sobota, 22 września 2018 r.  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Wiadomości z tagiem ABS  RSS
Sędzia rysuje obrazki satyryczne. Interesuje się nim rzecznik dyscyplinarny

Dodano: 21.09.2018 18:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sędzia Arkadiusz Krupa zabawnymi rysunkami własnego autorstwa publikowanymi między innymi w internecie pokazuje absurdy prawa i polityki. Pracą sędziego Sądu Rejonowego w Łobzie zainteresował się rzecznik dyscyplinarny. Wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące jego orzecznictwa z okresu od stycznia 2015 do końca sierpnia 2018 roku.

Tagi: Internet, TVN, ABS
Źródło: https:

Sasin o kontrowersyjnych słowach premiera: Retoryka wiecowa

Dodano: 21.09.2018 18:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Jest pewna retoryka wiecowa i jest ona absolutnie prawdziwa" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jacek Sasin - szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, pytany o słowa premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące budowy dróg i mostów za czasów koalicji PO-PSL. "Coś tam robili" - ocenił gość Marcina Zaborskiego. "Wydano ok. 5 mld złotych na drogi. Marnie to wypada, jak się na 8 lat podzieli" - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

We wrześniu salony świecą pustkami

Dodano: 20.09.2018 13:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po rewelacyjnym sierpniu polski rynek nowych aut we wrześniu poleciał w dół. W porównaniu z sierpniem, w którym rejestracje osobówek poszybowały do poziomu 56,7 tys. sztuk, wrzesień może być o blisko połowę słabszy.

Źródło: https:

Schetyna: Import węgla z Rosji zagraża bezpieczeństwu Polski

Dodano: 19.09.2018 20:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Rosnący import rosyjskiego węgla zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski, niszczy przyszłość śląskich kopalń i Śląska jako regionu - ocenił w Katowicach podczas posiedzenia gabinetu cieni Platformy Obywatelskiej jej lider Grzegorz Schetyna. "Import rosyjskiego węgla to kwestia absolutnie strategiczna, dotycząca bezpieczeństwa energetycznego, a także państwowego. Wzrost tego importu (postępuje) z roku na rok - z 7 mln ton w 2016 r., ponad 8 mln ton w zeszłym roku, teraz jest dobrze ponad 5 mln ton i te liczby są coraz większe" -...

Nvidia: GeForce RTX 2070 to minimum do zapewnienia dobrej jakości ray tracingu

Dodano: 18.09.2018 23:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Słabsze karty mogą być po prostu za słabe. Serwis PCGamesN przeprowadził krótki wywiad z Tomem Petersenem z Nvidii, a tematem była technika śledzenia promieni. Przedstawiciel firmy z Santa Clara podzielił się ciekawą obserwacją, która może rzucać światło na to, jak wyglądać będą kolejne produkty z rodziny RTX 20.

Michalczewski skazany. "Nigdy żony nie uderzyłem. A że się wyzywamy?"

Dodano: 17.09.2018 15:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Dariusz Michalczewski uznany za winnego naruszenia nietykalności cielesnej swojej żony i znieważenia jej - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Wyrok ws. zajścia z grudnia 2016 roku zapadł właśnie w sądzie w Gdańsku. Były bokser ma zapłacić 3 tysiące złotych grzywny. On sam tuż po ogłoszeniu wyroku powiedział dziennikarzom, że "to jest jakiś absurd", i zapewniał, że nigdy nie uderzył swojej żony. Pytany, co w takim razie wydarzyło się 21 grudnia 2016, odparł: "Pokłóciliśmy się. Żona pocięła mi dowód - ja wyjeżdżałem akurat - a ja rzuciłem...

Źródło: www.rmf24.pl

Bielan: Boty? Zaraz napiszą, że kampanię wygrali kosmici

Dodano: 16.09.2018 1:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Mieliśmy kilka tygodni temu publikacje sugerujące, że za zwycięstwem Andrzeja Dudy i PiS-u stali Rosjanie, chociaż nie ma na to nawet cienia dowodów. Opozycja - Platforma Obywatelska przede wszystkim - i związane z nią media osiągają już naprawdę szczyty absurdów - mówił w RMF FM wicemarszałek Senatu Adam Bielan komentując publikację "Gazety Wyborczej" i Radia Zet.

"Każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie"

Dodano: 15.09.2018 15:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej w Zielonej Górze podkreślał wagę wiarygodności w życiu publicznym. Zaznaczył, że sprzyjają temu kontrole, bo - jak dodał - "każda władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie".

Źródło: https:

Woda porywała budynki i samochody. Olivia uderzyła w Hawaje

Dodano: 13.09.2018 20:58 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przez hrabstwo Maui na Hawajach przeszła burza tropikalna Olivia. Deszcz był tak intensywny, że wylały rzeki. Woda porwała domy i samochody. Kilka tysięcy odbiorców zostało bez prądu.

Źródło: https:

Sekretarz generalny ONZ krytykuje Węgry. Budapeszt mówi o "zemście"

Dodano: 13.09.2018 18:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jako "zemstę sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa" określił szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto fakt, że w nowym raporcie ONZ Węgry wymieniono wśród krajów nękających obrońców praw człowieka. Szijjarto powiedział na konferencji prasowej, że Węgry znalazły się na liście, na której absolutnie nie powinny się znaleźć.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone