środa, 20 czerwca 2018 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Trybunał Sprawiedliwości UE  RSS
Krakowscy sędziowie za skierowaniem ustawy o SN do Trybunału Sprawiedliwości UE

Dodano: 18.06.2018 22:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Krakowie popiera apele wzywające Komisję Europejską do skierowania ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. vW przyjętych na zakończenie poniedziałkowych obrad uchwałach Zgromadzenie popiera także m.in. wotum nieufności wobec Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmary Pawełczyk-Woickiej, wyrażone przez Zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie z 24 maja, wraz z wezwaniem jej do natychmiastowego ustąpienia ze sprawowanej funkcji. Wyraża także...

Trybunał Sprawiedliwości za pasażerami. Decyzja w sprawie odszkodowań

Dodano: 01.06.2018 12:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prawo do odszkodowania za duże opóźnienie lotu ma zastosowanie również w przypadku lotów łączonych z międzylądowaniem poza Unią Europejską. Taki wyrok wydał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, odnosząc się do przypadku pasażerki, której linie lotnicze odmówiły przyznania odszkodowania za spowodowanie opóźnienia w jej podróży.

Ryszard Czarnecki walczy w Trybunale UE ws. pozbawienia go funkcji w PE

Dodano: 04.05.2018 19:06 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Europoseł PiS Ryszard Czarnecki walczy w Trybunale Sprawiedliwości UE z decyzją pozbawiającą go stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Na razie TSUE nie zgodził się na tymczasowe zawieszenie decyzji PE. "To duży sukces, że Trybunał będzie procedował. Sprawa pewnie potrwa, ale najważniejsze, że została przyjęta do rozpatrywania" - powiedział Czarnecki.

Sąd martwi się o stan sądów w Polsce. Sprawa w Trybunale UE

Dodano: 19.04.2018 20:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Na 1 czerwca wyznaczono termin wysłuchania w unijnym Trybunale Sprawiedliwości w sprawie ekstradycji zatrzymanego w Irlandii obywatela naszego kraju. Sąd w Dublinie ma wątpliwości wobec stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Przed nami ostateczny finał sporu o wycinkę w Puszczy Białowieskiej

Dodano: 15.04.2018 15:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy


​Co dalej z konfliktem w Syrii? Czy po pierwszym uderzeniu zachodniej koalicji będą kolejne? Jak zareaguje reżim prezydenta Baszara al-Asada w Damaszku? Te pytania będą wracać w najbliższych dniach i wyznaczać jeden z kierunków politycznych dyskusji w tym tygodniu. Oprócz tego będziemy obserwowali także m. in. ostateczny finał sporu o wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Wyrok w tej sprawie wyda Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wiele wskazuje na to, że rozstrzygnięcie będzie negatywne dla Polski.

Stawką kompromisu z KE jest pozycja Polski w Unii. Ujawniamy kulisy ustępstwa ws. reformy sądownictwa

Dodano: 22.03.2018 19:17 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Pierwsze ustępstwo rządu w sprawie reformy sądownictwa jest zapowiedzią kompromisu z Komisją Europejską. To decyzja przełomowa. Celem rządu jest nie tylko wycofanie przez KE procedury artykułu 7. Traktatu UE, ale wzmocnienie pozycji Polski w UE. Na razie - po zapowiedzi zmian w ustawach o sądownictwie wydaje się - że możliwe będzie wycofanie przez KE z Trybunału Sprawiedliwości UE pozwu przeciwko Polsce w sprawie sądów powszechnych.

Karol Karski: Ryszard Czarnecki powinien odwołać się od decyzji PE

Dodano: 07.02.2018 18:02 | 14 odsłon | 0 komentarzy


"Póki co mamy wątpliwości co do skuteczności prawnej tego odwołania" - tak o odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Karol Karski. "Na pewno powinien się odwołać od tej decyzji, może zostać uchylona przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Gdyby nie nocna zmiana interpretacji regulaminu Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki nadal byłby wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, zabrakłoby dwóch głosów do jego odwołania" - uważa gość...

Piątek w Puszczy Białowieskiej: Ciężarówki blokowane przez ekologów

Dodano: 04.08.2017 9:10 | 69 odsłon | 0 komentarzy


"Dziś - około godziny piątej rano - do pracy w Puszczy Białowieskiej ruszyły harwestery, pojazdy do wycinki drzew. Wiemy o czterech maszynach, które pracują m.in. w rejonie trzeciej strefy UNESCO, czyli tam, gdzie zgodnie z decyzjami nie powinny być" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Bułakowskim, jeden z ekologów. O północy mija termin na odpowiedź, jaką resort środowiska, musi przesłać do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. wycinki w Puszczy Białowieskiej. W ubiegłym tygodniu Trybunał zdecydował o zastosowaniu środka...

Osobliwa wymiana zdań. Jan Szyszko do dziennikarza RMF FM: Pan w złą dziurkę paluszek włożył

Dodano: 04.08.2017 8:30 | 67 odsłon | 0 komentarzy


O północy mija termin na odpowiedź, jaką resort środowiska musi przesłać do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej. W ubiegłym tygodniu Trybunał zdecydował o zastosowaniu środka tymczasowego w postaci wstrzymania wycinki drzew do czasu wyroku w tej sprawie Trybunału UE.

Przed unijnym trybunałem o relokacji uchodźców

Dodano: 11.05.2017 7:40 | 39 odsłon | 0 komentarzy

Trybunał Sprawiedliwości UE wysłuchał w środę na rozprawie w Luksemburgu stron w sporze dotyczącym obowiązkowej relokacji uchodźców w państwach Unii Europejskiej. Opinia rzecznika generalnego w tej sprawie ma zostać wydana w ciągu kilku tygodni.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone