poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem Tomasz Nałęcz  RSS
Tomasz Nałęcz będzie gościem Rozmowy w samo południe w RMF FM

Dodano: 12.07.2018 21:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy


​Gościem Marcina Zaborskiego w Rozmowie w samo południe będzie historyk i były wicemarszałek Sejmu prof. Tomasz Nałęcz. Z naszym gościem w dniu 550. rocznicy powstania polskiego parlamentaryzmu porozmawiamy o jego dzisiejszym obrazie. Zapytamy też, jak nasz gość chciałby obchodzić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj i czy możliwe jest świętowanie tej rocznicy bez bieżących podziałów politycznych. Nie zabraknie też pytań o Sąd Najwyższy i dzisiejszą scenę partyjną.

Źródło: www.rmf24.pl

"Ta wpadka pokazała, że sztandarowa akcja prezydenta jest wielką ściemą propagandową"

Dodano: 11.06.2018 20:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ta wpadka jest tym bardziej bolesna, że ona pokazuje, że ta debata z Polakami o konstytucji jest tak naprawdę udawana - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicemarszałek Sejmu, profesor Tomasz Nałęcz. - Odrzucam takie myślenie, że pan prezydent był tam sobie prywatnie, to nie wolno mu zadać pytania - podkreślił Michał Kamiński, poseł PSL-UED.

"Bez Kaczyńskiego prawica nie istnieje jako formacja z szansami na rządzenie"

Dodano: 23.05.2018 21:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jarosław Kaczyński pełni "niekwestionowane przywództwo po prawej stronie areny politycznej" - mówił profesor Waldemar Paruch, politolog i społeczny doradca marszałka Sejmu, w "Faktach po Faktach" w TVN24. Dodał, że bez Kaczyńskiego prawica nie ma szans na rządzenie. PiS "nie jest to partia kierowana zbiorowo" - podkreślał z kolei profesor Tomasz Nałęcz, historyk, były wicemarszałek Sejmu i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

"Pamiętamy literatów, polityków, celebrytów z kina, ale II Rzeczpospolita była chłopska"

Dodano: 31.03.2018 22:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Polska nigdy nie była krajem jednonarodowym, jednoetnicznym. Zawsze była złożona z wielu etni, który ze sobą współżyły - zaznaczał historyk i demograf historyczny profesor Krzysztof Zamorski. Wraz z reporterką TVN24 Brygidą Grysiak w kolejnej części cyklu "Sto lat Niepodległości" przedstawił zmiany, jakie polskie społeczeństwo przeszło od 1918 roku. W drugiej części programu o II Rzeczpospolitej opowiadał również profesor Tomasz Nałęcz.

Źródło: https:

"Polityk Morawiecki zwycięża nad historykiem Morawieckim"

Dodano: 25.02.2018 20:38 | 10 odsłon | 0 komentarzy

- Premier Mateusz Morawiecki hołduje innej wersji historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor Andrzej Rychard ocenił z kolei, że wystąpienie szefa polskiego rządu w Monachium mogło być "malutkim krokiem w stronę naprawienia" relacji Polski z Izraelem. Jak jednak dodał, jego "nieszczęsna wypowiedź" pogłębiła problem.

"Od kiedy ta hucpa polityczna jest aktem religijnym?"

Dodano: 11.06.2017 20:09 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Z jakiego paragrafu kodeksu karnego policja wnosi sprawę do sądu? To woła o pomstę do nieba - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. - Miesięcznice od kilku lat nie są wydarzeniami religijnymi, tylko stricte politycznymi - ocenił profesor Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"PiS Smoleńskiem przykrywa Berczyńskiego"

Dodano: 01.06.2017 0:00 | 19 odsłon | 0 komentarzy

PiS epatuje przeciekami ws. ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, bo chce w ten sposób przykryć sprawę śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu i wątpliwości w sprawie Wacława Berczyńskiego - uznał Tomasz Nałęcz, były wicemarszałek Sejmu i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, w TVN24.

"Chce się przykryć skandal we Wrocławiu, chce się przykryć skandal z panem Berczyńskim"

Dodano: 31.05.2017 21:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Polityk ponosi odpowiedzialność nawet wtedy, kiedy nie na wszystko ma wpływ - mówił w "Kropce nad i" Paweł Kowal, były wiceszef MSZ. - Za mało zrobiono, tylko pytanie kto - ocenił z kolei profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. Dyskutowali o środowym przesłuchaniu byłej premier Ewy Kopacz w prokuraturze w związku z katastrofą smoleńską.

Źródło: www.tvn24.pl

"PiS robi coraz więcej głupstw"

Dodano: 26.04.2017 20:10 | 23 odsłon | 0 komentarzy

- Architektem reaktywacji Platformy jest Jarosław Kaczyński. Głównie poprzez obsesyjną nienawiść do Tuska. Kaczyński jest tak ogarnięty obsesją, że sam go tutaj do Polski ściąga. Ściąga swojego egzekutora - powiedział profesor Tomasz Nałęcz w "Faktach po Faktach". Razem z profesorem Pawłem Śpiewakiem komentowali wyniki sondażu partyjnego przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24.

Prof. Staniszkis o Waszczykowskim: śmieszny, nietaktowny, przestraszony

Dodano: 25.01.2017 20:41 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Prof. Jadwiga Staniszkis w "Faktach po Faktach" stwierdziła, że Witold Waszczykowski "jest śmieszny i nietaktowny". - Jest przestraszony - dodała. Prof. Tomasz Nałęcz z kolei określił zachowanie szefa MSZ "szczególnie obrzydliwym". - Upublicznia robocze, poufne materiały swojego resortu, w którym był wtedy wiceministrem - powiedział.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone