sobota, 17 marca 2018 r.  Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Gersdorf pisze, Ziobro odpowiada: ufam, że będzie wykonywać swoje obowiązki

Dodano: 16.03.2018 16:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie oczekuję, aby prezes Gersdorf zgadzała się ze wszystkimi rozwiązaniami prawnymi przegłosowanymi przez Sejm i podpisanymi przez prezydenta - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując w piątek list napisany przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego. Jak dodał, ma nadzieję, iż "będzie [ona] wykonywać swoje obowiązki" w sprawie zwołania pierwszego posiedzenia nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Źródło: https:

Prawo łowieckie wraca do senackich komisji

Dodano: 14.03.2018 23:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Senatorowie pracowali w środę nad uchwaloną przez Sejm nowelą Prawa łowieckiego. Zgłosili kilka poprawek, w tym wniosek o odrzucenie ustawy w całości. W związku z tym ustawa ponownie trafi do połączonych senackich komisji środowiska i rolnictwa.

Tagi: NATO, TVN, Sejm, Senat
Źródło: https:

"To, co widzimy, to jest wielka nieudolność Ministerstwa Sprawiedliwości"

Dodano: 14.03.2018 21:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Widać, że jest kolejną ustawą napisaną na kolanie - tak Kamila Gasiuk-Pihowicz, szefowa sejmowego klubu Nowoczesnej, oceniła w programie "Tak jest" w TVN24 projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa złożony w Sejmie przez posłów PiS. Ireneusz Zyska, poseł koła Wolni i Solidarni, przyznał, że projekt pozwalający prezesowi Trybunału Konstytucyjnego zwołać pierwsze posiedzenie KRS jest "kontrowersyjny".

Źródło: https:

"Zdradzieckie mordy". Kaczyński nie odwołał się od decyzji

Dodano: 14.03.2018 21:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Sejmowa komisja etyki udzieliła Jarosławowi Kaczyńskiemu upomnienia za słowa "zdradzieckie mordy" w kierunku polityków opozycji. Prezes PiS nie odwołał się od tej decyzji.

Źródło: www.rp.pl

Pomysł posłów PiS na "szybsze zwołanie posiedzenia KRS". Jest projekt zmiany ustawy

Dodano: 14.03.2018 18:28 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Posłowie PiS chcą, aby pierwsze posiedzenie nowej Krajowej Rady Sądownictwa zwoływał prezes Trybunału Konstytucyjnego, a nie - jak jest obecnie - Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego. Do Sejmu wpłynął poselski projekt nowelizacji ustawy o KRS. W uzasadnieniu zapisano, że chodzi o "szybkie zwołanie posiedzenia i wybór przewodniczącego".

Tagi: TVN, Sejm
Źródło: https:

Jarosław Sellin o zmianie ustawy o KRS: Niezwoływanie Rady jest obstrukcją

Dodano: 14.03.2018 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


"Posiedzenie Sejmu jest w przyszłym tygodniu, mam nadzieję, że to się uda przeprocedować, żeby KRS zaczął pracę" - tak o najnowszym projekcie autorstwa posłów PiS w sprawie zmiany ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jarosław Sellin. "Niezwoływanie KRS jest obstrukcją, paraliżem istotnej części władzy państwowej w Polsce" - uważa wiceminister kultury. "Można podejrzewać ze względu na pewne zaangażowanie polityczne pani Gersdorf, że nie ułatwiałaby kontynuowania tej reformy. W związku z tym trzeba tę...

Źródło: www.rmf24.pl

Jest projekt PiS ws. zwołania pierwszego posiedzenia nowej KRS

Dodano: 14.03.2018 18:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Jest projekt autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zmiany ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zgodnie z nim, pierwsze posiedzenie rady zwołuje prezes Trybunału Konstytucyjnego. W tej chwili ma to zrobić pierwsza prezes Sądu Najwyższego. Małgorzata Gersdorf do tej pory nie wyznaczyła jednak terminu pierwszego posiedzenia KRS. Rada jest w tej chwili zdominowana przez sędziów wybranych przez Sejm głosami PiS-u i Kukiz'15. Już w ubiegły czwartek dziennikarz RMF FM Tomasz Skory podkreślał, że Krajowa Rada Sądownictwa nie działa,...

"Nie było parasola nad Marcinem P. ze strony prokuratury"

Dodano: 14.03.2018 16:28 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rozpoczynając śledztwo na temat piramidy finansowej Amber Gold, dostałam sprawę gospodarczą, a nie rządową - podkreślała w środę przed sejmową komisją śledczą do spraw Amber Gold prokurator Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Anna Gurska. Zapewniła również, że prokuratura nie roztaczała "parasola ochronnego" nad Marcinem P., szefem Amber Gold.

Źródło: https:

TVP: Kurski się nie spóźnił

Dodano: 14.03.2018 15:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

TVP i Prezes Zarządu Jacek Kurski informowali, że wszelkie wymagane konkursowe procedury zostały zachowane, co potwierdziła Kancelaria Sejmu, a także Rada Mediów Narodowych – oświadczyło Centrum Informacji TVP w reakcji na doniesienia „Rzeczpospolitej”.

Źródło: www.rp.pl

Dorn: USA mają wrażenie, że Polska stroi fochy

Dodano: 13.03.2018 19:37 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Gdyby prezydent Andrzej Duda podniósł słuchawkę, kiedy dzwonił Tillerson, to nie doszłoby do złamania żadnej reguły dyplomatycznej - mówił w TVN24 Ludwik Dorn, były marszałek Sejmu i były wiceprezes PiS..

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 informacje-24.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone