wtorek, 20 lutego 2018 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Złoty  RSS
Górale w Pjongczangu: kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto

Dodano: 17.02.2018 16:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Specjalny wysłannik TVN24 Paweł Łukasik w Pjongczangu spotkał grupę górali z Mszany Dolnej, którzy przyjechali do Korei Południowej kibicować polskim skoczkom. - Górale są twardzi, nie zmieniają poglądów i kibicują "orłom białym" - powiedział jeden z polskich kibiców. - Kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto - powiedział inny.

Źródło: https:

Pierwszy medal Polaków w Pjongczangu i 21. w historii startów naszych sportowców!

Dodano: 17.02.2018 15:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Skoczek narciarski Kamil Stoch jest pierwszym polskim przedstawicielem zimowych dyscyplin z trzema złotymi medalami olimpijskimi. W Pjongczangu triumfował na dużym obiekcie, a cztery lata temu w Soczi był najlepszy w obu konkursach indywidualnych.

Źródło: www.rmf24.pl

Pożyczają pieniądze, by kupić meble, auto lub gadżety. Jak zadłużają się Polki i Polacy?

Dodano: 16.02.2018 19:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kobiety coraz częściej zadłużają się w firmach pożyczkowych. Nie dorównują jeszcze mężczyznom, ale ich długi są wyższe. Panowie w przeciwieństwie do płci pięknej chętniej korzystają z banków – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Długi pań w firmach pożyczkowych są jednak wyższe niż zobowiązania panów. Statystyczna Polka ma zobowiązania na poziomie 4,5 tysiąca złotych, a Polak o 500 złotych niższe.

Źródło: www.rmf24.pl

"Śmieć" kontra królowa. Dramat przed igrzyskami

Dodano: 16.02.2018 17:36 | 1 odsłon | 0 komentarzy

"Mierzyłaś się ze swoim smutkiem, jakby jutra nie było, a świat tylko się śmiał" - śpiewa o niej muzyk indie Sufjan Stevens. Łyżwiarka Tonya Harding, "błyszcząca amerykańska gwiazda", mimo trudnego dzieciństwa miała szansę osiągnąć szczyt. Olimpijskie złoto i sławę. Wszystko skończyło się nagle, kiedy mężczyzna uzbrojony w policyjną pałkę zaatakował jej największą rywalkę na lodzie - Nancy Kerrigan.

Źródło: https:

Sposób na wyższe emerytury? Rząd ogłosił założenia nowego programu

Dodano: 15.02.2018 11:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Rząd obiecuje emerytury wyższe średnio o 1000 złotych lub blisko 3000 złotych. Warunkiem jest skorzystanie z nowej oferty Ministerstwa Finansów, czyli z dobrowolnego odkładania na starość, nazwanego Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Rząd ogłosił dziś założenia tego programu.

Źródło: www.rmf24.pl

Czy to oczekiwany przełom w leczeniu Alzheimera?

Dodano: 14.02.2018 13:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nowe nadzieje w poszukiwaniach terapii choroby Alzheimera. Badacze z Cleveland Clinic Lerner Research Institute odkryli metodę, która po raz pierwszy pozwala w mózgu myszy cierpiącej na tę chorobę odwrócić proces tworzenia się charakterystycznych złogów białkowych. Powstawanie owych blaszek beta-amyloidu, które zaburzają precę neuronów uważa się za mozliwą przyczynę towarzyszących chorobie Alzheimera zaburzeń. Jeśli da się ten proces odwrócić, szanse na skuteczną terapię tej nieuleczalnej wciąż choroby znacznie wzrosną. Pisze o tym w...

Źródło: www.rmf24.pl

Skrzynia pod podłogą katedry, a w niej złote monety, pierścienie, brosze, krzyżyki

Dodano: 13.02.2018 12:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Skarb sprzed 350 lat, znaleziony przypadkiem w skrzyni w bydgoskiej katedrze, jest dostępny dla zwiedzających w miejscowym muzeum. Wciąż nie wiadomo, do kogo mała fortuna w złocie należała i dlaczego nikt jej nie wykopał.

Tagi: Złoty, MON, TVN
Źródło: https:

Fundacja Sakiewicza nie dostanie 6 milionów złotych

Dodano: 12.02.2018 22:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza wycofała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wniosek o dofinansowanie portalu o Puszczy Białowieskiej.

Tagi: Złoty
Źródło: www.rp.pl

Smoleńsk – wojna o pamięć trwa

Dodano: 12.02.2018 18:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało do polskich placówek dyplomatycznych przypomnienie o zbliżającej się kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W piśmie znalazła się prośba o organizację obchodów upamiętniających ofiary katastrofy, a także sugestia, jakie elementy powinny złożyć się na tę uroczystość. Urzędnicy sugerują mszę w intencji ofiar, a także pokazy filmów. Proszą też o wiadomość zwrotną z informacją, jak dana placówka będzie rocznicę obchodziła.

Źródło: www.rp.pl

Frans Timmermans nie chce, by doszło do głosowania przeciwko Polsce

Dodano: 12.02.2018 17:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy


​Frans Timmermans, odpowiedzialny w KE za praworządność, nie chce, by doszło do głosowania przeciwko Polsce w ramach procedury art. 7 Traktatu UE - powiedział dziennikarce RMF FM wysoki rangą urzędnik Komisji Europejskiej. Po zeszłotygodniowej wizycie szefa polskiej dyplomacji w Brukseli, KE oczekuje teraz na konkrety ze strony Polski.

Źródło: www.rmf24.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone