niedziela, 23 września 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wiadomości z tagiem Adam Szłapka  RSS
"PiS nie jest najwyższym interpretatorem traktatów europejskich"

Dodano: 28.08.2018 20:32 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- W polskim żywotnym interesie jest bycie częścią silnej Unii Europejskiej a traktaty interpretuje Trybunał Sprawiedliwości. Nie ma innej instancji, która może to zrobić, a na pewno nie jest nią komitet polityczny PiS-u - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Gośćmi drugiej części programu byli Karol Karski eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Szłapka poseł Nowoczesnej.

McCain pisał, że Polska robi "krok wstecz dla demokracji". Szłapka: PiS robi kolejny

Dodano: 26.08.2018 16:34 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W lipcu ubiegłego roku, kiedy Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym, John McCain - zmarły w niedzielę amerykański senator - napisał na Twitterze, że to "krok wstecz dla demokracji". Do tego wpisu odnieśli się goście "Ławy Polityków" w TVN24. - Robicie kolejny krok wstecz - mówił Adam Szłapka z Nowoczesnej, zwracając się do posła Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Kownackiego.

Źródło: https:

"Jesteśmy w momencie absolutnego chaosu prawnego i PiS bierze za to odpowiedzialność"

Dodano: 26.08.2018 13:12 | 4 odsłon | 0 komentarzy

KRS można określić jako Krajowa Rada Ziobrownictwa, bo jest to instrument polityczny Zbigniewa Ziobry - mówił w "Ławie Polityków" w TVN24 Adam Szłapka z Nowoczesnej. Odniósł się do procedury wyboru sędziów do Sądu Najwyższego przez nową Krajową Radą Sądownictwa. Podkreślił, że jesteśmy w "momencie absolutnego chaosu prawnego". - To farsa, która nie ma nic wspólnego z rzetelnym obsadzaniem stanowisk - dodał Borys Budka z PO.

Źródło: https:

"Premier Australii nie chce tracić czasu z ludźmi, którzy go wystawili do wiatru"

Dodano: 20.08.2018 17:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- To wygląda tak, jakby ktoś z prezydenta Dudy i ministra Błaszczaka sobie zażartował. Zapalili się do sprawy i dopiero premier Morawiecki sprowadził ich na ziemię - skomentował zamieszanie wokół zakupu fregat poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Polska delegacja z prezydentem i szefem MON przebywa w Australii, gdzie miała rozmawiać o okrętach typu Adelaide.

Źródło: https:

"Kaczyński wystraszył się konsolidacji opozycji"

Dodano: 16.08.2018 19:57 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Chcieliście obejść rozwiązanie proporcjonalności wyborów zapisane w konstytucji i w prawie europejskim, a może tylko postraszyć ojca Tadeusza Rydzyka i Antoniego Macierewicza - mówił w "Tak jest" poseł Adam Szłapka (Nowoczesna) do posła Waldemara Budy (PiS) o zmienionej przez Prawo i Sprawiedliwość ordynacji do europarlamentu. W czwartek prezydent ją zawetował.

Poseł znów pyta o auta od bezdomnego dla o. Rydzyka

Dodano: 02.08.2018 20:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Adam Szłapka zwrócił się do Prowincji Warszawskiej Zakonu Redemptorystów, do którego należy o. Tadeusz Rydzyk z prośbą o udostępnienie informacji publicznej na temat dwóch samochodów, które - według wypowiedzi samego o. Rydzyka - duchowny miał otrzymać od bezdomnego.

Źródło: https:

Wiceminister sprawiedliwości: Gersdorf jest byłym pierwszym prezesem

Dodano: 12.07.2018 20:50 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Profesor Małgorzata Gersdorf nie jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Jest sędzią w stanie spoczynku - uznał w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że prawa i obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego przejął sędzia z najdłuższym stażem, czyli Józef Iwulski. - Konstytucja mówi wprost: pierwszy prezes Sądu Najwyższego ma sześcioletnią kadencję - podkreślił z kolei poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości: nie widzę powodu, by interweniować w Sądzie Najwyższym

Dodano: 05.07.2018 20:32 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wydaje się, że ta sytuacja się sama rozwiąże. Pani Gersdorf - zdaje się - od poniedziałku udaje się na urlop - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak. Stwierdził, że Małgorzata Gersdorf nie jest już sędzią w stanie czynnym, w związku z tym nie może być pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. - Konstytucja mówi wyraźnie. Pierwszy prezes Sądu Najwyższego ma sześcioletnią kadencję - zaznaczył z kolei poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

"Powinniśmy wiedzieć, czy Kaczyński może podejmować decyzje"

Dodano: 20.05.2018 8:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- W PiS zacięły się jakieś procesy decyzyjne. Gdzieś jest niedrożność podejmowania decyzji - mówił w Polsat News poseł Nowoczesnej Adam Szłapka pytany o to, czy media powinny informować o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: www.rp.pl

Poseł Nowoczesnej do Kuchcińskiego: Będzie spacerniak

Dodano: 18.05.2018 14:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy

"Pana po kadencji nikt aż tak nie potraktuje. Spacer na spacerniaku to prawo człowieka" - pisze na Twitterze do Marka Kuchcińskiego poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone