środa, 21 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Wiadomości z tagiem Andrzej Rzepliński  RSS
Rzepliński: dymisja Piebiaka nie kończy sprawy, bo całe to ministerium to jest oranżeria

Dodano: 20.08.2019 19:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

O działalności Łukasza Piebiaka sądzę to samo, co sądzili członkowie Krajowej Rady Sądownictwa, kiedy ona była organem konstytucyjnym. On wielokrotnie kandydował do sądu okręgowego i sędziowie nie zgadzali się na to, żeby powierzyć mu funkcję sędziego okręgowego - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: https:

Rzepliński tłumaczy nagranie z politykami PO

Dodano: 15.05.2019 20:51 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński komentował w "Faktach po Faktach" nagranie z 2017 roku, na którym widać jak wraz z między innymi politykami Platformy Obywatelskiej wychodzi z warszawskiego gmachu Czytelnika, gdzie znajduje się siedziba PO. - Przyszliśmy na wysłuchanie publiczne projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Oczekiwaliśmy na profesora Adama Strzembosza, który ze względu na wiek musiał być dowieziony. Co w tym złego? Gdyby były tam biura PiS-u, to też bym wszedł - mówił Rzepliński

"Wszystko, co się dzieje w Sądzie Najwyższym i wokół niego, jest winą prezydenta Dudy"

Dodano: 01.03.2019 20:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sąd Najwyższy jest pogruchotany. Tego w Europie nikt nie może zrozumieć - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego profesor Andrzej Rzepliński.

Rzepliński: rząd przyjął do wątpiącej wiadomości decyzję TSUE

Dodano: 16.11.2018 19:20 | 16 odsłon | 0 komentarzy

To co jest, nie jest ustawą, bo było przyjęte poza wszelkim trybem konstytucyjnym - ocenił w "Tak jest" w TVN24 Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, odnosząc się do ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodał też, że po decyzji o zastosowaniu środków tymczasowych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej "nie było żadnego stanowczego oświadczenia prezydenta, czy przedstawicieli władzy ustawodawczej"

Rzepliński: miałem wrażenie, że Ziobro nie czytał tego, co podpisał

Dodano: 18.10.2018 21:04 | 16 odsłon | 0 komentarzy

- Kiedy czytałem wniosek, miałem wrażenie, że on chyba na pewno nie czytał tego, co podpisał - mówił profesor Andrzej Rzepliński w "Kropce nad i" w TVN24. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego odniósł się tym samym do wniosku Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie za niekonstytucyjną regulacji prawa europejskiego w zakresie dopuszczalności występowania przez polskie sądy z pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach dotyczących sądownictwa.

Źródło: https:

Gersdorf może stanąć przed Izbą Dyscyplinarną? "W tym trybie wojennym każdy może"

Dodano: 20.09.2018 20:57 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Co najmniej od lipca zeszłego roku jest prowadzona wojna hybrydowa przeciwko Sądowi Najwyższemu - powiedział w "Kropce nad i" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Źródło: https:

"Ziobro wpadł w panikę". Rzepliński o wniosku prokuratora generalnego do nowego TK

Dodano: 23.08.2018 19:11 | 23 odsłon | 0 komentarzy

- Prokurator generalny wpadł w panikę w związku ze sprawą, która zawisła przed trybunałem w Luksemburgu. Zamiast porządnie przygotować stanowisko rządu polskiego, to próbuje ją wyorać z rejestru spraw, które zawisły przed Luksemburgiem - mówił w "Tak jest" w TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego, profesor Andrzej Rzepliński.

"Znachorzy biorą się za reformowanie czegoś, na czym się nie znają"

Dodano: 04.08.2018 20:25 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Wyobraźmy sobie, że do reformowania służby zdrowia zabierają się jacyś naturszczycy, jasnowidze, ludzie którzy rzekomo leczą - tak zmiany przeprowadzane przez PiS w wymiarze sprawiedliwości ocenił profesor Andrzej Rzepliński. W "Faktach po Faktach" TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że "w państwach, w których przestrzegane są rządy prawa, to jest po prostu niemożliwe".

Rzepliński: Znachorzy nie znają się, biorą się za reformowanie

Dodano: 04.08.2018 20:24 | 22 odsłon | 0 komentarzy

- W każdej dziedzinie może być tak, ze znachorzy biorą się za reformowanie czegoś, na czym się nie znają. W państwach, w których przestrzegane są rządy prawa, gdzie jest demokracja konstytucyjna, to jest niemożliwe - powiedział Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, komentując wprowadzane przez PiS zmiany w wymiarze sprawiedliwości.

Rzepliński: profesor Gersdorf może być potraktowana jak protestujące w Sejmie matki

Dodano: 19.07.2018 19:46 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf powołana jest na funkcję, z której nie może być odwołana - podkreślił w "Tak jest" Andrzej Rzepliński. - Byłoby dziwne, gdyby szef instytucji organu konstytucyjnego poza okresem, kiedy bierze urlop czy jest na konferencji zagranicznej, nie przychodził codziennie do tej instytucji - dodał.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone