czwartek, 24 maja 2018 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Senat  RSS
"Sytuacja szokująca i bardzo bolesna"

Dodano: 16.05.2018 20:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Nie sądziłem, że to, co mnie spotka za chwilę, nie jest jakąś opowieścią fantastyczną - stwierdził wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, komentując fakt, że w poniedziałek nie dopuszczono go do grobu żony. Były opozycjonista w PRL ocenił, że takiej "bezczelności" władzy i służb mundurowych doświadczał już w przeszłości, ale nie spodziewał się powtórki w państwie demokratycznym.

Źródło: https:

Karczewski: Liczyłem, że Ochojska chce być mediatorem

Dodano: 16.05.2018 20:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, zapowiedział, że sam chętnie wprowadzi Janinę Ochojską do Sejmu, jeśli będzie chciała mediować z protestującymi. Tymczasem, jak cytuje Polskie Radio, odniósł wrażenie, że szefowa PAH przyszła "utrzymywać w przekonaniu o słuszności protestu".

Karczewski: Postulaty spełnione. Czas, by opuścili Sejm

Dodano: 15.05.2018 14:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uważa, że postulaty osób protestujących w Sejmie zostały spełnione. - Najwyższa pora, by protestujący niepełnosprawni i ich opiekunowie opuścili Sejm - powiedział.

Bogdan Borusewicz nie został wpuszczony na grób żony

Dodano: 14.05.2018 21:20 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku odbył się protest w sprawie ekshumacji Arkadiusza Rybickiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na miejscu pojawili się członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi. Wcześniej na grób małżonki nie został wpuszczony wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Źródło: www.rp.pl

"Powinno paść słowo przepraszam". Karczewski odpowiada burmistrzowi Jersey City

Dodano: 14.05.2018 17:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Uważam za niefortunne, że nieporozumienia związane z moimi planami dotyczącymi Pomnika Katyńskiego doprowadziły do nagromadzenia się urazów po obu stronach - podkreślił Steven Fulop, burmistrz Jersey City. W przesłanym redakcji "Faktów" TVN oświadczeniu żałuje swoich słów o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim i zapowiada wizytę w Polsce. Karczewski odniósł się w poniedziałek do słów Fulopa. Stwierdził, że z jego strony powinno paść słowo "przepraszam".

Źródło: https:

Burmistrz Fulop: Słowa o Karczewskim to były moje emocje

Dodano: 12.05.2018 20:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Słowa o marszałku Senatu RP Stanisławie Karczewskim to były moje emocje; może powinienem podejść do tej sprawy z nieco większym namysłem i zrobić krok w tył - stwierdził w sobotę w rozmowie z Polskim Radiem i telewizją Polsat burmistrz Jersey City Steven Fulop. "Rozumiem, że on (Karczewski) uważa, że jego zadaniem jest reprezentowanie polskiej wspólnoty jako całości. Nie spodobały mi się jego (Karczewskiego) komentarze, więc moje komentarze były nieco emocjonalne" - oznajmił Fulop. Pytany, czy żałuje swojego oświadczenia, odpowiedział, że...

Sejm: Uchwalono ustawę obniżającą pensje parlamentarzystów

Dodano: 10.05.2018 23:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.

Źródło: www.rmf24.pl

"Myślę, że w ciągu kilku dni burmistrz Jersey zmieni zdanie"

Dodano: 10.05.2018 20:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Nie mogę ujawniać dyskretnych informacji, ale myślę, że w ciągu kilku dni burmistrz zmieni zdanie. Myślę, że w ciągu kilku dni dojdzie do kilku spotkań w tej sprawie i dojdzie do zawarcia kompromisu - powiedział Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, komentując spór o przeniesienie Pomnika Katyńskiego w amerykańskim Jersey City.

Borowski: Obecny marszałek zaczyna zamykać Sejm. (...) To wszystko prowadzi do absurdu

Dodano: 10.05.2018 18:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


„Obecny marszałek zaczyna zamykać Sejm. Barierki dla dziennikarzy, niewpuszczani eksperci na posiedzenia komisji. (...) To wszystko prowadzi do absurdu. Jeżeli się nie rozwiązuje ważnych społecznych problemów, to trzeba się liczyć z tym, że pojawiają się protesty niewygodne” - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marek Borowski, senator, były wicepremier i wieloletni działacz polskiej lewicy. „Popieram te postulaty, dlatego że to nie są nowe postulaty. Ich realizacja była obiecywana przez obecnych rządzących. (…) Gdybym w takiej sytuacji...

Źródło: www.rmf24.pl

Nowoczesna: historia pewnej choroby

Dodano: 09.05.2018 18:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jest środa, 18 kwietnia br. W Sali Kolumnowej Sejmu odbywa się organizowana przez posła Meysztowicza z Nowoczesnej przy wsparciu BCC i „Rzeczpospolitej" debata „Polska w strefie euro?". Na sali posłowie i senatorowie, eksperci i młodzież. W panelach wybitni ekonomiści, ludzie biznesu, a nawet przedstawiciel Ministerstwa Finansów. Mam osobistą satysfakcję, wreszcie debata ekspercka w sprawie kluczowej dla przyszłości polskiej gospodarki, i to pod auspicjami partii, która wypisała sobie to...

Źródło: www.rp.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone