sobota, 17 marca 2018 r.  Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Czaputowicz: zostałem zapewniony, że Polska zajmuje ważne miejsce w polityce Niemiec

Dodano: 16.03.2018 19:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W polityce zagranicznej Polski i Niemiec celem jest silna Unia Europejska, która nie jest podzielona na różne prędkości i obszary - stwierdził minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Po rozmowie z szefem dyplomacji Niemiec Heiko Maasem w piątek poinformował, że dotyczyła ona między innymi ożywienia Trójkąta Weimarskiego.

Źródło: https:

Reuters: trzy europejskie kraje proponują sankcje wobec Iranu, by przekonać Trumpa

Dodano: 16.03.2018 18:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Niemcy, Francja i Wielka Brytania chcą przekonać Unię Europejską do nałożenia nowych sankcji na reżim w Teheranie. W ten sposób mają nadzieję odwieść prezydenta USA Donalda Trumpa od rezygnacji z podpisanej w 2015 roku przez światowe potęgi umowy z Iranem w sprawie jego programu nuklearnego - donosi agencja Reutera.

Jak PO chciała przez Orbana odzyskać wrak od Putina

Dodano: 16.03.2018 9:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Senat Rzeczypospolitej Polskiej dziękuje Premierowi Węgier Victorowi Orbanowi za poparcie kandydatury Donalda Tuska podczas głosowania na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej" - taki akapit do senackiej uchwały o współpracy Polski i Węgier w Unii Europejskiej chciał dodać Jerzy Fedorowicz z PO. Z kolei Bogdan Borusewicz chciał apelować, by Orban "zważywszy na dobre stosunki z Władimirem Putinem" pomógł sprowadzić do Polski wrak Tupolewa ze Smoleńska.

Źródło: www.rp.pl

Grupa amerykańskich senatorów przeciw Nord Stream 2. Napisali specjalny list

Dodano: 15.03.2018 21:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W wysłanym w czwartek liście do ministra skarbu USA Stevena Mnuchina 39 amerykańskich senatorów - republikanów i demokratów - zadeklarowało swój sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego. Senatorowie uważają, że projekt może zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej i wzywają administrację Donalda Trumpa do jego zablokowania.

Źródło: tvn24bis.pl

Zagraniczne media o słowach prezydenta z Kamiennej Góry

Dodano: 15.03.2018 16:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zagraniczne media odnotowały fragment przemówienia Andrzeja Dudy wygłoszonego w Kamiennej Górze podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. "Polski prezydent porównał członkostwo swojego kraju w Unii Europejskiej do 123 lat rozbiorów" - informuje niemiecki "Deutsche Welle". "Polski prezydent porównuje bycie w UE z okupacją" - tytułuje swój artykuł brytyjski "Daily Mail".

Źródło: https:

Ważą się losy polskich firm transportowych. Minister liczy na kompromis

Dodano: 14.03.2018 19:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział dziennikarzom w Strasburgu, że ma nadzieję, iż kraje Unii Europejskiej wypracują kompromis w sprawie tak zwanego pakietu drogowego. Ocenił, że szanse na to są większe niż w przypadku unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Źródło: tvn24bis.pl

Merkel: w sprawie ataku na Skripala przedstawimy "wspólny europejski pogląd"

Dodano: 14.03.2018 17:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w środę niemieckiej telewizji ARD, że Unia Europejska przedstawi wspólne stanowisko w sprawie próby zabójstwa byłego agenta Siergieja Skripala, ale odrzuciła możliwość zerwania wszelkich kontaktów z Moskwą.

Źródło: https:

Prezydent: często mówią, że Unia jest najważniejsza. Niech sobie przypomną lata zaborów

Dodano: 13.03.2018 14:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Bardzo często ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. To niech sobie przypomną te 123 lata zaborów - powiedział w poniedziałek w Kamiennej Górze prezydent Andrzej Duda. Ostatnio krytyczne słowa pod adresem Unii Europejskiej padły ze strony wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego podczas międzynarodowej konferencji w Mołdawii.

Źródło: https:

Nowy bat na banki: Nie dotrzymasz słowa? Zapłać

Dodano: 13.03.2018 1:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Niedługo KNF otrzyma prawo do nakładania miliardowych kar na instytucje finansowe. Najnowsza nowelizacja ustaw regulujących działalność banków, towarzystw ubezpieczeniowych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych ma na celu dostosowanie polskich przepisów do nowych wymogów Unii Europejskiej.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone