poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem BIK  RSS
Protest Greenpeace. "Nie było bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym"

Dodano: 11.09.2019 13:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W poniedziałek aktywiści Greenpeace'u rzucili kotwicę przy terminalu węglowym w Gdańsku i uniemożliwili tym samym rozładunek transportu węgla z Mozambiku. 18 osób zostało wtedy siłą zatrzymanych, a we wtorek do prokuratury wpłynęły akta sprawy dwojga z nich. Śledczy stwierdzili jednak, że ekolodzy "nie sprowadzili bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym". Grożą im za to inne zarzuty.

Źródło: https:

Dlaczego sprowadzamy węgiel z Mozambiku?

Dodano: 10.09.2019 17:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W 2018 roku do Polski sprowadzono prawie 20 milionów ton węgla kamiennego. Zdecydowana większość trafiła do nas z Rosji, jednak na liście importowych kierunków znajdował się także Mozambik. Dlaczego Polska, która jest unijnym liderem w wydobyciu węgla kamiennego, potrzebuje surowca z Afryki?

Źródło: https:

​Onet: Do 2030 roku Polska musi zrezygnować z węgla - mówią aktywiści Greenpeace

Dodano: 10.09.2019 13:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Aktywiści Greenpeace w rozmowie z Onetem przekonują, że do 2030 roku Polska musi zrezygnować z węgla. Taka gwałtowna zmiana odbije się negatywnie na interesie lobby, które obecnie znajduje się bliżej władzy niż organizacje ekologiczne. Dyskusja wokół węgla rozgorzała na nowo, po ostatnim zatrzymaniu przez Greenpeace statku z węglem z Mozambiku, wpływającego do gdańskiego portu.

Źródło: https:

Pożegnanie z Afryką. Papież wraca do Rzymu

Dodano: 10.09.2019 12:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Papież Franciszek zakończył we wtorek sześciodniową podróż po Afryce i odleciał do Rzymu ze stolicy Madagaskaru, Antananarywy. Wcześniej odwiedził też Mozambik i Mauritius.

Źródło: https:

Aktywiści zablokowali transport węgla do portu w Gdańsku

Dodano: 09.09.2019 22:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Żaglowiec Rainbow Warrior, który należy do Greenpeace, wpłynął do portu w Gdańsku i zrzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek surowca z płynącego do Polski z Mozambiku statku - poinformowała Greenpeace Polska w przesłanym oświadczeniu. - W ubiegłym roku sprowadziliśmy 20 milionów ton węgla, który kosztował osiem miliardów złotych - przypomniał Marek Józefiak z Greenpeace.

Źródło: https:

Greenpeace protestuje w Zatoce Gdańskiej. Aktywiści zwodowali pontony

Dodano: 09.09.2019 20:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Interwencja Straży Granicznej na Zatoce Gdańskiej. Załoga należącej do Greenpeacu jednostka "Rainbow Warrior III" ogłosiła protest przeciwko transportowi węgla z Mozambiku do Polskiej.

Źródło: https:

"Wysłuchaliście cichego wołania tylu kobiet, tylu osób, które żyły we wstydzie"

Dodano: 06.09.2019 11:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pokonanie plagi AIDS nie jest niemożliwe - powiedział papież Franciszek w Maputo. W stolicy Mozambiku papież odwiedził ośrodek, gdzie leczą się chorzy, prowadzony przez rzymską dobroczynną Wspólnotę świętego Idziego wraz z miejscowym Kościołem.

Źródło: https:

"Nie pozwólcie, by wam skradziono radość". Papież w Mozambiku mówił o Eusebio

Dodano: 05.09.2019 20:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Papież Franciszek, który w czwartek składa wizytę w Mozambiku, apelował do władz kraju o "męstwo pokoju". Wyraził uznanie dla wysiłków podejmowanych na rzecz zakończenia działań zbrojnych i przestrzegał przed fanatyzmem. Spotkał się także z miejscową młodzieżą, wskazując jej jako wzór do naśladowania słynnego portugalskiego piłkarza pochodzącego z Mozambiku, Eusebio da Silvę. - Jego zamiłowanie do futbolu sprawiło, że stał się wytrwały. Marzył i szedł naprzód - przypomniał biskup Rzymu.

Źródło: https:

"Wszystkie ścieżki i znaki prowadzą do ministra sprawiedliwości. To jest bardzo poważna sytuacja"

Dodano: 21.08.2019 19:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Pani Emila była trybikiem w tej machinie (...). Ważne jest to, kto był tym szefem - mówiła w "Tak jest" w TVN24 sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", odnosząc się do organizowania hejtu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Oceniła, że "wszystkie ścieżki i znaki prowadzą do ministra sprawiedliwości". - Budzi pewne zdziwienie opieszałość prokuratury w podejmowaniu działań procesowych w tej sprawie - dodał Jarosław Onyszczuk ze Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex super omnia".

Tagi: TVN24, TVN, Doda, BIK
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone