czwartek, 22 lutego 2018 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Zatrzymania  RSS
Zatrzymania we Francji w związku z zamachami w Hiszpanii

Dodano: 20.02.2018 20:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na południu Francji aresztowano trzy osoby, które mogą być powiązane z siatką terrorystyczną odpowiedzialną za zamachy w Hiszpanii. Według służb mają one związki z Drissem Oukabirem, który - jak podejrzewają - pomagał w zorganizowaniu ataków w Barcelonie i Cambrils w 2017 roku.

Źródło: https:

"Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

Dodano: 17.02.2018 20:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego.

Źródło: https:

"Używanie kajdanek ma służyć osiągnięciu psychicznej uległości"

Dodano: 16.02.2018 19:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się od policji o wyjaśnienia dotyczące okoliczności zatrzymania Władysława Frasyniuka. Adam Bodnar wyjaśnił w "Tak jest" w TVN24, że chodzi o godzinę, o której interwencja miała miejsce, oraz o fakt użycia środków przymusu bezpośredniego wobec Frasyniuka. - Policjanci dobrze wiedzą, kiedy kajdanki zakładać z przodu, a kiedy z tyłu i jakie to ma konsekwencje - skomentował Bodnar.

Źródło: https:

Borusewicz o zatrzymaniu Frasyniuka: to jest demonstracja siły

Dodano: 14.02.2018 21:04 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Uważam, że taka akcja musiała odbywać się z przyzwoleniem ministra sprawiedliwości - powiedział w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, były opozycjonista z czasów PRL, odnosząc się do porannego zatrzymania Władysława Frasyniuka.

Źródło: https:

Leszek Miller będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 14.02.2018 18:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Leszek Miller. Byłego premiera zapytamy o sprawę zatrzymania przez policję Władysława Frasyniuka w związku z udziałem byłego opozycjonisty w protestach w obronie sądownictwa. W rozmowie nie zabraknie też tematu planów rządowych wobec kryzysu w stosunkach polsko-izraelskich. Premier Morawiecki ma otrzymać do dyspozycji zespół szybkiego reagowania ds. PR-owych, który będzie kreował pozytywny wizerunek naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Źródło: www.rmf24.pl

Paralizatorem w ciężarne kobiety. Policja: ich użycie było niezbędne

Dodano: 10.02.2018 12:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na jaw wychodzą bulwersujące sytuacje ze Stanów Zjednoczonych. Do sądów trafiły pozwy kobiet, wobec których podczas zatrzymania policja użyła paralizatorów. Kobiety skarżą się, że rażenie prądem spowodowało problemy u narodzonych potem dzieci. Twierdzą, że podczas zatrzymań wyraźnie informowały, że są w ciąży. Producenci paralizatorów w instrukcjach wprost ostrzegają, żeby nie razić ciężarnych. Policja argumentuje, że użycie takich środków przymusu było niezbędne wobec stawiania oporu, ale prawnicy poszkodowanych kobiet zapowiadają twardą walkę.

Źródło: tvn24bis.pl

Dżihadysta ignoruje proces. Abdeslam odmawia stawienia się w sądzie

Dodano: 06.02.2018 18:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Salah Abdeslam, ostatni żyjący członek grupy dżihadystów, która zaatakowała Paryż w 2015 roku, odmówił stawienia się w sądzie w Brukseli w czwartek, gdzie ma być kontynuowany jego proces. Dotyczy on strzelaniny z policją w stolicy Belgii, do której doszło w czasie zatrzymania oskarżonego.

Źródło: https:

Prokuratorski plagiat. Chodzi o wniosek ws. zatrzymania posła Gawłowskiego

Dodano: 05.02.2018 11:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Obszerne fragmenty skierowanego do Sejmu wniosku prokuratury o zgodę na zatrzymanie i aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego to żywcem przepisane fragmenty prac prof. Andrzeja Marka. Prokuratura, nie wskazując źródła, używa słów nieżyjącego znawcy prawa w przynajmniej kilkunastu miejscach wniosku, w którym sama oskarża Gawłowskiego m.in. o... plagiat. Nie zauważa nawet, że stawia przez to zarzuty łamania przepisów, które od 7 lat nie istnieją...

Źródło: www.rmf24.pl

Zatrzymania ws. morderstwa 38-latka w Kielcach

Dodano: 04.02.2018 17:32 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Dwie osoby zatrzymano w związku ze śmiercią 38-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w jednym z bloków przy ulicy Orzeszkowej w Kielcach. Do zdarzenia doszło wczoraj.

Źródło: www.rmf24.pl

Brudziński: Wkrótce zatrzymania ws. Marszu Niepodległości

Dodano: 25.01.2018 21:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Nie mamy w Polsce problemów z afirmacją nazizmu. Nasz problem polega na tym, że te kreatury, ci idioci - bo innego słowa na nich nie znajduję - przebierając się w mundury hitlerowskich zbrodniarzy muszą chować się w lesie, bo wiedzą, że gdyby wyszli na ulice, to od pierwszego lepszego przechodnia zostaliby pogonieni gdzie pieprz rośnie - powiedział Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych.

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone