niedziela, 20 stycznia 2019 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Łapówki  RSS
Ujawnił wielką korupcyjną aferę, stracił wszystko. "Konsekwencje były dramatyczne"

Dodano: 24.11.2018 21:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Po 10 latach od ujawnienia wielkiej korupcji ci, którzy brali i wręczali łapówki nadal nie usłyszeli prawomocnych wyroków. Za to Marian Kulig, który pomógł w wykryciu afery przy przetargach na sprzęt medyczny stracił nie tylko swój majątek, ale też zdrowie. Reportaż Roberta Sochy "Sygnalista i jego upadek" w "Superwizjerze".

Źródło: https:

"Sygnalista i jego upadek". Reportaż "Superwizjera" w sobotę na antenie TVN24

Dodano: 23.11.2018 14:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Transakcje warte miliony, łapówki sięgające setek tysięcy złotych i dotkliwie ukarany człowiek, który ujawnił proceder. Marian Kulig, który pomógł w wykryciu korupcji przy przetargach na sprzęt medyczny, po latach okazuje się najdotkliwiej ukaranym w tej sprawie. Ci którzy łapówki brali i wręczali, nadal nie usłyszeli prawomocnych wyroków. O tym, jak państwo dba o ujawniających przestępstwa korupcyjne - już jutro w reportażu Roberta Sochy "Sygnalista i jego upadek" o godzinie 20 na antenie TVN24.

Źródło: https:

Areszt dla policjantów drogówki z Żor. Za łapówki przymykali oczy na wykroczenia kierowców

Dodano: 23.08.2018 14:58 | 10 odsłon | 0 komentarzy


​6 policjantów z Żor tymczasowo aresztowanych. Taką decyzję podjął sąd w Gliwicach. W środę prokuratura postawiła im zarzut brania łapówek od kierowców, którzy łamali przepisy drogowe. Ponieważ podejrzanym grozi nawet do 10 lat więzienia i zdaniem prokuratury mogliby utrudniać śledztwo, śledczy złożyli wniosek o tymczasowy areszt. Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Źródło: www.rmf24.pl

Sześciu policjantów drogówki z zarzutami korupcji. "Po trzy tysiące złotych od kierowców"

Dodano: 22.08.2018 15:53 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Policjanci z drogówki mieli przez cztery lata na ruchliwych drogach brać łapówki od kierowców. Wedle prokuratury, kierowcy którzy złamali przepisy drogowe, dawali policjantom nawet trzy tysiące złotych w zamian za niekaranie. Sześciu funkcjonariuszy usłyszało zarzuty.

Źródło: https:

CBA zatrzymało mężczyzn, którzy mieli korumpować prezydenta Gdańska. "Nie przyjąłem łapówki"

Dodano: 20.08.2018 12:55 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Przełom w śledztwie w sprawie prezydenta Gdańska. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, agenci CBA zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli skorumpować Pawła Adamowicza. Sprawa ma związek z kupnem przez samorządowca kilku mieszkań na jednym z osiedli w Gdańsku. Adamowicz miał je nabyć po zaniżonej cenie. Prokuratura Krajowa potwierdziła, że CBA na polecenie dolnośląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymało dwóch mężczyzn pod zarzutem korupcji znacznej wartości "osoby pełniącej funkcje publiczną".

Źródło: www.rmf24.pl

Były prezydent Tarnowa stawił się w więzieniu. Ma tam spędzić trzy lata

Dodano: 11.06.2018 15:14 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, skazany prawomocnie na 3 lata więzienia za przyjęcie 70 tys. zł łapówki, stawił się w poniedziałek w Zakładzie Karnym w Tarnowie w celu odbycia kary. Wcześniej sądy dwóch instancji i Sąd Najwyższy odmówiły mu odroczenia wykonania tej kary.

Źródło: https:

Oszustwa i łapówki. "Masa" usłyszał zarzuty, jest wniosek o areszt

Dodano: 17.05.2018 19:08 | 33 odsłon | 2 komentarzy

Wyłudzenia kredytów bankowych, łapownictwo i powoływanie się na wpływy w policji zarzuciła prokuratura świadkowi koronnemu Jarosławowi Ł., o pseudonimie Masa. Zarzuty usłyszało także pięć innych osób, w tym funkcjonariusz policji i urzędnik celno-skarbowy z Łodzi.

Źródło: https:

Dożywocie dla największego z "tygrysów" za olbrzymie łapówki

Dodano: 08.05.2018 14:39 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Były prominentny dygnitarz Komunistycznej Partii Chin Sun Zhengcai, do niedawna typowany na najwyższe stanowiska w kraju, został we wtorek skazany na dożywocie za przyjęcie blisko 27 milionów dolarów łapówek – zdecydował sąd w Tiencinie na północy Chin.

Źródło: https:

Reforma Kodeksu karnego. Kary m.in. za cofanie licznika

Dodano: 25.04.2018 15:31 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Walka z nieuczciwymi pożyczkodawcami, surowsze kary za przestępstwa internetowe, łapówki i cofanie liczników samochodów oraz walka z aferzystami gospodarczymi - takie zmiany zakłada reforma Kodeksu karnego, które przedstawił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Marcin Warchoł.

Źródło: tvn24bis.pl

100 tys. złotych łapówki miał wręczyć Stanisławowi Gawłowskiemu biznesmen Bogdan K.

Dodano: 13.04.2018 16:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Sto tysięcy złotych miał wręczyć posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu Bogdan K. - zatrzymany w piątek rano przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Biznesmen, który był podejrzanym w zachodniopomorskiej aferze melioracyjnej - usłyszał nowe zarzuty. Z kolei polityk PO od kilku godzin jest przesłuchiwany w szczecińskiej delegaturze Prokuratury Krajowej.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone