środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Śledztwa  RSS
"Materiał poglądowy dla prokuratury". Posłowie przedstawiają "układ Kaczyńskiego"

Dodano: 19.02.2019 16:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Posłowie PO-KO ponownie zaapelowali o utajnienie najbliższego posiedzenia Sejmu i przedstawienie na nim przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro informacji na temat śledztwa dotyczącego spółki Srebrna. Zaprezentowali tablicę zatytułowaną "Układ Kaczyńskiego". Poseł Marcin Kierwiński podkreślił, że jest to "materiał poglądowy dla prokuratury".

Źródło: https:

Sprawa naruszenia nietykalności cielesnej "obywatelek RP" wraca do prokuratury

Dodano: 13.02.2019 17:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Warszawski sąd rejonowy uchylił w środę postanowienie o umorzeniu śledztwa dotyczącego między innymi naruszenia nietykalności cielesnej 13 uczestniczek kontrmanifestacji wobec marszu narodowców w 2017 roku, zorganizowanej przez Obywateli RP. Przekazał sprawę prokuraturze do ponownego rozpoznania.

Tagi: TVN, Śledztwa
Źródło: https:

Jabrzyk: to, że podpisy pod listami poparcia Andruszkiewicza były sfałszowane, to fakt

Dodano: 10.02.2019 19:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Zadziwiające jest oświadczenie Prokuratury Krajowej, którą próbuje budować taką fasadę, że niby Prokuratura nie miała kontroli nad postępowaniem - komentował w TVN24 reporter "Superwizjera" Jarosław Jabrzyk, odnosząc się do stanowiska PK w sprawie śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, to, "że podpisy pod listami poparcia dla Adama Andruszkiewicza były sfałszowane, to jest fakt".

Źródło: https:

"Pięć lat prowadzenia postępowania o fałszowaniu podpisów to swoisty rekord"

Dodano: 10.02.2019 16:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Mam nadzieję, że śledztwo wyjaśni wszystkie okoliczności, dlaczego to tak długo trwało, czy nie było tam jakichś działań, które mogłyby być działaniami o znamionach przestępstwa - ocenił w rozmowie z TVN24 były prokurator krajowy i były szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Odniósł się w ten sposób do ustaleń dziennikarzy "Superwizjera" w sprawie wiceministra Adama Andruszkiewicza i śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, "pięć lat prowadzenia postępowania to swoisty rekord, już sięgający prawie księgi Guinnessa".

Źródło: https:

"Istotą rzeczy jest ręczne sterowanie i polityczna prokuratura"

Dodano: 10.02.2019 13:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Państwo wykorzystuje cały aparat, żeby chronić Adama Andruszkiewicza - oświadczył w "Kawie na Ławę" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Goście programu komentowali reportaż "Superwizjera" o blokowaniu śledztwa w sprawie fałszowania podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku i roli w tym wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - To podejrzenie podejrzenia, bo na razie jeszcze prokuratura nic nie ustaliła - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.

Źródło: https:

Prokuratura Krajowa po reportażu "Superwizjera": trwa postępowanie dyscyplinarne

Dodano: 10.02.2019 7:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Trwa postępowanie dyscyplinarne dotyczące zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa w sprawie sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli jaką miałby w tym odegrać poseł Adam Andruszkiewicz - przekazała w sobotę Prokuratura Krajowa. To odpowiedź na reportaż "Superwizjera" wyemitowany w TVN24.

Źródło: https:

"Musieli fałszować te listy, bo inaczej nie mogliby kandydować"

Dodano: 08.02.2019 12:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prawie 300 podpisów na listach poparcia Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku zostało sfałszowanych - tak wynika z ustaleń prokuratury. Organizacją kierował wtedy Adam Andruszkiewicz, który niedawno został wiceministrem cyfryzacji. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do świadków i dokumentów prokuratury, które obciążają wiceministra. Mimo to Andruszkiewicz nigdy nie został nawet przesłuchany, a to i inne śledztwa dotyczące narodowców - stanęły w miejscu.

Źródło: https:

Śledztwa komisarza Brunetti hitem w Romance TV. Co w lutym?

Dodano: 06.02.2019 18:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pod koniec 2018 roku kanał Romance TV rozpoczął emisję serii na podstawie kryminałów Donny Leon. Przygody komisarza Brunetti okazały się przebojem zimowej ramówki stacji. W lutym widzowie będą mogli zobaczyć kolejne premierowe śledztwa komisarza Brunettiego, z urokliwą wenecką architekturą w tle.

Źródło: feedproxy.google.com

Żona Pawła Adamowicza złożyła zażalenie w sprawie "politycznych aktów zgonu"

Dodano: 05.02.2019 16:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Do gdańskiej prokuratury dotarło szóste zażalenie dotyczące umorzenia śledztwa w sprawie "politycznych aktów zgonu" wystawionych prezydentom 11 polskich miast przez Młodzież Wszechpolską. Skargę złożyła Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jednego z polityków, wobec których taki "akt zgonu" został w 2017 roku wydany.

Źródło: https:

Żona Pawła Adamowicza złożyła zażalenie ws. "politycznych aktów zgonu"

Dodano: 05.02.2019 15:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Do gdańskiej prokuratury dotarło szóste zażalenie dot. umorzenia śledztwa ws. "politycznych aktów zgonu", wystawionych przez Młodzież Wszechpolską prezydentom 11 polskich miast. Skargę złożyła żona zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone