niedziela, 16 czerwca 2019 r.  Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Wiadomości z tagiem Andrzej Olechowski  RSS
"Minister Czerwińska, przenosząc się do NBP, ogołociła rząd z ekonomistów"

Dodano: 05.06.2019 20:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wystąpienie Donalda Tuska zrozumiałem jako próbę powiedzenia: "Słuchajcie, to da się zrobić". Niewątpliwie da się wygrać wybory, ale nikt jeszcze nie wie, jak - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były minister finansów i były szef polskiej dyplomacji, komentując wtorkowe wystąpienie przewodniczącego Rady Europejskiej. Mówił też o rekonstrukcji rządu. Jego zdaniem nowi ministrowie to "trochę takie zatkajdziury", a Teresa Czerwińska, przechodząc do NBP, "chyba ogołociła rząd z ekonomistów".

"Arogancja rządu powinna dać ludziom do myślenia"

Dodano: 18.04.2019 21:35 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Chłodna kalkulacja tu nie zadziała, tu zaczynają grać emocje i za te emocje oraz niepowodzenia, za te matury będę stanowczo winił rząd - mówił w "Faktach po Faktach" były szef MSZ i były minister finansów Andrzej Olechowski, komentując trwający w oświacie strajk. Według niego "arogancja rządu powinna dać ludziom do myślenia".

"To upokarzające, żeby tak jawnie kupować głosy"

Dodano: 24.02.2019 20:38 | 15 odsłon | 0 komentarzy

To nie jest polityka przez duże "p", to jest zdobywanie władzy za wszelką cenę - mówił w niedzielnych "Faktach po Faktach" były szef MSZ i były minister finansów Andrzej Olechowski, komentując w ten sposób obietnice wyborcze PiS, zaprezentowane podczas sobotniej konwencji partii.

Olechowski: w dziedzinie polityki gospodarczej to najbardziej niedoceniony premier w naszej historii

Dodano: 08.02.2019 20:37 | 13 odsłon | 0 komentarzy

W tych warunkach, które były, premier Jan Olszewski pokazał odpowiedzialność za państwo - powiedział w "Faktach po Faktach" minister finansów w jego rządzie Andrzej Olechowski. - Był bardzo dobrym szefem administracji. Politycznie to już jest inna sprawa - dodał.

"Ten przekaz jest skrojony pod potrzeby wyborów. Fałszywy"

Dodano: 23.12.2018 20:22 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Jestem rozdarty. Chciałbym chwalić PiS za przekaz proeuropejski, prounijny, ale nie mogę nie dostrzec tego, że ten przekaz jest skrojony pod potrzeby wyborów, wobec tego jest fałszywy - ocenił w niedzielę, w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef resortu dyplomacji i były minister finansów Andrzej Olechowski. Odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który na konwencji PiS powiedział, że Polska jest "sercem Europy".

Olechowski: Proeuropejski przekaz PiS jest fałszywy

Dodano: 23.12.2018 19:58 | 13 odsłon | 0 komentarzy

- Chciałbym chwalić PiS za przekaz proeuropejski, prounijny, ale nie mogę nie dostrzec tego, że ten przekaz jest skrojony pod potrzeby wyborów - mówił w TVN24 były szef MSZ Andrzej Olechowski.

Źródło: https:

"Zastanawiałem się, czy premier żyje w wyimaginowanym kraju"

Dodano: 02.12.2018 20:21 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Premier mówił o tym, że przeszliśmy z sytuacji niestabilnej, która była w poprzednim okresie, do stabilnej. Nie uważam, że pod rządami Platformy Obywatelskiej Polska była mniej stabilna niż jest dzisiaj - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. Komentował sobotnie wystąpienie Mateusza Morawieckiego, w którym podsumował trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Olechowski o planie "Zdzisława": to są działania w rosyjskim stylu

Dodano: 19.11.2018 20:32 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli taka myśl była i taka myśl była realizowana, to mamy do czynienia z bardzo poważną polityczną aferą - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych i były minister finansów Andrzej Olechowski. Odniósł się do afery w Komisji Nadzoru Finansowego oraz doniesień o planie mającym polegać na doprowadzeniu do upadku Getin Noble Bank należącego do Leszka Czarneckiego, a następnie na przejęciu go za bezcen.

"Wielu ludzi tęskni za azbestem jak prezydent za żarówkami"

Dodano: 23.10.2018 21:45 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli głosy eurosceptyczne, krytyczne, nieprawdziwe na temat Unii Europejskiej będą się powtarzać i nie znajdą odporu, mogą się gruntować. I wtedy może dojść do tego, do czego doszło w Wielkiej Brytanii - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ. Skomentował też środowe wystąpienie Andrzeja Dudy w Berlinie, w czasie którego prezydent mówił m.in. o "niedostatku demokracji" w Unii Europejskiej.

"Sugestia jest taka, że jak nie wybierzecie PiS-u, to nie dostaniecie pieniędzy"

Dodano: 16.09.2018 20:26 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość było zawsze co najmniej ostrożne w sprawie samorządności w Polsce. Nie lubi jej rozwoju, nie podoba im się to - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. Ocenił, że sugestia obozu rządzącego jest taka, że "jak nie wybierzecie PiS-u, to nie dostaniecie pieniędzy".

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone