poniedziałek, 16 lipca 2018 r.  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
Wiadomości z tagiem TVN24  RSS
"Nawet w najczarniejszych snach nam się nie wydawało, że coś takiego może nastąpić"

Dodano: 14.07.2018 18:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Czarna lista" sędziów, przygotowana przez posłankę PiS Krystynę Pawłowicz i rozdana członkom nowej Krajowej Rady Sądownictwa była tematem dyskusji w programie "Babilon" w TVN24BiS. - Kiedyś, biorąc udział w projektowaniu nowego państwa w '89 roku, nawet w najczarniejszych snach nam się nie wydawało, że coś takiego może nastąpić - stwierdziła Grażyna Staniszewska, działaczka opozycji w czasach PRL. Barbara Labuda, była ambasador RP w Luksemburgu oceniła, że "mamy rozmontowywanie instytucji, które stanowią trzon państwa".

"Tusk pokazał, że Kaczyński chowa się za marionetkami"

Dodano: 14.07.2018 18:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Dzięki wskazaniu tej słabości lidera (Donald Tusk) pokazuje w jakiej sytuacji znajduje się dzisiaj PiS - tak poseł PO Jan Grabiec skomentował w TVN24 słowa Donalda Tuska, który dzień wcześniej na antenie tej samej stacji stwierdził, że gdyby jego rywalem w wyborach prezydenckich w 2020 roku miał być Jarosław Kaczyński, wówczas Tusk na pewno w wyborach by wystartował.

Źródło: www.rp.pl

"Pokazano, że jest lista sędziów, którzy są niewygodni dla polityków"

Dodano: 14.07.2018 17:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Znalazła się na "czarnej liście" posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. Nowa Krajowa Rada Sądownictwa zablokowała jej awans. Warszawska sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda w rozmowie z TVN24 powiedziała, że stworzenie listy sędziów "niewygodnych dla polityków" jest "sytuacją bez precedensu".

Źródło: https:

PiS: rejterada Tuska. Opozycja: Kaczyński to tchórz. Komentarze po deklaracji byłego premiera

Dodano: 14.07.2018 15:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli Donald Tusk próbuje się wyzłośliwiać, to widocznie nie wierzy w swoje możliwości i robi taki klasyczny unik - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Tak skomentował złożoną w piątkowych "Faktach po Faktach" TVN24 deklarację byłego premiera, że stanąłby do pojedynku o Pałac Prezydencki, gdyby prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował się kandydować.

Tusk: Trump wykazuje ponadstandardową niechęć do NATO i Unii Europejskiej

Dodano: 13.07.2018 21:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Otwartość Trumpa wobec takich ludzi jak dyktator Korei Północnej, prezydent Rosji Władimir Putin czy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest dość znacząca i wyraźna - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Jego zdaniem, prezydent USA wykazuje "ponadstandardową niechęć zarówno do Unii Europejskiej jak i NATO".

Tusk: Obóz rządzący chyba nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu

Dodano: 13.07.2018 20:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


“Władza wykonawcza, ci, którzy wygrali wybory powiedzieli bardzo otwarcie - i w tym sensie ja nie jestem zaskoczony - że oni rozumieją mandat, który uzyskali w wyborach, dzięki tym 38 proc. głosów, do robienia wszystkiego, na co tylko ma się ochotę” – stwierdził w programie "Fakty po faktach" w TVN24 szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Ocenił też, że obóz rządzący chyba nie przywiązuje wagi do istoty parlamentaryzmu.

Źródło: www.rmf24.pl

Biedroń: po bojkotach sondaże opozycji nie rosną

Dodano: 13.07.2018 19:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Warto uczcić tego typu rocznice - tak prezydent Słupska Robert Biedroń tłumaczył w "Tak jest" TVN24, dlaczego, gdyby nadal był posłem, wziąłby udział w Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Piątkowe posiedzenie zbojkotowała Platforma Obywatelska, a PSL i Nowoczesna opuściły zgromadzenie po odśpiewaniu hymnu.

Pierwszy oskarżony za urodziny Hitlera. Wyraził skruchę

Dodano: 13.07.2018 14:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Adam B. przyznał się, że urządził obchody 128. urodzin Hitlera, propagując w ten sposób nazizm, oraz że w domu miał broń i amunicję. To pierwszy oskarżony po styczniowym reportażu "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach.

Tagi: TVN24, TVN
Źródło: https:

Prof. Strzembosz: szanowali prawo, negatywnie zaopiniowani

Dodano: 12.07.2018 19:26 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dopóki prezydent nie podzieli stanowiska KRS, sędziowie Józef Iwulski i Stanisław Zabłocki nadal orzekają - powiedział w "Tak jest" w TVN24 były pierwszy prezes Sądu Najwyższego Adam Strzembosz. Nowa Krajowa Rada Sądownictwa w czwartek negatywnie zaopiniowała między innymi tych dwóch sędziów Sądu Najwyższego, którzy złożyli oświadczenia w sprawie woli dalszego orzekania. - Szanowali prawo. Nie powoływali się na ustawę w tych punktach sprzecznych z konstytucją - podkreślił profesor Strzembosz.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone