poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem TVN Turbo  RSS
Auta na prąd to konieczność, bo "ropy może zabraknąć do 2040 roku"

Dodano: 18.06.2017 12:42 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Silniki elektryczne, brak skrzyni biegów i cisza podczas jazdy - to cechy charakterystyczne dla elektryków. - Robimy takie samochody żeby oszczędzić paliwa, bo są tacy ludzie, które twierdzą, że ropy naftowej zabraknie do 2040-2050 roku - wskazuje we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Rafał Jemielita z TVN Turbo. Niestety ich główną wadą dziś jest cena, model na prąd często kosztuje dwa razy tyle, co egzemplarz poruszający się w oparciu o silnik benzynowy.

Źródło: tvn24bis.pl

Dream Jump. Polacy opatentowali sport dla miłośników silnych wrażeń

Dodano: 18.06.2017 9:13 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Dream Jump. To skok z wysokości z asekuracją. Dyscyplinę opatentowali Polacy. Od innych tego typu rozrywek odróżnia ją to, że moment swobodnego spadku jest maksymalnie wydłużony. Jak zauważają amatorzy tej dyscypliny, w przeciwieństwie, na przykład do skoku na bungee, nic w trakcie spadania nie blokuje. Skakać można z dowolnego obiektu, nie tylko z wieżowców, ale też klifów stadionów piłkarskich, wież. Więcej w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Od dostawczaka do obiektu pożądania. Legendarne auto wraca do łask

Dodano: 17.06.2017 16:28 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Charakterystyczna paka i ogromna kierownica. Na zakroczymski rynek nadciągnęli fani legendarnego żuka. To tam odbył się czwarty zlot miłośników polskiego dostawczaka z czasów PRL-u. Uczestniczyło w nim 60 samochodów. Właściciele zauważają, że żuk wraca do łask i staje się pożądanym autem. W czasie spotkania wybrano nawet najbardziej elegancki egzemplarz. Żeby wygrać konkurs, właściciel pracował nad wyglądem swojej ciężarówki sześć lat. Jak sam mówił, żuk prawie w całości składa się z nowych części. Stara została tylko rama. Materiał z programu "Raport" TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Legendarna polska marka pokazała nowe motocykle

Dodano: 04.06.2017 15:01 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Romet prezentuje nowości motocyklowe dla fanów różnego rodzaju jazdy. Wszystkie trzy modele, które mogą prowadzić kierowcy z prawem jazdy typu B, rozpędzają się maksymalnie do 90 kilometrów na godzinę. Ale z górki prędkość dochodzi nawet do setki. O właściwościach nowych motocykli szerzej w materiale z programu "Raport" TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Jazda "zderzak w zderzak" i bez kierunkowskazów. Autostrady przestają być bezpieczne

Dodano: 04.06.2017 12:00 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Nie włączają kierunkowskazów, uporczywie jeżdżą lewym pasem lub "zderzak w zderzak", gwałtownie hamują, a nawet parkują, gdzie zechcą. Oto tyko kilka zarzutów, jakie można postawić kierowcom jeżdżącym po autostradach w Polsce. Tymczasem, ruch na tego rodzaju drogach stale się nasila i drogi szybkiego ruchu zaczynają pękać w szwach. Czyli o wypadek coraz łatwiej. Do tej pory uważane za najbezpieczniejsze trasy, drogi szybkiego ruchu tracą swój status. Materiał z programu "Raport" TVN Turbo

Źródło: tvn24bis.pl

Egzamin przyjedzie do ciebie. Pierwszy taki pojazd w Polsce

Dodano: 21.05.2017 15:23 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W 2013 roku karta motorowerowa została zastąpiona prawem jazdy kategorii AM. Egzaminy przeprowadzane są w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, ale również poza nimi. Wszystko dzięki pierwszemu w Polsce mobilnemu stanowisku do przeprowadzania egzaminów. Ma on zachęcić młodzież do robienia prawa jazdy na motorower z mniejszym stresem i na swoim gruncie. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Klasyczna niedziela. Zobacz zlot fanów starych samochodów

Dodano: 14.05.2017 18:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Zlot w Będzinie to już tradycja. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na placu targowym spotykają się właściciele i fani starych samochodów. Początkowo było to kilka znajomych, na rozpoczęcie sezonu 2017 przyjechało 230 załóg. Impreza zdobywa coraz więcej fanów. Zobacz materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Przejechać jak najdalej i spalić jak najmniej. Polskie bolidy biją się o rekordy

Dodano: 14.05.2017 18:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Pięć studenckich drużyn z Polski wystartuje w tegorocznym maratonie ekologicznych pojazdów w Londynie. To impreza, w której młodzi konstruktorzy z Europy biją rekordy niskiego spalania i zużycia energii. trzy polskie drużyny pojada w kategorii prototypów, dwie - w kategorii miejskich, czyli zbliżonych do prawdziwych aut. Zobacz materiał Michała Murawińskiego w programie "Raport" TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Polacy nagminnie przekraczają prędkość. Sieć fotoradarów będzie mocno rozbudowana

Dodano: 14.05.2017 12:43 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Nadmierna prędkość jest przyczyną co trzeciego wypadku drogowego na świecie - przestrzega Światowa Organizacja Zdrowia. W Polsce jest podobnie, a pod względem bezpieczeństwa na drodze nasz kraj plasuje się daleko od czołówki Europy. W ciągu sześciu lat planowana jest rozbudowa systemu fotoradarów. Zobacz materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Chcą opłynąć Polskę skuterami wodnymi. Przez Wisłę i Odrę

Dodano: 07.05.2017 14:12 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Dwóch zapaleńców postanowiło opłynąć Polskę skuterami wodnymi. Z Oświęcimia do Rybnika przez Bałtyk w jedną stronę Wisłą, a w drugą - Odrą. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Źródło: tvn24bis.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone