czwartek, 18 stycznia 2018 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem TVN24  RSS
Szef PKW: będziemy działać i starali się realizować nową ustawę

Dodano: 17.01.2018 22:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To próba dla Państwowej Komisji Wyborczej. Chcemy dokonać selekcji spośród kandydatów, których przedstawi minister spraw wewnętrznych i administracji. Będzie ich niewielu, ale chcemy jednak przeprowadzić te wybory - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef PKW Wojciech Hermeliński. - Dzisiaj zapadły wstępne ustalenia, że będziemy działać - dodał.

Źródło: https:

Szwedzi obawiają się zagrożenia ze strony Rosji. "Mają podstawy, żeby się obawiać"

Dodano: 17.01.2018 20:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Financial Times" podał w środę, że władze Szwecji po raz pierwszy od ponad pół wieku przygotowują broszurę informującą mieszkańców, jak postępować w razie wybuchu wojny. W kraju rosną obawy przed agresją ze strony Rosji. - Szwedzi mają podstawy, żeby się obawiać - mówi w TVN24 BiS generał Marek Dukaczewski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych.

Źródło: tvn24bis.pl

Kukiz: prezydent mnie rozczarował

Dodano: 17.01.2018 20:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent mógł zrobić pewnego rodzaju unik, kierując nowelizację Kodeksu wyborczego do Trybunału Konstytucyjnego - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz. - PiS zmienia prawo wyborcze, dlatego że chce wygrać kolejne wybory, chce zawłaszczyć całe państwo i trzymać władzę. Neumann i Schetyna też by tak chcieli, tylko nie potrafią - dodał.

Źródło: https:

Gen. Koziej: wojna Macierewicza z prezydentem trwa

Dodano: 17.01.2018 20:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wojna między byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem a prezydentem Andrzejem Dudą trwa. Sądzę, że nawet po decyzji w sprawie generała Kraszewskiego będzie kontynuowana - ocenił generał Stanisław Koziej w "Faktach po Faktach" TVN24. Generał Roman Polko zauważył, że sprawa poświadczenia dla generała Kraszewskiego to "element gry" Macierewicza z prezydentem, którego zwierzchnictwo kwestionował.

Źródło: https:

Łapiński: wiele zmian w Kodeksie wyborczym po słowach prezydenta

Dodano: 17.01.2018 18:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego, bo uznał, że wiele zmian tam proponowanych jest dobrych. Zauważył, że w toku prac parlamentarnych wiele rzeczy, które były krytykowane, zostały z tego projektu usunięte - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Krzysztof Łapiński, minister w Kancelarii Prezydenta.

Źródło: https:

Fałszywy mail na stronie ambasady RP w Iraku. Cena za wizę? Do negocjacji

Dodano: 17.01.2018 18:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fałszywy adres e-mail, który mógł służyć do wyłudzania danych lub za którym mogli kryć się fałszerze wiz, przez cztery lata widniał na stronie ambasady RP w Bagdadzie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdy dowiedziało się o tym od dziennikarza portalu tvn24.pl, natychmiast odcięło dostęp do strony i... nabrało wody w usta.

Tagi: TVN24, TVN, Irak
Źródło: https:

Mniej niż filiżanka kawy dziennie. Oto, ile kosztuje członkostwo w Unii Europejskiej

Dodano: 17.01.2018 16:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska stwierdziła, że członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje każdego obywatela mniej niż równowartość jednej kawy dziennie. Serwis "Politico" postanowił to sprawdzić. Z wyliczeń zebranych pod nazwą "Indeksu Cappuccino" wynika, że najwięcej do budżetu Unii płacą mieszkańcy Luksemburga – 1,56 euro dziennie na osobę, najmniej - Bułgarii - 0,18 euro. Polska, której obywatele płacą dziennie 0,31 euro (około 1,30 zł) do wspólnego budżetu, zajmuje czwartą pozycję od dołu. Szczegóły na antenie TVN24 BiS przedstawiał Janek Niedziałek.

Źródło: tvn24bis.pl

"Nie daję Morawieckiemu szans, tego się nie zagada"

Dodano: 07.01.2018 20:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Nie daje mu szans na to, że przekona [Komisję Europejską]. Nawet w wytwornej angielszczyźnie tego się nie zagada - ocenił w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski, europoseł PO i były unijny komisarz. Gość TVN24 komentował w ten sposób zbliżające się spotkanie polskiego premiera z przewodniczącym Komisji Europejskiej, podczas którego ma zostać poruszona kwestia uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu wobec Polski.

Źródło: https:

"Orban jest na liście zagrożonych"

Dodano: 07.01.2018 20:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy

- Procedura użycia artykułu 7 została kilka lat temu wymyślona, aby zastosować ją w stosunku do Węgier, a nie do Polski. Orban o tym wie - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, były premier i były szef SLD. Jak dodał, "Orban jest na liście zagrożonych", a więc "złoży weto, gdyby doszło do głosowania, we własnym dobrze pojętym interesie".

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone