niedziela, 20 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Sensacyjne życie spod antarktycznego lodu

Dodano: 18.01.2019 15:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zaskakujące odkrycie w Jeziorze Mercera na Antarktydzie. Kilometr pod lodem znaleziono tam szczątki drobnych zwierząt, w tym niezwykle odpornych niesporczaków. Pisze o tym w ekskluzywnym materiale na swej stronie internetowej czasopismo "Nature". Badania prowadzono około 600 kilometrów od Bieguna Południowego w ramach ekspedycji SALSA (Subglacial Antarctic Lakes Scientific Access). Jezioro Mercera pozostawało odcięte od świata od tysięcy lat, naukowcy dowiercili się tam 26 grudnia 2018 roku. Odkrycie zwierząt, nawet drobniejszych od...

Źródło: https:

Naczynia krwionośne z laboratorium

Dodano: 17.01.2019 14:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej i Instytutu Biotechnologii Molekularnej Austriackiej Akademii Nauk (IMBA) opracowali przełomową metodę tworzenia naczyń krwionośnych w warunkach laboratoryjnych. Jak piszą w najnowszym numerze czasopisma "Nature", trójwymiarowa struktura stworzona z pomocą komórek macierzystych pomoże w badaniach uszkodzeń naczyń związanych z niektórymi chorobami, na przykład cukrzycą.

Źródło: https:

Kongresmenka z USA pyta o zabójstwo Adamowicza

Dodano: 15.01.2019 18:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Marcy Kaptur, demokratka z Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, wezwała we wtorek do dokładnego zbadania sprawy zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Parlamentarzystka uważa, że śledczy powinni upewnić się, że morderstwo nie ma szerszego kontekstu.

Źródło: https:

Antarktyda topi się coraz szybciej. Wody przybywa

Dodano: 15.01.2019 9:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Antarktyda traci rocznie sześć razy więcej lodu niż jeszcze na początku lat 80. – wynika z nowego badania opublikowanego w ”Proceedings of the National Academy of Sciences” (PNAS). W latach 2009-2017 rocznie topniało ok. 252 gigaton lodu.

Źródło: https:

Komisja Europejska wstrzyma przekop Mierzei Wiślanej?

Dodano: 09.01.2019 20:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Słyszałem, że Komisja Europejska domaga się, poprosiła, zasugerowała wstrzymanie wszelkich prac do czasu zbadania tego przez Brukselę - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki w Radiu Gdańsk, pytany o planowany przez rząd PiS przekop Mierzei Wiślanej. Deputowany zaznaczył, że nie jest to informacja oficjalna.

Źródło: https:

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej "Obcego" nie ma

Dodano: 08.01.2019 19:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kosmiczne bakterie nie różnią się od ziemskich na tyle, by mogły być dla astronautów niebezpieczne - piszą na łamach czasopisma "mSystems" naukowcy z McCormick School of Engineering ma Uniwersytecie Northwestern. Przeprowadzone przez nich badania genetyczne bakterii rozwijających się na orbicie potwierdziły, że ulegają one zmianom, ale pokazały też, że mutacje te pomagają im w tamtych warunkach przetrwać, nie stanowią zaś dla ludzi żadnego dodatkowego zagrożenia.

Źródło: https:

Buldożek francuski. Jego słodki wygląd jest objawem choroby...

Dodano: 07.01.2019 19:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Charakterystyczny wygląd ulubionych psich ras - buldożka francuskiego i boston teriera wiąże się z mutacją genu, podobną do tej, która u człowieka powoduje rzadką, bardzo poważną chorobę dziedziczną, zespół Robinowa - piszą na łamach czasopisma "PLOS Genetics" naukowcy z University of California w Davis. Ich badania pokazały, że mutacja, która u ludzi wywołuje między innymi skrócenie kończyn i wadliwą budowę kręgosłupa sprawia, że psy tych ras mają krótkie spiralne ogony. Powodem jest brak kręgów tworzących kość ogonową. Są szanse, że...

Co czeka gospodarkę do 2021 r.

Dodano: 04.01.2019 1:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W drugiej już edycji badania dotyczącego średniookresowych prognoz makroekonomicznych dla Polski oraz mapy zagrożeń dla koniunktury gospodarczej i stabilności systemu finansowego, przeprowadzonej przez Europejski Kongres Finansowy, wzięło udział ponad 30 wybitnych ekspertów, głównie z największych polskich banków, renomowanych firm konsultingowych, a także ze środowiska akademickiego. Zgodnie z prognozami ekspertów w najbliższych latach należy się spodziewać spowolnienia wzrostu gospodarczego.

Źródło: https:

Sondaż: Co ważnego wydarzyło się na świecie w 2018 r.?

Dodano: 03.01.2019 18:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W sondażu IBRiS zrealizowanym na zlecenie „Rzeczpospolitej" badani wskazują jako najważniejsze wydarzenie międzynarodowe atak rosyjskich okrętów na ukraińskie jednostki na Morzu Azowskim.

Proszę państwa - oto Ultima Thule... Jak bałwanek

Dodano: 02.01.2019 20:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy


NASA odkrywa przed nami tajemnice kolejnego ciała niebieskiego Układu Słonecznego. Dzień po historycznym przelocie sondy New Horizons obok planetoidy Ultima Thule, agencja opublikowała pierwsze dokładniejsze zdjęcie tajemniczego do tej pory obiektu, najdalszego jaki udało się kiedykolwiek próbnikowi z Ziemi odwiedzić. Badania kosmicznej skały, krążącej w obszarze tak zwanego Pasa Kuipera, około 6,5 miliarda kilometrów od Słońca, pomogą lepiej zrozumieć początki Układu Słonecznego. To z takich "okruchów" powstawały kiedyś planety i księżyce....

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone