czwartek, 18 stycznia 2018 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Zwierzęta  RSS
Pysk wystający spod lodu – tak aligatory walczą o przeżycie na mrozie

Dodano: 12.01.2018 12:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawdziwi geniusze przetrwania! Mróz i aligatory?! Przecież to zwierzęta ciepłolubne! Cóż, pozory mylą. Kiedy zamarzało bagno, aligatory zastygły, wystawiając końcówki pysków ponad lód. Dzięki temu przetrwały (tak!) mrozy. Bo kiedy na przełomie grudnia i stycznia w Europie triumfy święciła jesienna aura, za Oceanem temperatura spadła gdzieniegdzie nawet poniżej -40 st. Celsjusza i rozpętały się potężne [...]

Źródło: https:

Uwielbiają pieszczoty i drapanie. W poznańskim zoo powiększyła się rodzina tapirów

Dodano: 16.06.2017 18:00 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W poznańskim zoo na świat przyszła samica tapira. Na imię ma Bulwa. Na wybieg wyjdzie najwcześniej za trzy tygodnie. - Jak prawie wszystkie nasze zwierzęta, urodziła się w czasie ogromnej burzy – mówi Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy ogrodu.

Źródło: www.tvn24.pl

Sąd zdecyduje, czy będzie śledztwo ws. polowania z udziałem ministra środowiska

Dodano: 16.06.2017 12:01 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Prokuratura nie chciała śledztwa, więc zdecyduje o nim sąd. Chodzi o odstrzał kilkuset bażantów, w którym w lutym brał udział minister środowiska Jan Szyszko. Były to zwierzęta wyhodowane i wypuszczone z klatek tuż przed polowaniem. Wcześniej na śledztwo nie zgodziła się Prokuratura Rejonowa w Toruniu, ale wpłynęło zażalenie na tę decyzję.

Źródło: www.rmf24.pl

To oksytocyna każe matce bronić potomstwa

Dodano: 13.06.2017 18:01 | 21 odsłon | 0 komentarzy


W obliczu zagrożenia, wszelkie zwierzęta podejmują natychmiastową decyzję by uciekać lub się ukryć. Jeśli jednak zagrożenie dotyczy młodych, ich rodzice reagują inaczej, starają się je bronić. Badacze z Champalimaud Centre for the Unknown w Lizbonie postanowili sprawdzić, co za tym stoi, jaki mechanizm w mózgu za to odpowiada. Wyniki ich badań, opublikowane w czasopiśmie "eLife" wskazują, że decydujące znaczenie ma hormon miłości, oksytocyna, wydzielany w odpowiadającym za reakcje emocjonalne ciele migdałowatym.

Źródło: www.rmf24.pl

Uwaga, łosie na S10 w Kujawsko-Pomorskiem

Dodano: 13.06.2017 12:02 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Cztery łosie chodzą po drodze S10 - zaalarmował nas na Gorąca Linię RMF FM słuchacz. "Zwierzęta nie mogą się wydostać z pasa drogi, gdyż jest to odcinek doprowadzający do autostrady A1" - napisał w mailu do nas. Przesłał także zdjęcia.

Stodoła w ogniu, zawalił się dach. Ewakuacja zwierząt

Dodano: 12.06.2017 13:12 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Spłonęła stodoła w Pszowie (Śląskie). W budynku były zwierzęta, część z nich udało się uratować. Informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Źródło: kontakt24.tvn.pl

Tam rodzi się miłość...

Dodano: 31.05.2017 21:02 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Neurolodzy z Uniwersytetu Emory odkryli... tajemnicę miłości. W mózgu samic norników preriowych odkryli kluczowe połączenie dwóch rejonów, w tym centrum nagrody, które sprzyja pojawieniu się więzi między osobnikami. Norniki uznaje się za zwierzęta wiążące się w pary na całe życie, odkryty mechanizm może tłumaczyć, jak taka więź się tworzy. Praca, która może pomóc także w terapii ludzkich problemów, dotyczacych kontaktów społecznych, zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu na łamach czasopisma "Nature". Na razie pojawiła się na stronie...

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone