piątek, 26 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Azja  RSS
Ferrari na cały rok

Dodano: 25.04.2019 11:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W życiu codziennym samochody z napędem na cztery koła nie jeżdżą w terenie, a supersamochody zimą stoją w garażu. Kiedy więc nadchodzi okazja żeby Ferrari pojeździć po śniegu trzeba skorzystać z wyjątkowości takiego zdarzenia.

Źródło: https:

Maleje liczba strajkujących placówek, ale ZNP i ministerstwo podają rozbieżne dane

Dodano: 17.04.2019 18:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

67 procent publicznych przedszkoli oraz ponad 60 procent szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych funkcjonuje normalnie - poinformowało w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego przyznaje, że strajkujących placówek ubywa, ale zapewnia, że jest ich więcej, niż podaje MEN. Rozbieżność, jak tłumaczy ZNP, wynika z innego sposobu liczenia.

Tagi: TVN, Gimnazja, Azja
Źródło: https:

Najwyższy kryty wodospad na świecie. Azjatyckie lotnisko zyskało klejnot

Dodano: 17.04.2019 17:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na lotnisku Changi w Singapurze, po czterech latach budowy, oficjalnie otwarto w środę Jewel (ang. Klejnot). Jest to supernowoczesny budynek w kształcie pączka, która łączy trzy terminale tego portu lotniczego, od kilku lat uznawanego za najlepszy na świecie. Koszt inwestycji to 1,25 miliarda dolarów.

Tagi: TVN, Singapur, Azja, LOT
Źródło: https:

MEN: Ponad 60 proc. szkół funkcjonuje normalnie

Dodano: 17.04.2019 15:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"Z danych przekazanych przez kuratorów oświaty od dyrektorów szkół wynika, że obecnie 67 proc. publicznych przedszkoli i ponad 60 proc. szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych funkcjonuje normalnie" - przekazało w środowym komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Źródło: https:

AMD Navi może zadebiutować na E3 2019

Dodano: 15.04.2019 19:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. Redaktorzy TweakTown podają, że rodzina Navi zostanie zapowiedziana w czasie trwania targów E3 2019. Dla AMD ma być to świetna okazja do zareklamowania swojego sprzętu wśród graczy, którzy cały czas czekają na jakąś alternatywę dla kart z rodziny Turing. Miejmy nadzieję, że otrzymamy konkurencyjny produkt, a plotki o problemach z Navi, które pojawiały się w ostatnim czasie, były fałszywe.

Źródło: https:

Strajk nauczycieli, egzaminy ósmoklasistów i kampania wyborcza w tle

Dodano: 14.04.2019 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po egzaminach gimnazjalnych – czas na egzaminacyjny maraton ósmoklasistów. Na początek test z języka polskiego. To jutro, a we wtorek – matematyka. W środę – język obcy. W tle – podobnie jak w zeszłym tygodniu – strajk nauczycieli i dyskusja o tym, ile powinni zarabiać pracownicy szkół i przedszkoli. Czym jeszcze w najbliższych dniach będą żyli politycy?

Szefowa MEN o maturach: Nie widzimy zagrożenia

Dodano: 12.04.2019 19:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska pytana w Polsat News o to, czy w związku ze strajkiem nauczycieli egzaminy dojrzałości są zagrożone, podkreśliła, że nie. "Nie widzimy zagrożenia. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od wszystkich strajkujących szkół – jest ich około 50 proc. – szkół ponadgimnazjalnych, że wszędzie zaplanowane są rady pedagogiczne na 23, 24 (kwietnia – przyp. red.)" – poinformowała. Dodała, że w wielu szkołach "rady już się odbywają"

Źródło: https:

Gimnazjaliści zmierzyli się z językami obcymi. Zobacz arkusze egzaminacyjne

Dodano: 12.04.2019 18:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W piątek odbył się egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający znajomość języków obcych. Był trzecią i zarazem ostatnią częścią obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Odbywał się w nietypowych warunkach, bo w większości szkół w Polsce trwa strajk nauczycieli. Jak poinformował Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nie było sygnałów o nieprawidłowościach.

Tagi: TVN, Gimnazja, Azja
Źródło: https:

Egzamin gimnazjalny 2019. Język niemiecki, poziom podstawowy: ARKUSZ i ODPOWIEDZI!

Dodano: 12.04.2019 12:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Egzamin z języka obcego gimnazjaliści mają już za sobą! Zdecydowana większość z nich zdecydowała się na angielski. Drugim najpopularniejszym językiem był w uczniowskich wyborach niemiecki: na RMF 24 publikujemy arkusz zadań z tego języka i propozycje odpowiedzi dla poziomu podstawowego, opracowane przez współpracujących z Interią nauczycieli!

Źródło: https:

Egzamin gimnazjalny 2019. Język angielski, poziom podstawowy: ARKUSZ i ODPOWIEDZI!

Dodano: 12.04.2019 12:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Egzamin z języka obcego gimnazjaliści mają już za sobą! Zdecydowana większość z nich zdecydowała się przystąpić do testu z angielskiego: na RMF 24 publikujemy więc arkusz z tego właśnie języka i propozycje odpowiedzi dla poziomu podstawowego, opracowane przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 57 w Lublinie!

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone