czwartek, 15 listopada 2018 r.  Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Pneumokoki. Dlaczego są tak groźne?

Dodano: 13.11.2018 16:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu i Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie dokonali przełomu w badaniach nad pneumokokami, odkryli nowy mechanizm działania wydzielanej przez te groźne bakterie toksyny, który ułatwia im oszukiwanie naszego układu odpornościowego. Odkrycie, opisane przez nich na łamach czasopisma "Nature Microbiology", może mieć istotne znaczenie przy tworzeniu nowych szczepionek. Do tej pory uważano, że owa toksyna, pneumolizyna, uszkadza błony komórek przyłączając się do cząsteczek cholesterolu. Teraz okazuje się, że...

Źródło: https:

Odra na Pomorzu. 52-latek zachorował, trwają badania 250 osób

Dodano: 10.11.2018 13:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy

U mieszkańca Starogardu Gdańskiego (Pomorskie) potwierdzono odrę. Chory jest pracownikiem zakładu produkcyjnego, w którym są zatrudnieni także obywatele Ukrainy. Od rana trwają badania i szczepienia 250 osób, które mogły mieć kontakt z mężczyzną.

Źródło: https:

Orangutan potrafi to lepiej niż kilkuletnie dziecko

Dodano: 09.11.2018 16:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Orangutany okazują się pod pewnymi względami sprytniejsze od nawet kilkuletnich dzieci. Potrafią być wynalazcami nowych narzędzi, już przy pierwszej próbie zagiąć prosty pręt w formę haka, by wydostać z pionowej rury koszyk z przysmakiem. Piszą o tym na łamach czasopisma "Scientific Reports" austriaccy i brytyjscy naukowcy. Prowadzone przez nich badania pokazały, że orangutany potrafią też wyprostować hak jeśli potrzebują prostego pręta do wypchnięcia przysmaku z wąskiej poziomej rury. Dzieci zaczynają sobie z tym radzić dopiero w wieku...

Źródło: https:

Po wyborach PiS zamawia dokładne sondaże

Dodano: 06.11.2018 19:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Władze PiS mają w planie zamówić dokładne badania, które precyzyjnie pokażą co doprowadziło do takiego, a nie innego wyniku wyborów - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Nowe diesle już nie trują

Dodano: 05.11.2018 12:38 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Diesle nowej generacji emitują tylko niewielkie ilości zanieczyszczeń. Potwierdzają to badania, których wyniki udostępniło w poniedziałek Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).

Tagi: Dania, Badania
Źródło: https:

Visentin: Za 7 euro rocznie na głowę nie podbijemy kosmosu

Dodano: 04.11.2018 10:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


My Europejczycy byliśmy kiedyś największymi odkrywcami, teraz jakby przestało nam na tym zależeć. Na program kosmiczny wydajemy rocznie na głowę po mniej niż 10 euro, jak można prowadzić badania, dokonywać odkryć, mając tak mało pieniędzy? - mówi RMF FM Gianfranco Visentin. Szef Sekcji Automatyki i Robotyki Europejskiej Agencji Kosmicznej, gość czwartej edycji European Rover Challenge, w rozmowie z Grzegorzem Jasińskim mówi o największych wyzwaniach misji marsjańskich, problemach z temperaturą i promieniowaniem, ale też szansach na pozytywne...

Źródło: https:

Dla zapominalskich większe koszty za badanie techniczne

Dodano: 01.11.2018 10:18 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Przyjęta we wtorek przez rząd nowelizacja Prawa o ruchu drogowym zakłada wzrost kosztu badania technicznego pojazdu i nową opłatę, którą zostaną obciążeni przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów.

Źródło: https:

Katastrofa lotnicza w Indonezji. Wydobyto czarną skrzynkę boeinga

Dodano: 01.11.2018 7:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Płetwonurkowie zaangażowani przez Komitet do spraw Bezpieczeństwa Transportu Powietrznego (KNKT) dla zbadania dna morskiego w miejscu, skąd dochodził sygnał dźwiękowy, wydobyli czarną skrzynkę. Jest w dobrym stanie - podała w czwartek stacja Metro TV. Boeing 737 MAX 8, który wystartował 29 października rano czasu lokalnego z lotniska w Dżakarcie, spadł do Morza Jawajskiego po kilkunastu minutach lotu. Na pokładzie maszyny było 189 osób. Wszystkie zginęły.

Źródło: https:

Ludzkie szczątki znalezione w Watykanie

Dodano: 30.10.2018 23:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Watykan potwierdził informacje o znalezieniu ludzkich szczątków w siedzibie nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Wcześniej włoska agencja prasowa Ansa podała, że badania mają ustalić, czy są to szczątki zaginionej córki pracownika Stolicy Apostolskiej Emanueli Orlandi.

Sonda Parker Solar Probe bije kolejne rekordy

Dodano: 30.10.2018 14:58 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Sonda Parker Solar Probe po 78 dniach lotu pobiła już dwa rekordy. Stała się od wczoraj najbliższym Słońcu zbudowanym przez człowieka obiektem, a dziś nad ranem polskiego czasu pobiła też dotychczasowy rekord prędkości względem naszej gwiazdy. Oba rekordy należały od 1976 roku do niemiecko-amerykańskiej sondy Helios 2. Sonda Parkera, której zadaniem będą badania korony słonecznej do 2024 roku pobije rekordy jeszcze wielokrotnie. NASA informuje, że jutro rozpoczyna pierwszy z manewrów przelotu wokół Słońca.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone