niedziela, 25 lutego 2018 r.  Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Wiadomości z tagiem Smoleńsk  RSS
Zdzisław Krasnodębski będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 13.02.2018 19:24 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie prof. Zdzisław Krasnodębski. Z europosłem Prawa i Sprawiedliwości będziemy rozmawiać o konflikcie wokół lokalizacji pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej przy Placu Piłsudskiego w Warszawie. Czy możliwy jest konsensus w tej sprawie? Konsultacji żądają politycy opozycji – w szczególności Platformy Obywatelskiej - którzy zapowiadają w ostateczności nawet rozebranie i przeniesienie monumentu w inne miejsce po powrocie do władzy.

Źródło: www.rmf24.pl

Wujec: Pomnik smoleński na placu Piłsudskiego to jest gwałt na Warszawie

Dodano: 13.02.2018 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


„Pomnik smoleński na placu Piłsudskiego to jest gwałt na świadomości, na naszym umiłowaniu tego placu, jako symbolu patriotyzmu (…) Ten pomnik jest gwałtem, to jest gwałt na Warszawie. Jeden pan ubrdał sobie, że pomnik musi tam stanąć” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryk Wujec. „Pomnik nie powinien tam (na placu Piłsudskiego – przyp. red.) stanąć, tylko w innym miejscu Warszawy” – dodał. Pytany, dlaczego akurat nie na placu - odpowiedział: „[Katastrofa smoleńska] to nie jest...

Źródło: www.rmf24.pl

Rafał Trzaskowski będzie gościem Porannej rozmowy w RMF FM

Dodano: 12.02.2018 19:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie Rafał Trzaskowski. Kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy będziemy pytać o sytuację wokół budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Prace konstrukcyjne ruszyły w bliskim sąsiedztwie Placu Piłsudskiego w centrum stolicy. Czy zapowiedzi polityków PO, którzy mówią o rozbiórce pomnika po powrocie ich ugrupowania do władzy, mają szanse się ziścić? Jak - według Trzaskowskiego - można rozwiązać konflikt polityczny na tym tle?

Filmy na rocznicę smoleńską

Dodano: 12.02.2018 19:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

„Rzeczpospolita" poznała sugestie, które MSZ rozesłało placówkom dyplomatycznym na całym świecie w związku z katastrofą z 10 kwietnia 2010 r.

Źródło: www.rp.pl

Smoleńsk – wojna o pamięć trwa

Dodano: 12.02.2018 18:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wysłało do polskich placówek dyplomatycznych przypomnienie o zbliżającej się kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W piśmie znalazła się prośba o organizację obchodów upamiętniających ofiary katastrofy, a także sugestia, jakie elementy powinny złożyć się na tę uroczystość. Urzędnicy sugerują mszę w intencji ofiar, a także pokazy filmów. Proszą też o wiadomość zwrotną z informacją, jak dana placówka będzie rocznicę obchodziła.

Źródło: www.rp.pl

Szefowa Rady Warszawy: PiS mówi, że to tylko ich państwo i oni będą decydować

Dodano: 12.02.2018 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


"Jestem w stanie to sobie wyobrazić, że zostanie on przeniesiony w inne miejsce" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy pytana o zapowiadaną przez Platformę Obywatelską rozbiórkę pomnika smoleńskiego, który ma stanąć na Placu Piłsudskiego. "Wydaje mi się, że wojewoda działa nielegalnie w tej sprawie" - podkreśliła. "Nigdy nie dostałam żadnego wniosku od PiS-u ws. nazwania jakiejkolwiek ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego. Nigdy nie dostałam żadnego wniosku dot. pomnika. To moje...

Źródło: www.rmf24.pl

Smoleńskie sugestie

Dodano: 12.02.2018 17:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

MSZ przygotowuje ambasady do obchodów rocznicy katastrofy.

Źródło: www.rp.pl

Wałęsa: Wszystkie pomniki Kaczyńskich będą usunięte

Dodano: 12.02.2018 17:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Temat pomników ofiar katastrofy smoleńskiej wzbudza wiele kontrowersji. Głos w tej sprawie zabrał były prezydent Lech Wałęsa.

Źródło: www.rp.pl

Kaczyński: rozpoczęto budowę pomnika. Ale pozwolenia na budowę nie ma

Dodano: 12.02.2018 16:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Jarosław Kaczyński obwieścił podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, że "rozpoczęto już budowę pomnika ofiar katastrofy". I choć na placu Piłsudskiego stoi już wielki namiot, to formalnie budowa jeszcze nie ruszyła. Do rozpoczęcia prac potrzebne jest pozwolenie, którego wciąż nie ma.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Kaczyński: Diabeł podpowiada nam ciężką chorobę umysłu - antysemityzm, musimy go odrzucać

Dodano: 10.02.2018 21:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Pomnik b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zostanie postawiony na rocznicę katastrofy smoleńskiej; 10 kwietnia zostanie postawione coś w rodzaju cokołu, postumentu, który będzie symbolizował ten pomnik - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej. Prezes PiS nawiązywał też do kontrowersji w związku z nowelizacją ustawy o IPN.

Źródło: www.rmf24.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone