niedziela, 20 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Apteki  RSS
Akcja policji w Kolonii. Mężczyzna, który wziął zakładniczkę, został ciężko ranny

Dodano: 15.10.2018 13:57 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Dwie osoby zostały poważnie ranione przez uzbrojonego mężczyznę na dworcu głównym w Kolonii w Niemczech. Jedną z nich jest zakładniczka, którą napastnik przetrzymywał na terenie apteki. Podczas akcji policji sprawca został ciężko ranny, był reanimowany. Obecnie znajduje się pod intensywną opieką medyczną.

Źródło: www.rmf24.pl

Strzelanina w Maryland. Sprawcą była kobieta

Dodano: 20.09.2018 17:12 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Co najmniej trzy osoby zginęły w czwartek w Aberdeen w stanie Maryland, gdzie kobieta zaczęła strzelać na terenie centrum dystrybucyjnego sieci aptek Rite Aid. Są też ranni. 26-letnia napastniczka zmarła w szpitalu.

Źródło: www.rmf24.pl

Raport: drożeją leki. Polacy więcej płacą w aptekach

Dodano: 29.01.2018 15:36 | 13 odsłon | 0 komentarzy

19 złotych i 2 grosze - tyle wynosiła średnia cena detaliczna leku w grudniu zeszłego roku - wynika z danych firmy badawczej PEX PharmaSequence. Według firmy, apteki podnoszą ceny, by ograniczyć spadek swoich zysków na marżach.

Źródło: tvn24bis.pl

Polacy szykują się do akcji ratunkowej pod Nanga Parbat. "Są przygotowani na każdą ewentualność"

Dodano: 26.01.2018 18:07 | 11 odsłon | 0 komentarzy


"Zespół doświadczonych himalaistów czeka w bazie pod K2. Jest tam wśród nich ratownik medyczny, jest ratownik goprowski. Pozostali uczestnicy wyprawy również przeszli szkolenia z pomocy sobie i partnerom, robienia zastrzyków, używania apteczki, sprowadzania w dół, asekuracji. To wszystko mają za sobą i są przygotowani. Muszą tylko przelecieć do bazy pod Nanga Parbat. Denis Urubko też dołączył do tej ekipy i oczekuje na możliwość przelotu" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Rodakiem Jerzy Natkański - himalaista i szef Fundacji...

Źródło: www.rmf24.pl

Spór o „aptekę dla aptekarza”. Piotrowska-Rutkowska: Ta nazwa jest myląca

Dodano: 17.05.2017 18:26 | 29 odsłon | 0 komentarzy


„To ustawa 'apteka dla pacjenta', a nie 'apteka dla aptekarza', bo apteka powinna być służebna wobec pacjenta. Nazwa 'apteka dla aptekarza' jest myląca. (…) Ta ustawa ma zapobiec koncentracji aptek, co mogłoby prowadzić do monopolizacji rynku farmaceutycznego. Jeżeli nic nie zmieni się w tej materii, to do 2020 roku apteki indywidualne przestaną istnieć” – mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Jak przekonywała, rozdrobnienie rynku jest dobrze odbierane przez pacjentów....

Tagi: MON, Apteki, RMF FM
Źródło: www.rmf24.pl

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska i Marcin Piskorski gośćmi Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Dodano: 17.05.2017 14:53 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Naszych gości - Elżbietę Piotrowską-Rutkowskę, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, i Marcina Piskorskiego ze Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET - pytamy o podpisaną przez prezydenta ustawę o tzw. "aptece dla aptekarza". Według niej, nowe placówki farmaceutyczne nie będą mogły powstawać, jeśli liczba mieszkańców na jedną aptekę jest mniejsza od 3 tysięcy, gdy właściciel ma już ich już cztery lub - co wzbudza ogromne kontrowersje - właściciel nie jest z wykształcenia farmaceutą.

Źródło: www.rmf24.pl

Gowin: Ustawa o aptekach - skandaliczna

Dodano: 17.05.2017 6:59 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Nowelizacja prawa farmaceutycznego uderza w rzecz dla mnie świętą - we własność prywatną - powiedział minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Jestem rozczarowany, że prezydent jej nie zawetował.

Źródło: www.rp.pl

Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego

Dodano: 16.05.2017 11:07 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza". Przewiduje ona m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek.

Źródło: www.rmf24.pl

Sukces protestu techników farmaceutycznych. Wywalczyli zachowanie części uprawnień

Dodano: 10.05.2017 12:30 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo Zdrowia wycofuje się z niektórych zmian dotyczących techników farmaceutycznych. To efekt spotkania protestujących z szefem resortu. Chodzi o prawo techników do wydawania pacjentom w aptekach silnych leków, między innymi na ból gardła i głowy. Protestujący liczą teraz na to, że ministerstwo wycofa się także z planów związanych z wygaszaniem ich zawodu.

"Nie oddamy naszych uprawnień!". Protest techników farmacji w Warszawie

Dodano: 10.05.2017 12:01 | 30 odsłon | 0 komentarzy


"Czujemy się ignorowani" i "Nie oddamy naszych uprawnień" - takie hasła można było usłyszeć dziś przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie. O 10 rozpoczął się tam protest kilkuset techników farmaceutycznych z całej Polski. Godzinę później grupa ubrana w białe fartuchy ruszyła w kierunku Sejmu, gdzie manifestować będzie do 14. "Chcemy nadal prowadzić apteki i sprzedawać leki. Nie zgadzamy się na likwidację naszego zawodu" - mówią jednogłośnie technicy farmaceutyczni.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone