wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Waszyngton  RSS
"Polska i Stany Zjednoczone chcą być jeszcze bliżej". Na studentów czekają staże w USA

Dodano: 15.03.2018 19:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wyjazdy pozwalają ludziom zdobywać pogłębioną wiedzę na temat naszych krajów i sprawiają, że się zbliżamy - przekonywał w rozmowie z TVN24 o relacjach polsko-amerykańskich ambasador Stanów Zjednoczonych. Paul Jones odniósł się w ten sposób do działań organizacji Transatlantic Future Leaders Forum, która oferuje polskim studentom wyjazdy i staże w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie. Termin zgłoszeń do kolejnej edycji mija w czwartek.

Źródło: https:

Chiny liczą, że zmiana szefa dyplomacji USA nie wpłynie na "współpracę w kluczowych kwestiach"

Dodano: 14.03.2018 17:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Chiny mają nadzieję, że zmiana na stanowisku szefa dyplomacji USA nie wpłynie na dwustronne relacje – oświadczył w środę rzecznik chińskiego MSZ Lu Kang. Eksperci zwracali uwagę, że po tej zmianie Waszyngton może stać się wobec Pekinu bardziej stanowczy.

Źródło: https:

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Dodano: 10.03.2018 21:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

Źródło: https:

Powstrzymała złodzieja i uratowała dziecko. Dramatyczna interwencja matki

Dodano: 10.03.2018 14:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Amerykanka powstrzymała kradzież samochodu i uratowała siedzącego w nim dwuletniego synka. Wcześniej do zaparkowanego przy ulicy auta podszedł mężczyzna i próbował nim odjechać. Zdarzenie, do którego doszło w środę w mieście Bremerton w stanie Waszyngton, zostało nagrane przez kamerę monitoringu. 24-latek został schwytany. Według policji, mógł być pod wpływem narkotyków.

Źródło: https:

Szef MSZ: w notatce nie ma nic o sankcjach

Dodano: 09.03.2018 17:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Stany Zjednoczone wyrażają swoje zaniepokojenie nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Cały czas jesteśmy o tym informowani - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zapewnił jednak, że stosunki między Waszyngtonem i Warszawą nie są zamrożone. - Stanom Zjednoczonym zależy na dobrych relacjach z Polską - podkreślił.

Źródło: https:

"Sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze"

Dodano: 08.03.2018 18:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma żadnych przesłanek do tego, by ranga relacji polsko-amerykańskich miała być w jakikolwiek sposób obniżona - stwierdził w czwartek szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. W Waszyngtonie spotkał się z Wessem Mitchellem, asystentem sekretarza stanu USA do spraw Europy i Eurazji. - Sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze - ocenił prezydencki minister.

"Światło na końcu tunelu". Chiny wzywają USA i Koreę Północną do dialogu

Dodano: 08.03.2018 10:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Władze Chin wezwały w czwartek Stany Zjednoczone i Koreę Północną, aby "jak najszybciej" rozpoczęły dialog. Tego dnia w Waszyngtonie będzie delegacja południowokoreańska, żeby zdać relacje ze swych rozmów z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Źródło: https:

Sprawa notatki ambasady RP w Waszyngtonie. MSZ: Możliwość popełnienia przestępstwa

Dodano: 07.03.2018 19:36 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Resort spraw zagranicznych oświadcza, że podjął działania dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa związanego z opisaniem przez portal Onet.pl niejawnej notatki polskiej ambasady w Waszyngtonie. Według portalu, w dokumencie jest mowa o ultimatum dotyczącym ustawy o IPN. Amerykanie mieli zagrozić blokadą spotkań polskich władz z prezydentem i wiceprezydentem USA do czasu zakończenia sporu o ustawę.

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone