niedziela, 18 marca 2018 r.  Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
Wiadomości z tagiem Zbigniew Ziobro  RSS
Dyskusja o sędziach. "Każdą sytuację trzeba ocenić, nie można tego robić z automatu"

Dodano: 17.03.2018 22:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział w sobotę zmiany w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu. Dyskutowali o tym goście Piotra Marciniaka w programie "Babilon" w TVN24 BiS. - Ta ustawa jest tylko i wyłącznie po to, żeby uznaniowo można było znaleźć na każdego sędziego zarzut i usunąć go z automatu - komentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Jeżeli sędzia dopuszcza się czynu zabronionego, traci kwalifikacje moralne, żeby oceniać inne osoby i wydawać wyroki - dodawała Katarzyna Piekarska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Źródło: https:

Spór o KRS i prezes Gersdorf. Ziobro mówi o "odpowiedzialności", opozycja o "hochsztaplerce"

Dodano: 17.03.2018 17:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Brak zwołania KRS uniemożliwia jej reagowanie na sytuacje, które są kompromitujące dla sądownictwa - przekonywał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Odpowiedzialność nakazuje, aby nie zwlekać ze zwołaniem Krajowej Rady Sądownictwa - dodał. - Czysta hochsztaplerka - komentował z kolei poseł PO Krzysztof Halicki, odnosząc się do planów znowelizowania ustawy o KRS, według których pierwsze posiedzenie Rady miałby zwoływać prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: https:

Ziobro ostro o sprawie Komendy: Informacje zamiecione pod dywan

Dodano: 17.03.2018 14:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W sprawie Tomasza Komendy doszło do poważnych błędów – ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Podkreślił, że pewne informacje dostępn kilka lat temu zostały “zamiecione pod dywan”.

Źródło: www.rmf24.pl

"Nie toleruję takich rozstrzygnięć". Ziobro zapowiada zmiany w usuwaniu sędziów z zawodu

Dodano: 17.03.2018 13:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma miejsca dla sędziów złodziei w polskim sądownictwie - oznajmił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Odniósł się do piątkowej decyzji Sądu Najwyższego, który złagodził karę wobec sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Minister zapowiedział projekt zmian w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu.

Źródło: https:

Gersdorf pisze, Ziobro odpowiada: ufam, że będzie wykonywać swoje obowiązki

Dodano: 16.03.2018 16:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie oczekuję, aby prezes Gersdorf zgadzała się ze wszystkimi rozwiązaniami prawnymi przegłosowanymi przez Sejm i podpisanymi przez prezydenta - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując w piątek list napisany przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego. Jak dodał, ma nadzieję, iż "będzie [ona] wykonywać swoje obowiązki" w sprawie zwołania pierwszego posiedzenia nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Źródło: https:

Gersdorf odpowiada Ziobrze. "Troska pana ministra zupełnie nieuzasadniona"

Dodano: 15.03.2018 15:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jest odpowiedź I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf na pismo Zbigniewa Ziobry ws. obowiązku zwołania przez nią posiedzenia KRS. Gersdorf pisze do ministra sprawiedliwości, że "zobowiązanie to jest mi znane, gdyż wprost wynika z przepisów prawa i zostanie zrealizowane zgodnie z prawem".

Ziobro chwali prokuraturę. Sekielski: Znalazłem dowody

Dodano: 14.03.2018 16:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że działania policji i prokuratury doprowadziły do postawienia trzem osobom zarzutu zabójstwa Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji. Dziennikarz Tomasz Sekielski twierdzi, że to dzięki dostarczonym przez niego dowodom prokuratura na nowo wszczęła śledztwo.

Apel Ziobry do Gersdorf. Chodzi o KRS

Dodano: 13.03.2018 21:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do I prezes SN Małgorzaty Gersdorf o "niezwłoczne" zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Minister podkreślił, że 25 marca mija dwumiesięczny termin na dokonanie przez KRS oceny kwalifikacji 86 nowo powołanych asesorów.

Źródło: www.rmf24.pl

Ziobro: jeśli premier poprosi, przeanalizuję kwestię zwolnień wiceministrów

Dodano: 08.03.2018 16:42 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Decyzje o zwolnieniach wiceministrów sprawiedliwości będą podejmowane, jeśli poprosi o to premier Mateusz Morawiecki - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Skomentował w ten sposób zapowiedź zmniejszenia liczby wiceministrów w resortach.

Źródło: https:

Ziobro gotowy ujawnić listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

Dodano: 06.03.2018 17:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Warto czynić wszystko, co się da, jawnym - mówił minister sprawiedliwości, pytany o możliwość odtajnienia list poparcia dla kandydatów wybranych do Krajowej Rady Sądownictwa. Zbigniew Ziobro zadeklarował gotowość do zmiany przepisów w tej sprawie. Jednocześnie zaznaczył, że obecne zapisy ustawy nie pozwalają na ujawnienie nazwisk osób, które poparły kandydatów do nowej KRS.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone