czwartek, 17 stycznia 2019 r.  Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
Wiadomości z tagiem Adam Glapiński  RSS
Glapiński zalecał "zimny prysznic". Gowin: nie potrzebuję takich technik relaksacyjnych

Dodano: 11.01.2019 15:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Gowin powinien dwa razy wziąć głęboki oddech, a jak to nie pomoże, to zimny prysznic - mówił prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Tak zareagował na wypowiedzi wicepremiera o zarobkach w NBP. Na środowe słowa Glapińskiego odpowiedział w piątek Gowin. - Jestem nienormalnie opanowany, nienormalnie spokojny. Nie potrzebuję takich technik relaksacyjnych - zapewnił.

Źródło: https:

Glapiński odpowiada Gowinowi: radziłbym, żeby dwa razy oddech wziął

Dodano: 09.01.2019 18:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Gowin nie powinien wypowiadać się na temat Narodowego Banku Polskiego, bo "tworzy pewne zamieszanie" - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński. Odpowiedział w ten sposób wicepremierowi i ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego, który komentował informacje o zarobkach w NBP.

Źródło: https:

Prezes NBP o "seksistowskim pastwieniu się nad dwoma matkami", dymisji i Radomiu

Dodano: 09.01.2019 17:59 | 1 odsłon | 0 komentarzy

To była comiesięczna konferencja prasowa Rady Polityki Pieniężnej i inna od poprzednich. Obecny na niej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński odpowiadał na wiele pytań. Mówił o "seksizmie", "zimnym prysznicu" dla Jarosława Gowina i znalazł nawet czas na poprawianie "niewłaściwego słownictwa feministycznego". Prezentujemy jego najciekawsze wypowiedzi.

Źródło: https:

Adam Glapiński: W NBP płacimy dobrze, ale wymagamy bardzo dużo

Dodano: 09.01.2019 17:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Płacimy dobrze, ale wymagamy także bardzo dużo" - mówi prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Dodaje, że jest za jawnością płac, ale prawo nie pozwala na ujawnienie zarobków. "Ustawę o jawności wynagrodzeń w NBP podpisze obydwoma rękoma; ale trzeba tej ustawy, żebym mógł to zrobić" - podkreślił.

Źródło: https:

Glapiński: Wojciechowska? 14 dyrektorów tak zarabia

Dodano: 09.01.2019 16:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Niezachwiana jest dobra opinia nt. NBP. Nikogo plotki nie obchodzą, poza Polską. To normalne, tak jak plotki dotyczące tego, co się dzieje w Bundesbanku nikogo nie obchodzą poza Niemcami. Nie ma żadnych poważnych spraw - powiedział na Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego, pytany o zamieszanie w ostatnich dniach wokół NBP. Pytany o swoją dymisję stwierdził, że "nic się nie dzieje" i dodał, że "Martyna Wojciechowska jest wśród 14 dyrektorów w NBP, którzy zarabiają podobnie".

Źródło: https:

W obozie władzy zmienia się ton wobec Glapińskiego

Dodano: 07.01.2019 15:27 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przez wiele dni temat zarobków asystentek prezesa NBP Adam Glapińskiego był raczej omijany przez polityków obozu rządzącego. Teraz się to zmieniło. Nowy ton to domaganie się wyjaśnień. I nie tylko.

Źródło: https:

"Czuję się świetnie". Prezes NBP przesłuchany

Dodano: 03.01.2019 20:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński pojawił się w czwartek w katowickiej prokuraturze. Był przesłuchiwany jako świadek w śledztwie, w którym podejrzanym o przekroczenie uprawnień jest były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski.

Źródło: https:

Szef NBP w prokuraturze w związku z aferą wokół b. szefa KNF

Dodano: 03.01.2019 13:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 5 godzin trwało przesłuchanie prezesa NBP w Prokuraturze Krajowej w Katowicach. Prof. Adam Glapiński jako świadek odpowiadał na pytanie śledczych w związku z aferą w Komisji Nadzoru Finansowego. Po wyjściu z prokuratury niewiele powiedział czekającym na niego dziennikarzem. "Wszyscy jesteśmy zainteresowani tym, żeby to wszystko zostało dogłębnie zbadane" - oświadczył.

Jaki o wniosku NBP: sąd nie powinien się zgodzić

Dodano: 05.12.2018 20:43 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Adam Glapiński ma prawo korzystać z uprawnień takich, jak każdy inny obywatel - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, komentując wniosek NBP do sądu o usunięcie z mediów publikacji wiążących NBP i Adam Glapińskiego z aferą KNF. Dodał jednak, że on sam takiej decyzji "nigdy by nie podjął". Jaki uznał też, że "sąd na taki wniosek nie powinien się zgodzić".

Źródło: https:

Część dziennikarzy niewpuszczona na konferencję NBP

Dodano: 05.12.2018 20:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W żaden sposób nie chcemy ograniczać wolności słowa, ale musimy chronić Narodowy Bank Polski - mówił prezes NBP Adam Glapiński, odpowiadając na pytanie o powody złożenia pozwów, mających wstrzymać publikacje wiążące NBP i jego samego ze sprawą KNF. Dziennikarze pytali również, dlaczego niektórzy przedstawiciele mediów nie zostali wpuszczeni na środową konferencję prasową. Według działu prasowego NBP, za późno złożyli wnioski o akredytację. - Nie mamy żadnego trupa w szafie, wszystko jest otwarte - zapewniał prezes Glapiński.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone