sobota, 17 marca 2018 r.  Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Wiadomości z tagiem Theresa May  RSS
Rosja, Zachód i szansa dla Polski

Dodano: 14.03.2018 19:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Theresa May przemówiła w sprawie Rosji zdecydowanie, chociaż pewne tematy, jak kwestia pieniędzy rosyjskich oligarchów na Wyspach, pani premier ledwie musnęła. W jakimś sensie jej wystąpienie było obrazem słabości Zachodu. Tak czy owak, oczywiste się staje, że próba zabójstwa Siergieja Skripala dotknęła do żywego brytyjskie elity.

Źródło: www.rp.pl

"Zjednoczone Królestwo nie jest krajem, który akceptuje groźby". Główne wątki przemówienia May

Dodano: 14.03.2018 17:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wystąpiła w środę przed parlamentem w Londynie. Zapowiedziała szereg działań, jakie Zjednoczone Królestwo podejmie przeciwko Rosji i wysunęła pod adresem Moskwy oskarżenia po próbie otrucia w Salisbury byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki. Przedstawiamy najważniejsze wątki i cytaty z przemówienia premier May.

Źródło: https:

May: wydalimy 23 rosyjskich dyplomatów

Dodano: 14.03.2018 14:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Próba zabójstwa byłego rosyjskiego szpiega na terytorium Wielkiej Brytanii jest "afrontem" Moskwy wobec Londynu. Musimy uznać, że Rosja jest winna - powiedziała w środę w brytyjskim parlamencie premier Theresa May, zapowiadając wydalenie z Wielkiej Brytanii 23 rosyjskich dyplomatów.

Źródło: https:

Paraliżujący "nowicjusz", czyli jak otruto byłego szpiega Siergieja Skripala

Dodano: 13.03.2018 12:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU Siergieja Skripala i jego córkę zaatakowano z pomocą produkowanej w ZSRR broni chemicznej o nazwie "Novichok", ujawniła wczoraj premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Środek paraliżujący został zidentyfikowany przez Defence Science and Technology Laboratory w Porton Down. Jak pisze dziś na swej stronie internetowej czasopismo "New Scientist", informacje na temat tej broni dotarły na Zachód po raz pierwszy w 1991 roku, kiedy ujawnił je rosyjski chemik Vil Mirzayanov. Substancja może być...

Źródło: www.rmf24.pl

"Wysoce prawdopodobne, że Rosja jest odpowiedzialna za atak". May stawia ultimatum

Dodano: 12.03.2018 19:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska premier Theresa May powiedziała w poniedziałek, że jest "wysoce prawdopodobne", iż to Moskwa odpowiada za atak w Salisbury na byłego rosyjskiego pułkownika Siergieja Skripala. - Jeśli nie otrzymamy wiarygodnej odpowiedzi ze strony Rosji, to uznamy, że ta akcja stanowi nieuprawnione użycie siły przez państwo rosyjskie przeciwko Wielkiej Brytanii - zapowiedziała.

Źródło: https:

Downing Street: Trump odwiedzi Londyn w tym roku

Dodano: 25.01.2018 20:57 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska premier Theresa May i prezydent USA Donald Trump poprosili swoich urzędników o "sfinalizowanie szczegółów" wizyty Trumpa w Wielkiej Brytanii w tym roku - poinformowało Downing Street. Przywódcy obu państw spotkali się w czwartek w Davos.

Zatrzymanie po ataku w Londynie. Interwencja na amatorskim nagraniu

Dodano: 19.06.2017 7:48 | 29 odsłon | 0 komentarzy

Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem w północno-wschodnim Londynie, powodując śmierć jednej osoby. Dziesięć osób zostało rannych. Premier Theresa May stwierdziła, że policja traktuje zdarzenie jako możliwy atak terrorystyczny. Kierowca samochodu jest w rękach policji, a do internetu trafiło amatorskie nagranie, które według jeszcze niepotwierdzonych informacji przedstawia zatrzymanie napastnika.

Źródło: www.tvn24.pl

Premier May o wsparciu dla ofiar pożaru: nie było wystarczające

Dodano: 18.06.2017 8:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Po spotkaniu z przedstawicielami mieszkańców spalonego londyńskiego wieżowca Grenfell Tower brytyjska premier Theresa May przyznała w sobotę, że w początkowych godzinach wsparcie dla rodzin, które straciły bliskich i dach nad głową, "nie było wystarczające".

Źródło: www.tvn24.pl

May: Wsparcie dla ofiar pożaru nie było od razu wystarczające

Dodano: 17.06.2017 22:10 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjska premier Theresa May przyznała, że w początkowych godzinach wsparcie dla rodzin, które straciły bliskich i dach nad głową w pożarze wieżowca Grenfell Tower, "nie było wystarczające". Obiecała, że wkrótce zostanie ogłoszone nazwisko sędziego, który poprowadzi publiczne śledztwo ws. tragedii.

Źródło: www.rmf24.pl

May zapowiada śledztwo. Burmistrz Londynu dziękuje strażakom

Dodano: 16.06.2017 12:01 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała powołanie komisji śledczej, która ma zbadać przyczyny pożaru w wieżowcu w zachodnim Londynie. Szefowa brytyjskiego rządu odwiedziła miejsce zdarzenia, gdzie rozmawiała ze strażakami i policjantami biorącymi udział w akcji ratunkowej. Według ostatniego bilansu w katastrofie zginęło 17 osób, a 65 wciąż jest uznanych za zaginione.

Źródło: www.tvn24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone