nie wykluczałam - dodała.

Pies denerwuje się, gdy ty się denerwujesz

Dodano: 06.06.2019 19:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Pies czuje stres swojego opiekuna i też się denerwuje - piszą na łamach czasopisma "Scientific Reports" naukowcy z Linköping University. Szwedzcy badacze wykazali, że emocje człowieka i czworonoga podążają swoim śladem, ale to zwierze reaguje na stres człowieka, a nie odwrotnie. Badania prowadzono na przestrzeni wielu miesięcy, korzystając z możliwosci analizy poziomu hormonu stresu, zapisanego we włosach opiekunów, a właściwie opiekunek i ich pociech.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone