sobota, 21 września 2019 r.  Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Adam Szłapka  RSS
"Zbigniew Ziobro ma obsesję budowy nowych elit, także sędziów"

Dodano: 17.09.2019 21:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zbigniew Ziobro ma obsesję budowy nowych elit, także elit sędziów. Pan Jarosław Dudzicz został zrekrutowany spośród dziesięciu tysięcy sędziów. Ziobro znalazł konkretnie takich, jacy pasują mu do obrazka, takiego człowieka, którym będzie mógł zarządzać - przekonywał w "Kropce nad i" poseł Adam Szłapka (KO), który komentował to, że w nowej Krajowej Radzie Sądownictwa znalazł się sędzia posądzany o umieszczanie antysemickich wpisów. Drugi gość programu, wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (PiS) wskazał, że w tej sprawie należy poczekać na odpowiednie ustalenia.

Źródło: https:

Piebiak wysyłał wiadomości do "Szefa". Horała: nie wykluczam, że do Ziobry

Dodano: 22.08.2019 20:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nie mam żadnych wątpliwości, że Zbigniew Ziobro wiedział o tej sprawie i nią kierował - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, odnosząc się do doniesień dotyczących organizowania przez byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka hejtu wobec sędziów. - Nie podejrzewałbym, żeby pan minister czytał prywatne komunikatory, prywatne wiadomości swoich pracowników - mówił Marcin Horała (PiS), zapytany o możliwe zaangażowanie ministra Zbigniewa Ziobry w te działania.

"Polacy rozumieją, że nie ma formacji, które składałyby się z aniołów"

Dodano: 13.08.2019 20:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polacy rozumieją, że nie ma formacji, które składałaby się z aniołów, które nie miałyby drobnych potknięć. Sprawa lotów Marka Kuchcińskiego pokazała bardzo wysoki standard w Prawie i Sprawiedliwości - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Horała (PiS), odnosząc się do wyników najnowszego sondażu partyjnego dla "Faktów" TVN i TVN24. Adam Szłapka (PO-KO) zauważył, że po aferze Lwa Rywina "przez bardzo długi czas lewicowe rządy też nie miały żadnego odbicia w sondażach". - Potem nastąpiło tąpnięcie. Wśród wyborców zaczyna się zauważanie tego, że PiS po prostu kłamie - ocenił.

Źródło: https:

"Nie ma się co łamać, trzeba ostro pracować"

Dodano: 15.07.2019 21:23 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- Z tego sondażu ewidentnie wynika, że nie ma jakiegoś zaufania do opozycji, bez względu na to, jaka będzie konfiguracja - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda (PiS), odnosząc się do najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24 poparcia dla partii politycznych. - Lepsza jest szersza koalicja i to jest przede wszystkim sygnał dla PSL-u, że im szerzej pójdziemy, tym mamy większe szanse - ocenił Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Źródło: https:

"Musimy teraz zakasać rękawy i ostro pruć do przodu"

Dodano: 09.06.2019 20:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

- To jest taki moment, że trzeba pokazać, że budujemy trzon koalicji - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Skomentował w ten sposób decyzję o utworzeniu wspólnego klubu parlamentarnego z Platformą Obywatelską. Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk podkreślał, że Zjednoczona Prawica przed wyborami parlamentarnymi nie zmieni swojej "strategii".

Zanim został ministrem, mówił o karcie LGBT i "oddawaniu dzieci pedofilom". Politycy komentują

Dodano: 05.06.2019 15:48 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nowy minister edukacji Dariusz Piontkowski, oceniając w marcu kartę LGBT, stwierdził, że to "próba seksualizacji dzieci na siłę" i "wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom". Te słowa komentowali w środę politycy. Adam Szłapka z Nowoczesnej stwierdził, że Piontkowski to "skrajny fundamentalista". Zdaniem europosła PiS Ryszarda Czarneckiego jedna wypowiedź nie może przekreślać "fachowego przygotowania" ministra.

Źródło: https:

"Wolność i równość to piękne słowa, ale nie zapełniają kieszeni tak, jak propozycje PiS-u"

Dodano: 02.06.2019 13:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W następnej kampanii wyborczej trzeba mówić o konkretach: w jakiej zapaści jest służba zdrowia, w jakim stanie jest edukacja, jaka jest sytuacja w policji - stwierdził Adam Szłapka z Nowoczesnej, odnosząc się do wyniku Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości ocenił z kolei, że jego partii "najlepiej wychodzi bycie wiarygodnym i to jest klucz do sukcesu".

"Duży projekt, który może wygrać jesienią". Przymiarki do integracji PO i Nowoczesnej

Dodano: 31.05.2019 18:35 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Sławomir Neumann, szef klubu Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska, zadeklarował się w piątek jako zwolennik zacieśnienia współpracy między PO i Nowoczesną, a w przyszłości dalszej integracji obu ugrupowań. - Integracja pozwala iść w duży projekt, który może wygrać jesienne wybory parlamentarne - powiedział polityk PO. Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka mówił w piątek o rozmowach na temat powrotu do idei Koalicji Obywatelskiej, która "bardzo dobrze się sprawdziła".

"PiS-owi wyraźnie pali się grunt pod nogami"

Dodano: 21.05.2019 19:52 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- Nie chciałbym, żeby ktokolwiek z opozycji uczestniczył w hucpie, która ma na celu rozmycie sprawy i krycie pedofilii w Kościele - ocenił w "Tak jest" w TVN24 poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, odnosząc się do wtorkowej zapowiedzi powołania państwowej komisji do badania "wszystkich przypadków pedofilii". Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak poinformował, że "najprawdopodobniej" to nie ten resort będzie pracował nad ustawą mającą uregulować zasady funkcjonowania komisji.

Źródło: https:

Nowoczesna chce komisji ws. agencji na Podkarpaciu

Dodano: 06.05.2019 11:27 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka łożył wniosek o zwołanie Komisji ds. Służb Specjalnych w związku z informacjami o taśmach nagranych w agencjach towarzyskich na Podkarpaciu.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone