sobota, 20 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Wiadomości z tagiem Austria  RSS
Polonijne media wyróżniene nagrodą im. Macieja Płażyńskiego

Dodano: 17.04.2019 21:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Spośród 70 zgłoszeń, które wpłynęły do jury tegorocznej edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego, wyłoniono laureatów z Australii, Hiszpanii, Litwy, Polski i Wielkiej Brytanii.

Źródło: https:

Prokuratura nie uwzględniła zażalenia Birgfellnera w sprawie bezczynności

Dodano: 16.04.2019 19:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Warszawska prokuratura regionalna nie uwzględniła zażalenia złożonego przez pełnomocników Geralda Birgfellnera. Zażalenie dotyczyło bezczynności prokuratora w sprawie złożonego przez austriackiego biznesmena zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: https:

Abp Jędraszewski o kardynale Pellu: w imię pewnych reguł prawnych łamie się podstawowe prawa człowieka

Dodano: 08.04.2019 22:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Chrześcijaństwo zawsze było związane z koniecznością z jednej strony dawania świadectwa, a z drugiej strony było prześladowane - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie. Metropolita krakowski wziął udział w panelu "Czy religia jest jeszcze człowiekowi potrzebna?". - Spójrzmy na to, co wiemy o sytuacji kardynała Georga Pella z Australii. Straszne rzeczy, które mają tam miejsce. W imię pewnych reguł prawnych łamie się podstawowe prawa człowieka - mówił.

Tagi: Austria, TVN
Źródło: https:

Polski narciarz zmarł w Austrii po wypadku na stoku

Dodano: 07.04.2019 14:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


51-letni narciarz z Polski zmarł w niedzielę w szpitalu w Innsbrucku w Austrii wskutek obrażeń odniesionych w wypadku na stoku.

Źródło: https:

Do Australii zbliża się cyklon Wallace

Dodano: 06.04.2019 19:03 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Cyklon tropikalny Wallace zbliża się do północno-zachodniego wybrzeża Australii. Może przynieść ulewne deszcze. Towarzyszący cyklonowi wiatr w porywach wieje z prędkością dochodzącą do 120 kilometrów na godzinę.

Tagi: Austria, TVN
Źródło: https:

"Mam dosyć tych łgarstw". Giertych chce od prokuratora przeprosin i zadośćuczynienia

Dodano: 05.04.2019 15:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Próbuje wmówić się, że pełnomocnicy Geralda Birgfellnera w jakiś sposób działają niezgodnie z zasadami profesjonalizmu i wprowadza się w ten sposób w błąd opinię publiczną. Powiedziałem "dość", nie będzie więcej pan Święczkowski łgał na mój temat - powiedział jeden z pełnomocników Austriaka mecenas Roman Giertych. Odniósł się w ten sposób do czwartkowej wypowiedzi prokuratora krajowego w Sejmie.

Tagi: Austria, TVN, Sejm
Źródło: https:

Poseł PO pokazał zdjęcie, prokurator Święczkowski się tłumaczył

Dodano: 04.04.2019 18:03 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pan jest ostatnim, który mógłby powiedzieć o niezależnej prokuraturze - ocenił, zwracając się do prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego w Sejmie, poseł Cezary Tomczyk. Pokazał zdjęcie Święczkowskiego, które miało zostać wykonane przed siedzibą PiS w lutym, w trakcie przesłuchań dotyczących tak zwanych taśm Kaczyńskiego. - Prokurator krajowy też musi się spotykać z najważniejszymi politykami w kraju - odpowiedział Święczkowski. Mówił też, że austriacki biznesmen przesłuchiwany w tej sprawie "postąpił niezgodnie z ustawą o języku polskim", dostarczając dokumenty w innych językach.

Źródło: https:

"Upadające mity" Kaczyńskiego po wywiadzie z Birgfellnerem

Dodano: 02.04.2019 20:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mit mało przedsiębiorczego Jarosława Kaczyńskiego upadł - ocenił w "Tak jest" w TVN24 wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa (Porozumienie), odnosząc się do wywiadu z Geraldem Birgfellnerem w "Gazecie Wyborczej". Austriacki biznesmen mówi, jak wyglądały rozmowy z prezesem PiS w sprawie budowy wieżowca. - Rzeczywiście, upadł mit człowieka, który działa pro publico bono, który w polityce jest tylko po to, aby służyć narodowi - odpowiedział na te słowa Marcin Kierwiński (PO).

Tagi: Austria, TVN24, TVN
Źródło: https:

Awans prokurator od "taśm Kaczyńskiego". "Wszystko to bardzo dziwnie wygląda"

Dodano: 29.03.2019 12:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Może o to chodzi, że tak sumiennie wykonuje powierzone zadania, tak dokładnie dopytuje austriackiego przedsiębiorcę, tak gruntownie przeciąga sprawę - komentował Marcin Kierwiński z PO, odnosząc się do awansu prokurator, która prowadzi sprawę tak zwanych taśm Kaczyńskiego. Jego zdaniem "wszystko to bardzo dziwnie wygląda". Podobnie uważa szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Widocznie uznano, że jest osobą, która na awans zasługuje - przekonywał z kolei Ryszard Czarnecki z PiS.

Tagi: Austria, TVN, Dania
Źródło: https:

"Dwukrotne awizo". Giertych: Kaczyński nie odebrał wezwania, kieruję sprawę do sądu

Dodano: 27.03.2019 14:16 | 3 odsłon | 0 komentarzy

"Jarosław Kaczyński nie odebrał wezwania do zwrotu 50 tysięcy. Pomimo dwukrotnego awizo" - poinformował w środę Roman Giertych. Pełnomocnik austriackiego biznesmena Gerarda Birgfellnera zapowiedział, że przekaże sprawę do sądu.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone